Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
443 posty 3341 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Mamy finał - Dobra Zmiana - chlipie w kącie - obsmarkana

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

przygnębiające trzy lata zwieńczone żenującym finałem

 

 

 

      Reforma sądownictwa głęboka, gruntowna i zdecydowanie przeprowadzona była ostatnim alibi trzymającym rząd Dobrej Zmiany ze znacznym poparciem społecznym. Był też przez ten rząd używany – obok 500+ - jako wyznacznik spełniania zobowiązań wyborczych. Zawsze można było powiedzieć, że proszę, oto daliśmy pieniądze na dzieci i odważnie reformujemy sądy. Tak było.

 

Do dziś.

Żenujący spektakl upokorzenia, tchórzostwa i serwilizmu, jaki PIS zaserwował nam dziś od rana, kończy, jak sądzę, udzielanie dalszego kredytu zaufania PISowi, panu Jarkowi z Żoliborza, co to się w życiu żadną uczciwą pracą nie zhańbił, tylko całe życie kombinował, jakby tu na krzywy ryj....i całemu towarzystwu nieustającej adoracji pana Jarka. Naprawdę wystarczy.

 

Po zbiorowej rejteradzie w sprawie sądów – również i pana Zbyszka, co to miał szansę zostać wreszcie dorosłym Zbigniewem – ale się spietrał, podkulił ogon i odszczekał całą reformę spod mównicy sejmowej, pozostając w ten sposób jedynie Zbyszkiem, wystraszonym chłopięciem, być może już na zawsze – pozostaje nam taki oto obraz trzech lat rządów pana Jarka i spółki:

 

sukcesy:

 • pięć stówek na dziecko na zachętę i na alibi – koniec sukcesów

 

klęski:

 • klęska śledztwa smoleńskiego – moim zdaniem z premedytacją sprokurowana przez Macierewicza

 • klęska związana ze zwrotem wraku Tupolewa

 • klęska wyjaśniania mordów politycznych „seryjnego”

 • klęska komisji Amber Gold – niczego nie wyjaśniono, nie wskazano mocodawców, nie wskazano mechanizmów, nie wskazano intencji, nie wskazano żadnych winnych, nie znaleziono pieniędzy – w gruncie rzeczy nie osiągnięto NIC

 • klęska komisji ds reprywatyzacji – podobnie: żadnych istotnych winnych, zatrzymane słupy wychodzą za kaucją, decyzje komisji nieprawomocne do uwalenia przez sądy, brak szerokiego spojrzenia na kontekst geopolityczny, jak się wydaje, po przegranych wyborach samorządowych brak woli do dalszego działania

 • całkowity brak postępu w rozwoju armii, zdemolowana kadra dowódcza, brak zakupów sprzętu, rozwój ograniczony jedynie do mętnych deklaracji nie potwierdzanych faktami – zamiast tego wprowadzenie na teren Polski znacznych oddziałów obcych wojsk wyjętych spod polskiej jurysdykcji i kontroli

 • całkowita klęska w sprawie roszczeń żydowskich – wiele wskazuje, że roszczenia szacowane już na ponad trzysta mld dolarów JUŻ SĄ SPŁACANE – tylko my o tym nie wiemy: wskazują na to sygnały pośrednie, jak zapowiedź zniesienia wiz (i tak niezobowiązująca), czy rezygnacja (na razie) z przeniesienia Pomnika Katyńskiego, oraz cisza, poza połajanką dla Glińskiego, na linii Warszawa-Tel Aviv-Waszyngton. Ta cisza dzwoni w uszach złowrogo, a komu nie dzwoni, temu powinna.

 • klęska oczekiwanej reformy podatkowej – wszystko wskazuje na to, że obok repolonizacji będącej w istocie gromadzeniem majątku dla dalszego, może wielokrotnego nim obracania przez międzynarodowy kapitał, reszta gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem małej i średniej przedsiębiorczości prywatnej jest poddawana dalszemu dyskretnemu dokręcaniu śruby, zwiększaniu nacisku fiskalnego i policyjnego – zmierzającemu utrudniania, a nie ułatwiania działalności

 • równocześnie ze zjawiskami opisanymi w poprzednim punkcie następuje dyskretna ale stała ekspansja kapitału zagranicznego wchodzącego na rynek polski i wypierającego rodzimych przedsiębiorców i firmy, również w zakresie dziedzin strategicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa Państwa.

 • Z punktem wcześniejszym następuje dyskretna infiltracja i przejmowanie źródeł bogactw i surowców naturalnych przez obcy kapitał

 • brak istotnej reformy dochodów ludności – w dalszym ciągu Polacy utrzymywani są na statusie biedoty europejskiej

 • całkowita klęska polityki antyimigracyjnej – zamiast tego schowane za patriotycznymi sloganami masowe sprowadzanie taniej siły roboczej ze wschodu – skutkujące min wymuszaniem utrzymywania niskich płac również dla Polaków, a co za tym idzie brakami powrotów rodaków do kraju, a raczej dalszymi wyjazdami

 • brak spójnej rzeczywistej reformy służby zdrowia

 • chaotyczna, cząstkowa reforma oświaty

 • brak rzeczywistej reformy szkolnictwa wyższego połączonej z lustracją

 • masowe obsadzanie stanowisk rządowych ludźmi z rodowodem Unii Wolności i Platformy Obywatelskiej

 • opisana wyżej żenująca klęska reformy sądownictwa

 • całkowity upadek polityki zagranicznej

 • wysunięcie na stanowisko prezydenta osoby całkowicie pozbawionej kompetencji, charakteru i chęci działania na rzecz korzyści dla Polski

 • doprowadzenie na krawędź upadku polskiego rolnictwa, również przez wspieranie konkurencyjnego rolnictwa w krajach ościennych, ale również przez wykonywanie działań pozornych jedynie symulujących pomoc dla rodzimych rolników

 • trudny do uwierzenia upadek poziomu mediów publicznych

 

Dalej proszę sobie dopisać do listy co kto uważa.

 

Jednocześnie chcę z całą mocą podkreślić: bardzo dobrze się stało, że trzy lata temu PIS doszedł do władzy, pisałem o tym trzy lata temu: by pokazał co jest wart, czy wyciągnął jakieś wnioski z roku 2007, 2010, z tragedii Smoleńskiej, czy będzie w stanie tym razem działać dla dobra Polski, czy też dalej będzie partią kombinatorów i cwaniaków, tyle, że nakierowanych nie na UE i Niemcy – a na USA i – zwłaszcza – Izrael.

 

Dostał szansę – i ją ostatecznie, również dzisiejszym haniebnym dniem - zmarnował – ale trzeba było to sprawdzić, przekonać się, zresztą innej siły politycznej nie było i nadal nie ma.

 

Przy okazji PIS zrobił jednak trochę dobrego i warto to zauważyć. Co prawda wynikało to z działania w stylu gangu Olsena (wybudowania wygodniej drogi do banku w celu jego ograbienia, gdzie dzień przed zakończeniem bank przeniesiono). Rozbudzono świadomość patriotyczną, przywrócono pamięć wielu zamilczanych dotąd bohaterów, doprowadzono, choćby ostatnim marszem, do integrowania się środowisk patriotycznych. Jednocześnie, łajdackim knuciem z wrogami Polski i Polaków spowodowano, że Naród mógł (w swej świadomej części) to zagrożenie dostrzec. Zagrożenie ze strony tak ośrodków zagranicznych, jak i rodzimych polityków. To jest wartość dodana, jesteśmy bogatsi o bardzo potrzebne, choć bolesne doświadczenie.

 

Teraz jest pytanie, czy ten bilans zysków i strat nam jak społeczeństwu się na coś przyda, czy też znów nauka zostanie przespana i zapomniana. Jest rok do wyborów – to jest czas w którym MUSI powstać rzeczywista polska siła polityczna, taka by te wybory wygrać ZAMIAST POPISu. Jeżeli powstanie – to dobrze. Ale jeżeli nie powstanie i znów będzie jedyny wybór między PIS a PO – to sami sobie będziemy winni.

 

Nikogo też nie będzie obchodziło, czy ktoś postanowi zbojkotować wybory – bo nie będzie miało ŻADNEGO ZNACZENIA

Ktoś przecież te wybory wygra – albo my

 

albo ONI.

 

 

Dziękuję za uwagę.

KOMENTARZE

 • witam Prawą stronę i życzę miłego wieczoru ...
  Wszystkich nawiedzonych i mądralińskich bardzo proszę nie uczcie tego Pana jak robić politykę.
  On naprawdę lepiej się na tym zna niż Wy.

  https://pbs.twimg.com/media/DsimL2PX4AAA9C2.jpg
 • 1*
  Notka w większości świetna,

  pała za przypisywanie PiSowi i jego konkretnym działaczom naszych wad narodowych, jako cech związanych wyłącznie z nimi, a nie z nami.

  To myśmy spieprzyli wszystko, to MY jesteśmy żenujący, tchórzliwi, usłużni, to my robimy laskę wszyskim obcym,

  to my wybraliśmy na przywódców nieporadnych naiwniaków, tylko dlatego, że opowiadali miłą naszym uszom bajkę, no cóż, chcieli jak najlepiej, jeno nie starczyło im cwaniactwa i bezwzględności w realizacji celów.

  To jest paradoks. Tylko raz w historii udało się zło dobrem zwyciężyć, i trwało to wieki.

  Oni musieli przegrać. Bez naszego poparcia, bo przecież go nie było, nie sposób wygrać z tymi, którzy stosują chwyty poniżej pasa.

  To my, swoją biernością, przyczyniliśmy się do ich klęski.

  To my, swoją biernością, zgodziliśmy się opłacać przedsiębiorstwo holocaust, wyręczając w tym Niemców.

  To my zdeptaliśmy groby przodków, którzy walczyli o niepodległą RP.

  Nie jesteśmy ani godni tego, by mieć własne państwo, ani wystarczająco zaradni.

  https://interesariusz.neon24.pl/post/146488,quo-vadis-21-11-2018r-wojna-o-nasze-dusze
 • @
  Komentarze "ma dość, nie zagłosuję już na PiS", w wykonaniu "ciotek", które klepią w klawiaturę pomiędzy obieraniem ziemniaków i panierowaniem schabowego, to fantastyczna lektura.

  Są takie, co miesięcznie nie głosowały 102 razy.
 • Jedna
  Sprawa. 2004 rok to pierwszy Majdan na Ukrainie. Wskrzeszenia doznają banderowcy i zaczynają rosnąć w siłę. 2005 wygrywa LK wybory prezydenckie i parlamentarne PiS
  2013-14 2 Majdan na Ukrainie, zaczyna się apogeum banderyzmu,. 2015 wygrana Dudy i PiS. Myślicie, że wasze głosy przy urnach coś znaczą???
 • @Husky 18:44:32
  Ten słup??? Wspaniałe naraił nam Wałęsę, Marcinkiewicza, braciszka, Dudę. itd...
  Doprowadzili już do tego, że żydowskie loże i ambasadorowa Azarii będzie decydować o losach Glińskiego!!!
 • @interesariusz z PL 18:46:03
  cóż, Szanowny Pan jak widzę nie ogarnia istoty kreacji życia politycznego w Polsce - więc napisał komentarz wart 1*.

  ale ja się nie odwzajemnię pod zalinkowaną notką - do pał jestem przyzwyczajony - Szpirytus i jego popychadła pałują moje teksty bez czytania
 • @zbig71 19:29:24
  Ale tak poważnie - wie ktoś dlaczego Totalna Opozycja zagłosowała przeciw temu czego żądała pod sądami gdzie w proteście paliła znicze ?
  Nie bo nie?
  Czy się pogubili?

  To trochę głupie jest.
 • @Andrzej Tokarski
  Salut 5*. :)
 • @Husky 19:37:17
  Ja piszę poważnie.
  Totalna opozycja mnie nie interesuje. Dzięki "opozycji" PiS ma możliwość rozgrywać nastroje społeczne, dzięki czemu doskonale może kamuflować własną nijakość
 • @Repsol 19:46:06
  staram się :)
  Ave
 • @Husky 18:44:32 Z kim kompromis skoro PO głosowała przeciw tej nowelizacji?
  Niedoceniany Jerzy Targalski w dzisiejszej "GP" dobrze tę postawę PiS wobec UE określił...Tchórzy się nie szanuje. Dr Targalski miał rację już 2017r. Straciliście mój głos PiSie. Jak aferzyści przejmą władzę po wyborach to zrobią Wam Berezę Kartuską.. Winszuję. Ja bym dodał, za klasykiem, że PiS zrobił dzisiaj kolejną łaskę Brukseli, a i widać że to nie koniec, skoro poseł Sasin jakże mądrze deklaruje, jak wybitnie rasowy polityk, że >Prawo i Sprawiedliwość szanuje "wszelkie postanowienia instytucji europejskich"..Wystąpienie posłanki PiS Anny Siarkowskiej przed głosowaniem nad nowelizacją ustawy o SN nie spodobało się Jarosławowi Kaczyńskiemu. Posłanka mówiła o "wycofywaniu się ze słusznych reform". Gdy schodziła z mównicy prezes kręcił głową i pogroził posłance palcem. Cokolwiek by nie starano mi się medialnie wcisnąć to przyjęcie tej ustawy jest upadkiem przed unijnymi uzurpatorami na twarz. Skoro jednak ten upadek tłumaczy mi się jako sukces to mi już wszystko jedno czy rządzą po-wscy przekręciarze czy pis-owscy dobrozmieńcy. "Tenkraj" upada niestety. Komentarz Tygodnia Witolda Gadowskiego: Wystrychnęli mnie na dudka! O ekspresowych poprawkach do ustawy o Sądzie Najwyższym, o karze wymierzonej mi przez krakowski sąd po pozwie znanej pieniaczki, o początkach kariery miliardera Leszka Czarneckiego, o nowych zdjęciach z prawdopodobnej inscenizacji TVN-u, o Stefanie Michniku, o nadchodzącej rozprawie z Ringer Axel Springer i o tym, jak będzie wyglądać starcie kandydatów na prezydenta Polski.

  https://youtu.be/mk9UbzKUbJU
 • @Andrzej Tokarski 20:15:32
  Jutro Timmermans w ramach kompromisu przedstawi nowe żądania, aż wróci to co było i dalej będą mogli szabrować skolonizowaną gospodarczo Polskę. To typ o mentalności sowieckiej, jak nie dostanie w pysk, to nie rozumie gdzie jego miejsce.
 • @kula Lis 67 20:28:43
  nie dostanie w pysk, co najwyżej jakiś pisowski pajac będzie chciał mu dać buzi

  zostaliśmy wyruchani bez mydła i bez gumy - tylko niektórzy (patrz komentarze wyżej) jeszcze tego nie zauważyli
 • @
  I tak na PIS zagłosujecie, bo nie ma na kogo.
  Przejdzie Wam.
 • No cóż, wszystkie zasłony opadły,
  aby się nie wyrazić dokładniej i PiS ukazał się w pełnej krasie, która zresztą i tak była dobrze widoczna, choć nie dla wszystkich.

  „Teraz jest pytanie, czy ten bilans zysków i strat nam jak społeczeństwu się na coś przyda, czy też znów nauka zostanie przespana i zapomniana.”

  To jest kluczowa kwestia, bo wszystko na to wskazuje, że po następnej kadencji rządów POPiSu, czyli okrągłostołowej sitwy, w jakiejkolwiek formacji i konfiguracji, Polska jako państwo po prostu przestanie istnieć.

  Ta ostatnia z długiej listy klęsk PiSu jest wisienką na torcie urodzinowym „niepodległej” Polski. Trudno o większą ironię.

  5*
 • @Andrzej Tokarski 20:37:16
  mamona skutecznie neutralizuje ostrość widzenia i zagłusza wyrzuty sumienia. To zwykła polityczna prostytucja.
 • @Andrzej Tokarski 19:30:47
  Tak, tak to tylko gra mizernych aktorów. Żadne zasadnicze zmian nie ma, które by umacniały prawdziwa Niepodległość, Dobra zmiana to stek anty - narodowych zobowiązań na zewnątrz. Za to przyjdzie nam i naszym dzieciom zapłacić straszną cenę.
  Mnie to nawet mało obchodzi syn czy I żona, II żona Kaminskiego i temu podobne przypadki. Mi chodzi o to, że potworny dług publiczny, to garb na wieki naszych pokoleń, bycie psem łańcuchowym naszych okupantów z usraela przeciwko Rosji w interesie tych samych okupantów USA, to rodzi zagrożenie dla bytu rasy Polskiej a o istnieniu Państwa Polskiego mowy być może.
  Podkreslam to z cała mocą, Kaczyński i jego środowisko, zologicznie nienawidzą narodu polskiego, oni ciągną zobowiązań swego ojca Rajmunda, który po 3 miesiącach od zawarcia związku małżeńskiego otrzymuje w 48 roku wille na Żoliborzu w imię czego???
  Za przybłędami Kaczynskimi kryje się mnóstwo strasznych rzeczy zaczynając już od Aleksandra Kaczińskiego.
  Nie było by takiego fenomenu Kaczynskiego (flegmatyka, nieroba, ) gdyby nie coś, albo ktoś nie stał za nim z ciemnego świetnie zorganizowanego świata podziemnego. Tacy mają mnóstwo słupów, jednym z nich jest Kaczynski.
 • @
  Możecie sobie pisać co Wam się się żywnie podoba na temat PiS-u.
  Ale i tak to jest jedyna partia po 89 r, która czuje puls Polski, interes Polaków i stara się sprostać wyzwaniom.

  Często wbrew woli zniewolonych umysłów
 • @Andrzej Tokarski 19:30:47
  czyli wzajemnie ocecniliśmy się na 1*,

  natomiest w kwestii nieogarniania przeze mnie istoty kreacji życia politycznego w Polsce wdzięczny będę za nauki, abym przejrzał na oczy.
 • @zbig71 19:24:57
  niektórzy jeszcze myślą, że Solidarność to była taka polska oddolna akcja !!!
 • @Husky 21:34:17
  https://1.bp.blogspot.com/-05ltRh-xm2I/VZMFsITSHYI/AAAAAAAAALc/TIhOcObLCF0/w1200-h630-p-k-no-nu/Konstytucja%2BIII%2BRP%2B-%2B%25C2%25A92015%2BDeS.jpg Nie rób tu za trolla . :)
 • @interesariusz z PL 21:38:28
  CIA i Mosadu .Salut .
 • @Husky 18:44:32
  ".....bardzo proszę nie uczcie tego Pana jak robić politykę.On naprawdę lepiej się na tym zna nią W". Niestety,ten pan pobiera nauki w Tel Awiw-e i Waszyngtonie w interesie swoich nauczycieli,a nam pozostawia rachunki do płacenia za tą edukację.Biblia mówi-po owocach ich poznacie,a te "owoce" zostały nam przedstawione w bardzo dobrym artykule Pana A.Tokarskiego.
 • To co pan wymniemił bezsprzecznie jest listą "osiągnięć" PiS
  Pominął pan jeszcze liczne afery, które pojawiły się i będą pojawiały się w najbliższej przyszłości. Afera KNF, teraz afera z synem Kamińskiego obie pogrążające wieloletniego przyjaciela i wspólnika szemranych interesów Kaczyńskiego, Glapińskiego. PiS nepotyzm wniósł na niespotykane dotychczas poziomy. Doprowadzanie do upadku różnych dziedzin z których dumna była Polska. Przykładowo hodowla konia arabskiego.
  Afera Funduszu przeznaczonego dla wsparcia osób dotkniętych przestępstwami z którego Ziobro hojnie wspiera "dzieła" Tadeusza R, ale również banalną stronniczkę mającą nam mówić jak żyć w rodzinie. Afera korupcyjna w Radomiu. Afera PCK.
  Podsumowując można uznać, że program "Polska w ruinie" to najlepsza reforma jaką PiS udało się zrealizować.
  Osobiście miałem nadzieję na przekop Mierzei Wiślanej, ale z tego co widać, był to tylko slogan PR. Nie należy się spodziewać, by ten rząd zaczął go realizować.
  Z mojej strony 5*.
 • @Wrzodak Z. 21:23:40
  a z kim tu umacniać prawdziwą niepodległość?
 • @interesariusz z PL 21:37:23
  pański poprzedni komentarz do mnie świadczy, że albo Pan nie doczytał tekstu do końca i skomentował - albo Pan nie zrozumiał np dwu ostatnich akapitów - w obu przypadkach fatalne wrażenie

  korepetycjami nie mogę służyć, ale dam radę: dużo czytać, zawsze ze zrozumieniem (to bardzo ważne, nie wystarczy pooglądać literki), warto też chwilę pomyśleć przed napisaniem czegoś

  jeżeli pomoże - będę ukontentowany, jeżeli nie - mówi się: trudno
 • @Zawisza Niebieski 21:48:10
  a cóż to za afera z synem Kamińskiego,

  to ma być afera ?

  To może rodzinę Tuska na bezrobocie !!!

  Mam nadzieję, że nie dojdzie do szkodliwego przekopu mierzei, bezsensowny, szkodliwy, antyrosyjski, i antyludzki.

  Nie chcę, aby następna wojna światowa zaczęła się w Polsce.
 • @interesariusz z PL 21:50:33
  Cała sztuka polega na tym że magdalenkowa hołota tak na przestrzeni 30 lat ustawiła ordynację wyborczą , żeby Polak musiał tylko teraz na nich głosować . Inne opcje przestały istnieć . Wyboru już nie mamy .Jest Polin . Salut .
 • @interesariusz z PL 21:54:55
  Afera z synem Kamińskiego to tylko tytuł afery, nie chodzi o jedną osobę a o całe stado PiSiewiczów. niech pan zobaczy jak przy tej sprawie wychodzą obsadzenia rodzinek, pociotków w ramach jednego układu dojść. Niech pan sprawdzi gdzie pracuje była żona, jak w bankach roi się od rodzinek. Można przy tym wspomnieć o synu TW Wofganga, który też nagle stał się bardzo kompetentny również w bankowości.

  Ostatecznie rodzina Tuska nie była obsadzana w instytucjach państwowych, czyżbym się mylił? To, że dzieci polityków również muszą pracować to jest normalne, gorzej, gdy dzieci polityków obsadza się na stanowiskach wymagających doświadczenia. Pamięta pan może Misiewicza? Człowiek zupełnie nie kompetentny (doświadczenie, pomocnik apteczny) obsadzony przez Macierewicza w radzie nadzorczej spółki o znaczeniu militarnym.
 • @interesariusz z PL 21:54:55
  Z młodym Kamińskim to majstersztyk nepotyzmu . M.Morawiecki tym osobiście zarządzał . Salut . :)))
 • @Andrzej Tokarski 21:52:50
  czy to te dwa akapity, których nie zrozumiałem ?

  """
  Teraz jest pytanie, czy ten bilans zysków i strat nam jak społeczeństwu się na coś przyda, czy też znów nauka zostanie przespana i zapomniana. Jest rok do wyborów – to jest czas w którym MUSI powstać rzeczywista polska siła polityczna, taka by te wybory wygrać ZAMIAST POPISu. Jeżeli powstanie – to dobrze. Ale jeżeli nie powstanie i znów będzie jedyny wybór między PIS a PO – to sami sobie będziemy winni.

  Nikogo też nie będzie obchodziło, czy ktoś postanowi zbojkotować wybory – bo nie będzie miało ŻADNEGO ZNACZENIA

  Ktoś przecież te wybory wygra – albo my

  albo ONI.

  """

  Rzeczywiście, nic z tego nie rozumiem

  1. Nauka nie zostanie przespana, ani zapomniana, ponieważ nikt na nią nie zwróci najmniejszej uwagi, nie można zapomnieć czegoś, o czym się nie wiedziało, bo się nie chciało.

  2. Rzeczywista siła polityczna w Polsce nie może powstać, bowiem Polacy nie uznają żadnych zasad, a więc polityka jest dla nich nie do pojęcia, jak również pojęcie umowy społecznej.

  3. Oczywiście, ktoś nowy może wziąć Polaków na plewy, ale przecież nie będzie to siła polityczna, tylko hochsztaplerska

  4. A więc siła polityczna nie powstanie, dobrze, jeśli będzie wybór POPiSowy, bo może nie być żadnego.

  5. Tylko tych przebrzydłych komuchów obchodziło to, aby ludzie nie bojkotowali wyborów. Może mi Pan objaśni, dlaczego? Ale bez dyrdymałek, proszę, że to ze względów propagandowych.

  6. Przecież, wg szanownego Pana, nie ma my, i oni, jest PoPiS.

  7. Takie są zasady pokracznej, niby demokracji. Głosują ci, którzy chcą się wybrać. Tak jest na szczeblu państwa, i każdej spółdzielni. Ludziom zwisa, co się dzieje z państwem, i co się dzieje ze spółdzielnią. Co najwyżej zazdroszczą organizacyjnym kacykom i złorzeczą.
 • @Zawisza Niebieski 22:06:26
  Janninger , Grey , Misiewicz , Kamiński . Tak samo jak POpaprani . Salut .
 • @Repsol 22:04:31
  Owszem, ordynacja jest do bani,

  ale pokaż mi spółdzielnię, w której ordynacja jest w porzo?

  A w spółdzielni sami spółdzielcy mogą sobie ułożyć zasady.
 • @interesariusz z PL 18:46:03
  Cóż za komentarz, czy to chwilowa niedyspozycja? Zdaje się, że nie wiesz, na jakim świecie żyjesz, albo postanowiłeś robić za trolla wspierając Huskiego.
  Znowu mamy głowy posypać popiołem, bić się w piersi i leżeć krzyżem, bo tyle zawaliliśmy? Winienie ofiary za to, że została zgwałcona, to nic nowego. Trzeba było stanąć na czele narodu i go poprowadzić, skoro jesteś taki mądry i wszystko wiedziałeś naprzód i widziałeś co się dzieje, co najmniej od roku 1968.

  „To my zdeptaliśmy groby przodków, którzy walczyli o niepodległą RP.

  Nie jesteśmy ani godni tego, by mieć własne państwo, ani wystarczająco zaradni.”

  Mów za siebie.

  A może należysz do PiSu i cierpisz na wyrzuty sumienia?
 • @Zawisza Niebieski 22:06:26
  a aktorzyna obsadzony na stanowisku prezydenta USA?

  Bez przesady, z tym nepotyzmem. Na stanowiskach zależnych obsadzanie rodziny nie jest żadnym złem. Za nie odpowiada obsadzający.
 • @Repsol 22:06:59
  A w czym nam ten młody Kamiński zaszkodził?

  Ba ja pamiętam niejednego profesora, co przyłożył rękę do rozłożenia Polski.
 • @interesariusz z PL 22:12:19
  Proszę bardzo . Salut. https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/db/9e/55ad7b5ed67c0_o,size,969x565,q,71,h,b7405c.jpg
 • @interesariusz z PL 22:16:28
  No tak za głupi jeszcze żeby szkodzić , ale już mądry żeby objąć takie stanowisko . Kpisz czy o młodego Tuska pytasz . Podobne to prawda ?. Salut.
 • @interesariusz z PL 21:54:55
  Kolejny dzień wycia, że Kamińskiego syn dostał fuchę w Banku Światowym zamiast jak to Pisior jeździć na wózku paletowym w Lidlu. Mówią to ci z Radia i TVN czyli Komunistycznej Kuźni Kadr Dziennikarskich gdzie po znajomości czerwone są nawet myszy.
 • @Wrzodak Z. 21:23:40
  ...w niczym nie zmienia to faktu, że trzy lata temu nie było lepszego wyboru - i za rok też może nie być, jak się prawica nie weźmie w kupę i nie przestanie kłócić - bo tak czy siak kogoś ludzie wybiorą

  Pańskie informacje są nieweryfikowalne, dużo słucham różnych publicystów krytycznych wobec PIS (ostatnio JR Nowaka autora min demaskującej Dudę książki, historyka bardzo skrupulatnego) również Michalkiewicza, Brauna, Żebrowskiego i wielu innych. Nikt tak dalece w swoich informacjach nie sięga, nikt tak radykalnych jak Pan wniosków nie stawiał z góry - krytyczni są teraz, gdy zobaczyliśmy owoce Dudy i PISu.

  Ja podejrzewam, że jedną z tajemnic cementujących środowisko starych pisowców, w tym również Kaczyńskiego, Macierewicza może być pewien literat, tłumacz, eseista i smakosz życia - wiadomo, że swoją buławą namaścił na polityków wielu młodzieńców z najróżniejszych opcji politycznych aktywnych do dzisiaj, ta tajemnica tworzy związek, jednocześnie tworzy też bardzo silne w kręgach katolickiej prawicy haki - ujawnienie takich informacji w tradycyjnym elektoracie to wyrok politycznej śmierci. Więc trzymają się wzajem za jaja - ci dawni namaszczeni młodzieńcy -

  - ale od tego do wielopokoleniowego spisku rodu Kaczyńskich droga daleka.

  Bardziej prawdopodobne jest co innego: żydowsko-sowiecko-amerykańska agentura wykreowała przewrót Solidarności, po czym przejęła struktury związku i zrealizowała plan zawłaszczenia Polski. Stąd są te wszystkie kadry doradców wszelkiej maści zawiadujące polską polityką do dzisiaj - tylko że o tym wiem od dawna i nie raz o tym pisałem, równie w dyskusjach ż Panem, to nic nowego. W tym gronie również pierwszy antysemita (zalegendowany na antysemitę) arcyszkodnik Macierewicz. Też o tym pisałem (Macierewiczowszczyzna).

  Tylko, że po drodze był Smoleńsk i na tej podstawie uważałem, że Kaczyńskiemu należy dać drugą szansę, że Smoleńsk go zmienił.
  Dziś wiem, że nie zmienił - ale o tym trzeba było się przekonać, a nie było innego sposobu
 • @Zawisza Niebieski 21:48:10
  pan się cieszy, że słupek wkopali
 • @Andrzej Tokarski 22:22:19
  Już niedojdom ten słupek ukradli .Salut . https://cyklista.wordpress.com/2018/10/28/wow-ruskie-ukradli-slupek-posadowiony-przez-prezesa/
 • @interesariusz z PL 22:15:02
  "Aktorzynę" na stanowisko prezydenta wybrał naród w wyborach bezpośrednich a nie kolesie, to jest taka różnica.

  Widzę, że pan cierpi jak Husky, czy Kula Lis, ale trzeba patrzeć logicznie z punktu widzenia dobra polski a nie stada które dorwało się do koryta i nie tylko siebie ale i swoje rodzinki chce utuczyć. O tym kto zajmuje wysokie stanowisko winno decydować doświadczenie a nie to z kim się ma znajomości.

  Kolejnym elementem niszczenia Polski przez nepotyzm jest karuzela stanowisk, jaką PiS uprawia. Są firmy w których przez 3 lata było ponad 7 zmian prezesów. Taki prezes, nawet kompetentny nie ma czasu wdrożyć swoją koncepcję, zaś następca, jeśli jest niekompetentny wyrzuci wszystko do kosza, bo się będzie bał, że realizacja koncepcji poprzednika wsadzi go na minę, a sam nic dobrego nie wymyśli. Zaś przy kompetentnym będzie miał własny program, którego znów nie zrealizuje, go kolejnego królika wsadzą. Tak mamy paraliż głównych spółek państwowych.
 • @Lotna 22:13:38
  Szanowna Pani,

  ja nikogo nie jestem w stanie wspierać, bowiem zazwyczaj nie jestem pamiętliwy, a więc nie wiedziałbym, kogo mam wspierać.

  Nie zachęcam do umartwiania się, sypania popiołem, itd. Zachęcam do otworzenia oczu i rozpoznania rzeczywistości. A Pani zdaniem, jaki procent ludzi nadaje się do pełnienia funkcji społecznych ?

  Wtrącenie ofiary gwałtu to chyba jakiś seksistowski podstęp. Mówimy o ofermach, ciemniakach, złoczyńcach, którzy nie są w stanie dostrzec, że społeczne zasady służą rozwojowi, a niszczenie ich dla doraźnych korzyści prowadzi do destrukcji.

  Nigdy nie nalażałem do PiSu. Polityką, czynnie, zajmowałem się tylko przez krótki czas, po przełomie w 1989r. Potem zrozumiałem, że w tej dziczy, jaką jest polskie społeczeństwo, jakakolwiek polityka nie ma sensu, to nie ten stan umysłów, który pozwalałby na ugodę społeczną, to jest walka na kły i pazury o rozdrapania wszystkiego, co z PRL zostało, a potem obdarcie sąsiadów ze skóry.

  Próbowałem również uprawiać politykę na małą skalę lokalnego społeczeństwa. Niestety, ludzie nie odróżniają dobra od zła, wyznają moralność Kalego, nie uznają faktów. Zachowują się jak dzicy.

  To, że w tej witrynie, jest może paru uczestników, z którymi można prowadzić jakieś dyskusje, nie świadczy o społeczeństwie. Ot, dobrała się jakaś grupka wzajemnej adoracji w jakiejś niszy.
 • @Repsol 22:17:52
  nie kumam, czy może to odskok w bok?
 • @Zawisza Niebieski 22:29:47
  Oni wszyscy ,siebie warci .Salut . :) https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQSw8xMI7FvNBO4xq83qHh1W3Q7GGo7k2sGPobBLangeAFJ6RWj
 • @Andrzej Tokarski 22:22:19
  Pomysł przekopania mierzei Wiślanej popieram, po tym jak rozmawiałem z mieszkańcami Elbląga równocześnie będącymi żeglarzami. Zaś to co zrobił Kaczyński, czyli wkopanie słupka, który natychmiast złomiarze zużytkowali ku swemu pożytkowi, to była tylko i wyłącznie zagrywka PR. Nie sądzę, by PiS to zrealizował jak wiele innych pomysłów, które rzucają by oszukać "naród głupi, co wszystko kupi". Czym była kampania Jakiego w Warszawie jak rzucaniem dziesiątków pomysłów, które w realizacji są nierealne? Taka jest polityka wyborcza nieudaczników, właśnie dlatego PiS taką politykę stosuje.
 • @interesariusz z PL 22:35:54
  Staram się . To, że w tej witrynie, jest może paru uczestników, z którymi można prowadzić jakieś dyskusje, nie świadczy o społeczeństwie. Ot, dobrała się jakaś grupka wzajemnej adoracji w jakiejś niszy. Tu możemy pisać co chcemy w ramach kultury i moralności . Niezależnie od przynależności partyjnej .Salut.
 • @Husky 22:21:10
  Biedny Husky, zakopujesz tę aferę i zakopujesz jak nie przymierzając piesek swoje odchody na spacerze a ona ciągle śmierdzi i śmierdzi coraz bardziej. To wszystko się wiąże coraz bardziej uderza w Glapińskiego, a PiSowska ośmiornica coraz bardziej głowę wychyla.
 • @interesariusz z PL 22:37:11
  Spółdzielnia Szwajcaria . :) Salut.
 • @Andrzej Tokarski 22:21:17
  Też miałam nadzieję, że śmierć brata-bliżniaka zmieniła kaczora. Niestety tak się nie stało i wygląda na to, że pieniądze Polaków przeznaczane na ekspertyzy, komisje poczynając od tuskowych, po Macierewicza to pieniądze wywalone w błoto. Mam wrażenie, że oni uważają, że te emocje należą się Polakom za wszelką cenę, zatem niech płacą, dyskutują i się kłócą. Gdzie dwóch się bije, tam układ korzysta. Nie buduje się domu na piasku i oni nie budują, tylko łżą i grabią. Pisiory widzą wroga w narodowcach ale nie w totalnej opozycji. Ta jest pożyteczna dla usprawiedliwienia, że chcieli ale nie mogli. Teraz otwarcie przyznali, że repolonizacji mediów nie będzie, bo nie ma atmosfery. Kaczorowi to wszystko jedno: ma wysoką emeryturę, poselską dietę, zdrowie nie te, tak więc chętnie przekazałby władzę komuś z układu. My nie ruszamy waszych itd.
 • @Zawisza Niebieski 22:39:59
  nie, no wiem - kumam bazę
 • @Lotna 21:04:50
  doceniam powściągliwość
 • @Zawisza Niebieski 22:29:47
  już myślałem, że się z Panem zgodzę, ale nie da rady,

  zapytam, przekornie, i pewnie niezrozumiale, to może żonę też ma mi wybierać naród?

  A bardziej poważnie. Kto dyktował aktorzynie, kogo ma obsadzić na stanowiskach?

  Owszem, trzeba patrzeć z punktu widzenia Polski, i przepłoszyć bandę, co się dorwała do koryta. Ale ważniejsze od doświadczenia jest to, do której bramki gra osoba stawiana na stanowisku. Pan to postuluje wpuszczanie doświadczonego lisa do kurnika. Pańskie postulaty są sprzeczne.

  Nie jest prawdą, że niekompetentny następca wyrzuci wszystko do kosza. Raczej wszystko zachowa. Takie zachowania obserwuję na każdym szczeblu, o którym coś wiem. To właśnie kompetentny wyrzuca wszystko do kosza, bo widzi, że wszystko było bez sensu.

  A może szanowny Pan uważa, że cokolwiek w Polsce jest z sensem?
 • @zadziwiony 21:10:48
  to niestety więcej niż mamona
 • @Repsol 22:26:32
  pamiętam, już nie chciałem się pastwić :)
 • @Zawisza Niebieski 22:39:59
  ach, w partykularnym interesie paru znajomych żeglarzy, mamy zniszczyć mierzeję, a potem wybudować bazę NATO pod Królewcem.
 • @wercia 22:46:37
  kopią się po kostkach - ale w żadnym wypadku wyżej
 • @Repsol 22:45:50
  no więc to był skok w bok, z wielu względów, a najważniejszy to to, że społeczeństwo Szwajcarii nie składa się z Polaków.
 • @interesariusz z PL 22:53:35
  Czyli jak my to niegodni państwowości ?.
 • @interesariusz z PL 22:51:45
  Dla mnie wybór narodu jest święty, choćby nie wiem jak był głupi i proszę nie próbować ośmieszać tego pytaniem o wybieranie żony. Elbląg jest miastem, które wymaga rozruszania, na razie jest eksporterem młodzieży. Każde rozwiązanie, które może rozruszać to miasto jest rozwiązaniem pozytywnym. Choćby nawet gdyby miał tam powstać port dla żeglarzy z wyjściem na Bałtyk.

  Pogonić bandę to ja proponuję od dawna mówiąc o PO-PiSie. Jednak tak napisana została ordynacja wyborcza, że układ zdąża do układu amerykańskiego Demokraci i Republikanie i kilka partyjek kanapowych dla rozrywki gawiedzi.
 • @Zawisza Niebieski 23:07:16
  a jakież to miasta nie wymagają "rozruszania"?

  Sam jestem żeglarzem i nie widzę żadnej korzyści, w sensie żeglarskim, z przekopu,

  za to widzę zniszczone środowisko, i zwiększone zagrożenie 3 wojną światową,

  skórka za wyprawkę.
 • @Repsol 23:00:12
  meandry twoich skojarzeń są nieodgadnione,

  a to, wydaje mi się błędne (alogiczne).
 • @kula Lis 67 20:26:53
  Nie będę WYPOCIN autora komentował, bo nie lubię radykałów, którzy mają tylko jedną wizję!!! Twój komentarz też nie jest obiektywny, bo to, co się teraz w Polsce dzieje, to jest WOJNA o normalny kraj i opozycja stosuje wszelkie , chamskie zagrywki, aby osłabić rząd i PIS!!! Przeczytałem dziś na Onecie ciekawy komentarz, że PIS ustąpił teraz przed szantażem "jewrokałchoza", bo TSUE mógł ukarać Polskę przed wyborami i to mogłoby spowodować przegraną PIS a o konsekwencjach piszą dziennikarze w "Do rzeczy" i "Sieci"!!!Blogerzy, którzy mają konkretny i uczciwy ogląd sytuacji politycznej w POlsce, powinni wspierać rząd i PIS oraz wyjaśniać problemy a nie pluć na polityków, którzy chcą NASZ KRAJ zreformować i uczynić go NORMALNYM , abyśmy nie byli wasalami innych krajów!!! W latach pięćdziesiątych pewien kanclerz RFN powiedział:teraz nie będzie potrzeba wojen , armat, czołgów i okrętów, bo załatwimy sprawę kasą i ideologią, co się aktualnie dzieje!!!
 • @Lotna 21:04:50
  A ja myślałem, że ty się czymś o autora wypocin różnisz??? Te, niektóre ,durne komentarze , świadczą o tym, ze spora ilość blogerów nie rozumie, co się w Polsce dzieje !!! O jakim ty POPIS piszesz??? Kup sobie opatkę i kubełecek a potem lep babecki, bo o polityce nie masz pojęcia!!!
 • @Husky 21:34:17
  Witam. Nie dyskutuj z niektórymi , głupimi, bo możesz podzielić ich poglądy!!!
 • @M i r i a m 21:47:09
  Jeden durny chwali drugiego!!!
 • @Andrzej Tokarski 21:52:50
  Jak byś czytał "ze zrozumieniem", to byś BZDUR nie pisał!!!
 • @zibi 08:45:29
  Dlatego polecam ten wpis
  Pozdrawiam

  https://antykomunista.neon24.pl/post/146495,nienawisc-w-sieci-i-na-portalu
 • @interesariusz z PL 21:54:55
  Ty chyba nie wiesz, że polskie statki, które chcą wypłynąć na Bałtyk, muszą prosić o pozwolenie ruskich!!! Tacy, "patrioci", jak ty robią wodę z mózgów ludziom!
 • @zibi 08:38:48 i pozostali dyskutanci
  Siłowe wymuszenie na naszym państwie, w którym TS, jak każdy sąd, wybiera ze sprzecznego prawa to, co mu pasuje, aby orzec według zamówienia, nie wywołało rzeczowej dyskuji.

  Szkoda. Pod moją notką w ogóle nie dyskutowano. Czyżby probelmu nie było?

  Wszystkie dyskusje, tą, i inne na temat pohańbienia Polski, i absurdu niezawisłości sędziów, podsumowałem dopiskiem do mojej notki, której tytuł jest obecnie jest poprzedzony znakiem "+".

  Pozdrawiam, kończąc swoją obecność w temacie.

  https://interesariusz.neon24.pl/post/146488,quo-vadis-21-11-2018r-wojna-o-nasze-dusze
 • @zibi 08:50:25
  nic nie wiem o statkach, ale okręty z całą pewnością muszą. I dobrze.
 • @wercia 22:46:37
  Ty lepiej idż o gotuj obiad, bo o polityce nie masz pojęcia i dlatego piszesz BZDURY!!!
 • @zibi 08:54:51
  Ty też się zahaczyłeś o własne nogi i leżąc bełkoczesz o polityce. A może dorabiasz, pies cię wie.
 • @Andrzej Tokarski 20:37:16
  Zamiast powołując się na protokół brytyjski olać TSUE, PiS postanowił olać swoich wyborców. Przypominam PiSowi, że ludzie głosowali na was w 2015 roku bo obiecywaliście zdecydowaną reformę wymiaru sprawiedliwości.
 • @Andrzej Tokarski 20:37:16 Polska nie jest suwerenna
  PiS przegrał z kretesem. Ustawa napisana pod UE jest sygnałem, że pucz, zadymy uliczne, zdrada i kolaboracja z wrogami Polski OPŁACIŁY się, bo odniosły skutek. Wiatr w żagle totalsów i wykreowanie bohaterów po ich stronie. Tworzenie prawa pod dyktando i na żądanie Unii jest zdradą stanu i świadectwem braku suwerenności Polski. Totalniacy nasilą terror, bo widzą, że słaby PiS się ugina. W taki oto właśnie sposób chazarska schlampe, alkoholiczna bezprawnie bo wbrew ustawie będąca prezesem, Gersdorf i cała jej świta z pełowcami, ubywatelami, koderastami wykiwała rząd Najjaśniejszej RP. Po co opłacamy w Polsce rząd, posłów, senatorów, sędziów jak nami rządzi lewacka UE i jej lewacki TSUE, to są ogromne koszty, zlikwidować Sejm, Senat, Sąd jak są zależni od obcych. Niewolnicy unijni WSTYD.
 • @interesariusz z PL 18:46:03
  Też się nad tym głęboko zastanawiam już kilka lat. Z kim??? Czy warto znowu się walczyc dla kogoś, kto tego nie chce, ponieważ woli szerokie łóżko i wielką miche z grila.
 • @kula Lis 67 10:04:27
  zajrzyj na poczte
  8-))))
 • @Andrzej Tokarski chazarska schlampe tylko radca prawny TVN Gersdorf powołana wbrew ustawie przez Bula.
  Który tym bezprawnym powołaniem ratował jej dupę przed odpowiedzialnością karną za pospolite przestępstwa..... Art. 12. Tryb powoływania Pierwszego Prezesa SN...Dz.U.2018.0.5 - Ustawa z dnia 8 grudnia 2017 r. o Sądzie Najwyższym
  § 1. Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego jest powoływany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na sześcioletnią kadencję spośród 5 kandydatów wybranych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego i może zostać ponownie powołany tylko raz. Osoba powołana na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego może zajmować to stanowisko tylko do czasu przejścia w stan spoczynku, przeniesienia w stan spoczynku albo wygaśnięcia stosunku służbowego sędziego Sądu Najwyższego.
  § 2. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wybiera kandydatów na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego spośród sędziów Sądu Najwyższego w stanie czynnym, nie później niż na 6 tygodni przed upływem kadencji Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego albo w terminie 14 dni od dnia przejścia w stan spoczynku, przeniesienia w stan spoczynku albo wygaśnięcia stosunku służbowego sędziego Sądu Najwyższego albo zrzeczenia się stanowiska Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.
  Zobacz cały akt prawny https://www.arslege.pl/ustawa-o-sadzie-najwyzszym/k1681/
 • @Andrzej Tokarski 22:21:17
  To co opisujesz jest dosć rzeczywiście oklepane. Ja nie o tym sygnalizuje. Podpowiadam sprawy, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Niektóre z nich tak np; willa Kaczynskich (od kogo, za co, rok 48), rola Rajmunda, przeszłosć J. Kaczynskiego, rola Rabieja w jego zyciu, ksiażki dla niego pisał.
  Kaczynskie wakacje spędzali w ZSRR, wyjazdy w 86 roku do usraela, o których Polacy w usa nic nie wiedzieli itd.
  Póżniej to tylko realizacja pewnych zobowiązań, jak transport rakiet ,,grom"samolotem prezydenckim do Gruzji, wspierania mordercy własnego narodu Sakaszwilego, Traktat Lizbonski, witanie loży B,B, wystąpienia w Izraelu, posługiwanie się telefonem sateitarnym który byl na stanie obcego państwa, pomarańczowa rewolucja itd.
  Chodzi o to, że na to wszystko i wiele innych są dokumenty, z którymi częściowo swego czasu w tajnej kancelarii sejmu się zapoznałem, dlatego mam poszerzoną wiedzę i śmiało o wielu lat mówie i piszę, że Kaczyńscy to podstawione słupy antypolskie, tak jak swego czasu Geremek, Kwaśniewski,itp.
 • @zibi 08:48:19
  dostajesz bana - za chamskie odzywki. Dorośniesz - może wrócisz
 • @kula Lis 67 10:12:21
  Na stanowisko sędziego może być powołany ten, kto wykonywał zawód adwokata, radcy prawnego czy notariusza przez co najmniej 3 lata - wynika to z ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych (art.61).
 • @Wrzodak Z. 10:22:59
  - jeżeli masz taką wiedzę i obawiasz się o niej mówić, przekaż ją jakiemuś historykowi (JR Nowak?), niech z niej skorzysta. Powiedzmy, że mandat jaki otrzymałeś od ludzi czyniący cię posłem i dający dostęp do tajnych informacji jest ZOBOWIĄZANIEM wobec wyborców do takiej wiedzy ujawnienia. Bo bez tego, to są jedynie hipotezy. Z nieruchomościami po wojnie różnie bywało, traktat Lizboński (gdzie mieliśmy szukać punktu zaczepienia po wyjściu -tak nam się wtefy zdawało - spod skrzydeł ZSRR - jak nie w w świecie zachodu, Europy zachodniej?) da się uzasadnić, reaktywacja B'B rzeczywiście nie da się uzasadnić, wyjazdy do Izraela i ZSRR budzą pytania i podejrzenia. Mogli jeździć w celu urabiania, szkolenia - ale z tego nie wynika, czyi w jakim stopniu dali się urobić. Takiemu zaproszeniu w zasadzie nie da się odmówić, ale można je i uzyskaną wiedzę różnie wykorzystać

  Wątek Rabieja potwierdza wątek tłumacza i jego buławy. Zwraca uwagę ilość młodzieńców w otoczeniu byłego ministra MON.

  W niczym to nie zmienia oceny bieżącej rzeczywistości: trzy lata temu był PIS jako nieznana ale jedyna rokująca pewne nadzieje - albo oczywiste łajdactwo PO. Za rok, jeżeli nic się nie zmieni, będzie już wybór między jednym łajdactwem a drugim

  Potwierdzam niską ocenę świadomości politycznej Polaków - ale to na tym portalu najgłośniej brzmiały nawoływania do bojkotu wyborów trzy lata temu - a taki bojkot, to najprostsza droga do utrwalania niskiej świadomości obywateli

  No i zostaje Smoleńsk - została dokonana potworna ostentacyjna egzekucja a głównym celem był LK i struktury Państwa - tego nie robi się w nagrodę za zasługi - to była zemsta za coś, jakąś zdradę. Ale nie za zdradę Polski, bo u nas nie ma takiej tradycji mordów politycznych, nie ma zresztą takich możliwości (wśród polskich patriotów) Taka tradycja jest gdzie indziej, takie możliwości też - pisałem o tym szeroko nie raz, nie chcę się powtarzać

  Więc jeżeli się spojrzy szerzej, obraz braci Kaczyńskich, a szczególnie Lecha nie jest taki jednoznaczny - tylko trzeba pozwolić sobie to zauważyć - odsunąć na chwilę osobiste animozje i zawiedzione ambicje polityczne
 • @wercia 10:39:11
  Ale musi mieć aplikację / zdać egzamin na sędziego / sędziowską, do której Gersdorf nigdy nie podchodziła. Po drugie Pierwszym prezesem musi być czynny sędzia. To co napisałaś nie ma nic wspólnego z powołaniem Gersdorf.
 • @kula Lis 67 11:01:32
  W sprawie SN okazało się, że "ulica" nie działa, ale "zagranica" to i owszem. Po najbliższych wyborach europejskich sytuacja za granicą ulegnie jednak pewnej zmianie i Prezes będzie mógł rozprawić się z "ulicą".
 • @interesariusz z PL 22:35:54
  „A Pani zdaniem, jaki procent ludzi nadaje się do pełnienia funkcji społecznych ?”

  Niewielki, co stanowi regułę wśród wszystkich społeczeństw, nie tylko wśród Polaków. Polacy są inteligentni i zaradni, ale również sfrustrowani i zdemoralizowani, a także zindoktrynowani i nie różnią się pod tym względem od innych społeczeństw, włączywszy te, które nie doświadczyły komunizmu. Sa bardziej zdemoralizowani, do czego przyczyniła się korupcja i brak praworządności, od PRLu począwszy. Niemniej jednak, mają w dalszym ciągu duże poczucie wspólnoty i przynależności narodowej, czego wiele społeczeństw zachodnich już nie posiada.

  Nigdzie nie ma takich wspaniałych i świadomych społeczeństw, ochoczo biorących się do przebudowywana uciskającego ich systemu, bo indoktrynacja i propaganda są jego integralną częścią i nie można wymagać cudów. Potrzebna jest praca u podstaw, co jest rolą inteligencji, ludzi wykształconych, myślących i patriotycznych, a nie jakichś szemranych charakterów i to ta inteligencja właśnie powinna przewodzić, a nie zaszywać się sfrustrowana, w ciemnym kącie. Szerokie masy muszą być doinformowane, ale to nie one powinny opracowywać nowe prawa i zasady współżycia społecznego.

  Polacy najpierw byli trzymani za żelazną kurtyną i indoktrynowani, a potem indoktrynowani na inny sposób, a cały czas maja do czynienia z korupcją, zakłamaniem, nepotyzmem, etc., od czego niejeden charakter się spaczył. Przewodników duchowych nie ma żadnych, bo edukacja leży, starsi, jeszcze dobrze wykształceni nauczyciele w większości odeszli, a kościół jest od dawna rozpracowywany od środka.
  Myślący człowiek powinien sobie z tego zdawać sprawę, a nie nazywać Polaków dziczą. Jeśli Pan uważa, ze Polacy są dziczą, to Pan nigdy dziczy nie widział. Dziczy z nienawiścią w oczach, mającej za złe sam fakt twojego istnienia i twojej odmienności etnicznej i cywilizacyjnej.
 • @Wrzodak Z. 10:06:36
  „Czy warto znowu się walczyc dla kogoś, kto tego nie chce, ponieważ woli szerokie łóżko i wielką miche z grila.”

  Hierarchia potrzeb Masłowa się kłania. Dla kogoś, kto cierpiał niedostatki, szerokie łóżko i wielka mich może być pełnią szczęścia.
  Zauważyłam, że wiele ludzi na emigracji nie potrafi o niczym innym rozmawiać, jak o pieniądzach i każdą rozmowę sprowadzi do tego tematu i to niezależnie od statusu materialnego, co zresztą dotyczy nie tylko Polaków. Poważne upośledzenie. Ale czy wszyscy są tacy?
 • @kula Lis 67 11:01:32
  Ten przepis stanowi jeden z wyjątków od obowiązku odbycia aplikacji i zdania egzaminu sędziowskiego. Radcom prawnym, adwokatom i notariuszom wystarczy wymóg 3-letniego stażu w swoim zawodzie.
 • @Wrzodak Z. 10:22:59
  „Chodzi o to, że na to wszystko i wiele innych są dokumenty, z którymi częściowo swego czasu w tajnej kancelarii sejmu się zapoznałem, dlatego mam poszerzoną wiedzę i śmiało o wielu lat mówie i piszę, że Kaczyńscy to podstawione słupy antypolskie, tak jak swego czasu Geremek, Kwaśniewski,itp.”

  Teraz rozumiem, dlaczego jest Pan tak atakowany przez pisowskie trolle.
 • @wercia 11:43:43
  ps.
  Wiki podaje, że w 2008r.,otrzymała nominację od L.Kaczyńskiego na stanowisko sędziego SN, a w 2014r.,zasiadając w Izbie Priacy i Ub.Społ. SN otrzymała nominację na stanowisko Prezesa SN.
 • Tokarski
  To żadna afera, bo on legalnie zarabia. Większa to ta o której poniżej. Jeśli zarobek, praca syna Kamińskiego i majątki parlamentarzystów są ekscytujące, to stan posiadania tej pani zwyczajnie zwala z nóg. Wiceminister finansów Elżbieta Chojna Duch na koncie ma ponad 12 mln złotych i to tylko wierzchołek góry lodowej jej fortuny.Z oświadczenia majątkowego podsekretarz stanu w resorcie Jacka Rostowskiego wynika, że Chojna-Duch posiada oszczędności w wysokości ok. 9,6 mln zł. i prawie 650 tys. euro. Kolejnych 5 mln zł. wiceminister posiada w papierach wartościowych. Same pieniądze stanowią bowiem tylko część jej majątku. W 2006 roku Elżbieta Chojna-Duch kupiła działki rolne od warszawskiego SGGW o powierzchni ok. 4,8 ha i niemal tyle samo ziemi od olsztyńskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Wiceminister jest również właścicielką pięciu mieszkań o łącznej powierzchni ponad 600 metrów kw. i 80-metrowego lokalu użytkowego. Jakby tego było mało, Elżbieta Chojna-Duch posiada także gospodarstwo rolno-leśne o powierzchni niemal 10 ha oraz działki rolno-leśne w kilku gminach zajmujące niemal 14 ha. Kolejna działka o powierzchni 4,4 ha znajduje się w jej wieczystym użytkowaniu. wiceminister zaznacza, że z tytułu tych działek nie odniosła w 2008 roku żadnego dochodu. I to wszystko z ponoć urzędniczej pensji. Także prześwietlić jej szefa sztukmistrza z Londynu i Bydgoszczu żyda Rothfelda vel Rostowskiego, skąd u zadłużonego gołodupca po ministrowaniu majątek wart 65 mln zł? Nie darmo żydoukrop Szetyna vel Schetyna mówił: do biznesu idzie się po pieniądze, do polityki i na państwowe urzędy po wielkie pieniądze. Potrzebna reaktywacja ustawy Trąbczyńskiego z 1921 roku konfiskata majątków i masowe rozstrzeliwania tych złodziei.
 • @kula Lis 67 13:03:38
  - w sprawie młodego Kamińskiego nie są problemem jego zarobki - tylko sposób w jaki odbywały się jego kolejne awanse i zatrudnienia. To nie jest ścieżka kariery dostępna każdemu młodemu człowiekowi. Ale w końcu po coś się ma rodziców...

  E. Chojna Duch złożyła wczoraj cenne zeznania - to jedna z nielicznych osób nie cierpiących na zaniki pamięci. To jest również osoba wysoko wykształcona, od dawna zajmująca wysokie stanowiska, więc i dobrze lub bardzo dobrze zarabiająca, z racji wykształcenia być może również inwestująca na rynku kapitałowym - ale ani myślę ręczyć za jej krystaliczność. Prawnicy niezmiernie rzadko bywają absolutnie krystaliczni.

  Fakty są jednak takie, że kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu ziemia rolna była bardzo tania i łatwa do kupienia, zwłaszcza niskiej klasy. Metr kw. kosztował kilkanaście, kilkadziesiąt groszy, można było przebierać i wybierać.
  Ja swoją kupowałem po złotówce za metr, bo zależało mi na lokalizacji i sprzedający o tym wiedział - chłopek latał później po całej okolicy i piał z zachwytu jak dobrze sprzedał - gdybym chciał kupić dowolną, kupiłbym za 20-30gr, lub taniej.
  Więc to co dziś robi wrażenie w ha i obecnych cenach inaczej wygląda z perspektywy czasu i zmian reguł na rynku obrotu ziemią rolną
 • @kula Lis 67 13:03:38
  ciekawostki:
  Ostatni dołek
  Numer: 40/2005 (1192)
  Kwaśniewski funduje kolegom pole golfowe?
  Czy w Konstancinie powstanie pole golfowe im. Aleksandra Kwaśniewskiego? Na razie wart 500 mln zł grunt kupuje za 11 mln zł grupa ludzi związanych z rządzącą ekipą, w tym z prezydentem Kwaśniewskim. Aby uniemożliwić władzom samorządowym skorzystanie z przysługującego im prawa pierwokupu, parlament uchwala, a prezydent podpisuje ustawę, która w rekordowym - jednodniowym - terminie wchodzi w życie. Wbrew pozorom nie jest to scenariusz filmu kryminalnego, tylko polska rzeczywistość.
  29 sierpnia tego roku grupa inwestorów związanych z lewicą, m.in. eurodeputowany z Socjaldemokracji Polskiej Dariusz Rosati z żoną, Piotr Nurowski (były sekretarz ambasady PRL w Moskwie, a obecnie prezes Elektrimu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego), Włodzimierz Jurkowski (biznesmen uważany za szarą eminencję dworu Kwaśniewskiego, przeprowadzał zbiórki wśród polityków i przedsiębiorców na prezenty dla głowy państwa), Elżbieta Chojna-Duch (była wiceminister finansów w rządzie Waldemara Pawlaka i Józefa Oleksego) z mężem, Marek Michałowski (prezes Budimeksu) i Wojciech Długosz (właściciel firmy Land-Invest, handlującej nieruchomościami), podpisała ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego umowę na wieczyste użytkowanie 87 ha ziemi w Konstancinie, najdroższej podwarszawskiej miejscowości, z przeznaczeniem na budowę pola golfowego.
  Cała sprawa swój punkt kulminacyjny miała 1 września, kiedy w życie weszła nowa ustawa o szkolnictwie wyższym. Powstała ona z inicjatywy prezydenta i miała jednodniowe (zamiast zwykłego 14-dniowego) vacatio legis. Ustawa zawiera przepis (art. 230) mówiący, że grunty należące do skarbu państwa, a pozostające w użytkowaniu wieczystym uczelni państwowych stają się ich własnością. Ten niewinny z pozoru zapis pozbawił gminy prawa pierwokupu przy sprzedaży przez szkoły wyższe należącej do nich ziemi. Straciło więc państwo i podatnicy - a zarobią koledzy prezydenta, bo notariusze, powołując się na nową ustawę, odmawiają gminie prawa pierwokupu.

  Promocyjny przetarg
  Cena, którą zapłacono za metr kwadratowy gruntu w Konstancinie, wyniosła 3 dolary, podczas gdy rynkowa cena działek rolnych w tej okolicy sięga 130 dolarów za metr kwadratowy. 30 sierpnia do urzędu gminy Konstancin przybył kurier i dostarczył kopię aktu notarialnego umowy. Jak twierdzą urzędnicy gminy nigdy wcześniej nie dostarczano im dokumentów w tak błyskawicznym tempie i w taki sposób. Kiedy na początku września przedstawiciele gminy chcieli złożyć u notariuszy oświadczenie o skorzystaniu z prawa pierwokupu i przejęciu ziemi, notariusze kolejno odmawiali przyjęcia go, tłumacząc, że nowa ustawa o szkolnictwie wyższym pozbawiła gminę takiego prawa. Nabywcy ziemi w Konstancinie, z którymi rozmawialiśmy, nie mają sobie nic do zarzucenia, a uchwalenie korzystnego dla nich prawa uważają za zbieg okoliczności. Elżbieta Chojna-Duch przyznała, że cena gruntu jest rzeczywiście niska, ale każdy mógł przystąpić do przetargu organizowanego przez SGGW. Z kolei Wojciech Długosz stwierdził, że jeżeli gmina odrolni teren, to "napcha im kieszenie pieniędzmi". Zreflektował się szybko i zaczął zapewniać, że do tego na pewno nie dojdzie.
  Inwestycja w Konstancinie to pasmo korzystnych dla inwestorów zbiegów okoliczności. Autorem pomysłu wyznaczenia na Łąkach Oborskich miejsca na pola golfowe była Danuta Kaliszuk, wówczas członek zarządu gminy Konstancin, odpowiedzialna za plan zagospodarowania przestrzennego. Obecnie Kaliszuk jest dyrektorem w Elektrimie, którego prezesem jest udziałowiec przedsięwzięcia Piotr Nurowski.

  więcej:
  http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=121
 • Sądokracja atakuje kolejne rozwiązania reformy
  Tym razem chodzi o KRS i nominacje do SN:
  http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E3FAD68B4C?fbclid=IwAR1yOfnHqKY4552Hhu5RBg3XWaBK5jG9lhQQcnnUhBuEx3YMX6M70KuZpdQ
  Orzeczenie jest z wczorajszego dnia.
 • @Rebeliantka 14:03:16
  sądokracja -
  dostała wczoraj potężny wiatr w żagle - i naprawdę bardzo, baaardzo trudno będzie ją - po wczorajszym blamażu - okiełznać
 • @Rebeliantka 14:03:16
  Adam Bielan dla Niezalezna.pl: "Gdybyśmy tego nie zrobili, płacilibyśmy wysokie kary finansowe"...Często jest tak, że wychodzimy z sądu, nie zgadzając się z wyrokiem, ale ten wyrok trzeba respektować. Gdybyśmy nie wprowadzili zmian zawartych w zabezpieczeniu Trybunału Sprawiedliwości UE, to od wtorku musielibyśmy płacić bardzo wysokie kary finansowe każdego dnia powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl wicemarszałek Senatu, Adam Bielan. http://niezalezna.pl/246774-adam-bielan-dla-niezaleznapl-gdybysmy-tego-nie-zrobili-placilibysmy-wysokie-kary-finansowe#komentarze


  Ps..I takie coś rządzący zgotowali nam w setną rocznicą odzyskania niepodległości. WSTYD! Panie Bielan zdradziliście i sprzedaliście za ojro Polskę, Polaków i swych wyborców. Zachowaliście się jak Judasz, tylko on po zdradzie Jezusa miał na tyle honoru i odwagi, że się powiesił, was na nie stać. Jak teraz widać najwyższy czas opuścić to żydo-pedalsko-lewackie gówno zwane UE jak GB! Za tydzień stawkę podniosą i będzie nie 100 000 ojro za dzień a milion i wycofacie się ze wszystkiego, bo mafijne sędziowskie śmiecie przybłędy chazarskie intelektualny prymityw Mojsze Kaufman vel Rzepliński i schlampe, alkoholiczka Gersdorf powiedzieli, że ma być tak jak było. Widać, że chazarokomuniści są nieusuwalni, wystarczy jak starucha Gersdorf naskarżyła na Polskę i Niemcy zmusili PiS, to hańba dla PiSu i dla nas wyborców. Takich cofających się idiotów i tchórzy lekceważy się, ma się w dupie i robi co się z nimi co się chce. Polexit to jedyne wybawienie od eurokołchozu i zdemoralizowanych lewaków, ale wątpię by ktoś się na to zdecydował bo ponad 5 baniek za kadencję w europarlamencie dla europosłów piechotą nie chadza....więc dzicy będą póki co nadal po Nas skakać. Czyli presja "zagranicy" wywołana przez "targowicę" wywarła oczekiwany skutek. Z tego wynika, że wraca Państwo Teoretyczne. Brak suwerenności może nas kosztować o wiele więcej. Jak myślicie, że nam odpuszczą, jesteście naiwni panie Bielan i rządzący. Za co kara?! Przecież nie złamaliśmy rzekomo postanowień Traktatu Lizbońskiego! Na stulecie odzyskania niepodległości, dobrowolnie oddajemy się w niewolę Niemcom! Porozumienie 30 tzw. Brytyjskie, do którego przystąpiła Polska, i w którym zapisy jednoznacznie mówią, że żadna instytucja UE nie ma prawa składać skarg do TSUE na Polskie w sprawie stanu prawnego obowiązującego w Polsce. Czas aby obóz dobrej zmiany to zrozumiał i postawił VETO mieszaniu się w sprawy Polskie. Zatem powitajmy przywróconych do "pracy" bezprawnie przez kołchozowego TSUE metodą prymitywnego szantażu stalinowskich sędziów! Pokażmy jak naród kocha komunistycznej sitwy/kasty sędziowskiej popierana przez zdziczałe euro-lewactwo. Pokażmy jak suweren kocha targowiczan w togach. Jeśli władza wybrana w wolnych wyborach nie daje rady, to bierzmy sprawy w swoje ręce. Potrzebne protesty przed SN. Jeśli nie, udowodnimy że nie jesteśmy Narodem a stado baranów prowadzonych na rzeź.
 • @Andrzej Tokarski
  Wypowiedział się jeden pan, który razem z "Misiem" Kamińskim całą noc przekonywali prezydenta Lecha Kaczyńskiego by jednak podpisał "Lizbonę" (wbrew temu do czego wcześniej przekonał Go min Ziobro który był temu przeciwny)... Człowiek UE w Polsce.
 • @Andrzej Tokarski 13:48:18
  Wszystkie zmiany ustawowe nic w Polsce nie zmienią jeśli przyzwolenie na okradanie państwa czyli nas wszystkich będzie powszechne. To pokłosie PRL-u jest immanentną częścią każdego urzędu, sądu czy instytucji publicznej. Dopóki Polacy nie zaczną piętnować złodziei, dopóty będzie źle.
 • @Andrzej Tokarski
  Przesłuchanie Wałęsy to farsa! On ogłasza, że więcej nic nie powie, a bezradna sędzia...(westchnienie) "no dobrze". Lech Wałęsa stanął przy barierce dla świadków i po kilkudziesięciu minutach mieliśmy obraz stanu sądownictwa w Polsce. Jako pozwany nieustannie obrażał powoda, czyli Jarosława Kaczyńskiego, obwieszczał sędzi, że nie będzie już odpowiadał na pytania dotyczącego konkretnego wątku, a ona bezradnie się zgadzała... Szokujące!

  Wałęsa: Na temat Smoleńska zakończyłem, proszę nie pytać, bo nie będę odpowiadał

  Sąd: (westchnienie) No dobrze. Czyli nic więcej w tej sprawie nie chce pan sądowi wyjaśnić?

  Wałęsa: Nie.

  Gdzie była ta wyrozumiałość sądu gdy wypytywano Jarosława Kaczyńskiego ws. śmierci brata?
  Zeznania Walesy są ostatecznym dowodem na to, że człowiek o IQ poniżej 50 może zostać "bohaterem" salonów III RP. Bolek nie udawał idioty przed sądem bo on po prostu nim jest. Pytanie tylko, dlaczego proces przeciwko Walesie zmienia się w obronę tw. Bolka. Sąd stanął na wysokości zadania. Pozwolił na zamęczenie powoda, a pozwanego wybronił przed przyznaniem się do winy. To właśnie ta nadzwyczajna kasta. Sędzia nie była bezradna. Jej zaangażowanie w sprawę pozwoliło Wałęsie obrażać Kaczyńskiego, pozwoliło na to, że wałęsa oskarżał Kaczyńskiego w sprawie oczywistej Wałęsa bez jakichkolwiek podstaw oskarżył Kaczyńskiego. Nie ma żadnych dowodów na poparcie ohydnych pomówień, a jednak sąd pozwala Wałęsie szaleć, obrażać, oskarżać i bredzić o chorobie psychicznej Kaczyńskiego. Sąd pod sąd! Natychmiast! Ta farsa w Danzingu... mateczniku V Kolumny była do przewidzenia. Stronniczy sąd jeszcze raz potwierdził niezbędną konieczność głębokich reform i czystek w dzisiejszym Wymiarze Niesprawiedliwości. Czy ktoś normalny jeszcze ma wątpliwości co do reformy sądownictwa? W polskich sądach od czasów mordercy "Jaruzelskiego" nie zmieniło się nic...jeśli ktokolwiek miał wątpliwości co do konieczności wybebeszenia mafijnej kasty w togach dziś został pozbawiony wszelkich złudzeń... rozprawa przypomina proces morderców księdza Popiełuszki w który to doprowadzono do oskarżania ofiary...Po 3 godzinnych zeznaniach prezesa Kaczyńskiego,w których to adwokaci zadawali absurdalne pytania Wałęsa nagle źle się poczuł i chciał uciec z sądu, bowiem nie chce dopuścić do zadawania mu pytań, które go skompromitują do reszty...ale tak po prawdzie czy Bolek może się jeszcze bardziej pogrążyć...? Sądzę, że jest to możliwe, bowiem każde słowo wypowiedziane przez tego szpicla prowadzi do samozaorania...Uchwalcie "Noc oczyszczenia", a będzie spokój z sędziami, Bolkami, KODami i UBywatelami. Naród sam się oczyści.
 • @kula Lis 67 17:55:32
  Kto oczyści PIS z przystawkami ?. Salut . Ps. Co tam z Smoleńskiem ?.
 • @Repsol 18:29:20
  Na Boga, jak ten burak został prezydentem RP! Rany tu już nawet psychiatra nie pomoże mu. Wstyd i hańba, jeszcze przed sądem pomawia J.Kaczyńskiego i śp. Lecha Kaczyńskiego. Oglądam "Bolęsę" w sądzie i oczom nie wierzę.! (Streszczenie: Nie mam żadnych dowodów ani nawet konkretnych informacji, to są moje domysły wynikłe z tego, co wiem o braciach Kaczyńskich i z tego, jak było, jak ja latałem jako prezydent.) Ten świrnięty jełop chyba wyciągnie śp. Lecha Kaczyńskiego na świadka, chyba. Zastąpi Boga! Śmieszny ten sąd. "Amerykanie mają dowód". A co ma Bolek? To tak, jakby się zgłosić do To To lotka z prośbą o wypłatę jutrzejszej wygranej. Bo jestem przekonany, że wygram. Bolek pozostał sobie wierny. Pozostał esbeckim kapusiem. Każdy uczciwy Polak powinien temu kapusiowi splunąć w gębę. Tw. Bolek jest do "zdmuchnięcia" z piedestału na którym posadzili go "strategiczni sojusznicy" dobrej zmiany, którzy pracowali wtedy nad wygraniem zimnej wojny z Sowietami, tylko problem w tym, że J.Kaczyński nie może tego zrobić wbrew interesom "strategicznych sojuszników". Dlatego uczynili go laureatem Pokojowej Nagrody Nobla 5 października 1983 roku, a potem zafundowali mu światowy rozgłos umożliwiając mu 15 listopada 1989 roku przemówienie w Kongresie USA, transmitowane na cały świat (tak służby specjalne legendują swoich agentów). Polacy w większości nie mają pojęcia o tym, kto tak naprawdę trzyma Polskę za cojones. Ostatnio (wczoraj) przedstawicielka "strategicznego sojusznika" czyli Georgette Mosbacher (ambasador USA w Polsce) bezczelnie pogroziła "dobrej zmianie" by ta nie próbowała zagrozić "wolnym mediom" w Polsce, czyli kolejna zapowiadana "strategiczna reforma" "dobrej zmiany" (dekoncentracja mediów) pójdzie się "paść".
 • @Andrzej Tokarski 14:54:47
  Nie odpuszczają! Znaleźli nowy pretekst, aby prosić TSUE o interwencję - chodzi o wybór KRS. No to widać, że dopóki PiS nie ogłosi, że oddaje władzę byle komu, to mamy z kastą i unią pozamiatane! Tylko honor wobec świata dodatkowo stracimy. Żadnego zaskoczenia. PiS akceptując łamiące europejskie prawo TSEU miał nadzieję, że wybrzeże pokój. Nic z tych rzeczy: zgodnie z tym co Churchill powiedział: "Mieliście do wyboru wojnę, bądź hańbę. Wybraliście hańbę, a wojnę i tak będziecie mieli". Było oczywiste, że to będzie następny "krok w dobrym kierunku" jaki musi zrobić Polska. Najlepiej niech od razu anulują wszystkie zmiany w sądownictwie jakie ostatnio zostały wprowadzone. Wtedy będzie można spokojnie rozważyć czy nie powinno się coś jeszcze zmienić, aby pognębić PiS. PiS sam sobie jest winien. Teraz będą kolejne ustępstwa i tak krok po kroku mafia z nadzwyczajnej kasty postawi na swoim i wszystko powróci do stanu sprzed "reformy". A te tchórzliwe i uległe jewrokołchozowi cioty z PiS oczywiście przytakną i wróci wszystko do czasu z przed wyborów parlamentarnych. A potem będą zamykani za ujawnienia afer. Teraz pytanie kiedy TSUE/KE unieważni wybory w Polsce i wprowadzi swój zarząd komisaryczny?
 • @Andrzej Tokarski 13:33:35
  Potwierdzam. 15 lat temu kupiłem ziemię za 1100zł/ha. Na przetargu. Nikogo innego nie było. Fakt, że ziemia na kompletnym zadupiu, prawie w lesie, ale akurat o taki kawałek mi chodziło.
  Jeśli chodzi o PIS, to tylko zamach smoleński(jeżeli rzeczywiście to był zamach)w jakiś sposób pozostawia we mnie resztki nadziei ,że chcą ale nie mogą. Ale to są naprawę absolutne resztki.
 • Czas na narodową zmianę.
  Do pookrągłostolowych elit i ich mocodawców!

  Daliście się podpuścić tym z Radia Wolna Europa(zachód Europy) i Głosowi Ameryki(Ameryka) nie mając pojęcia o rządzeniu państwem.
  Zasiedliście przy okrągłym stole z komunistami którzy potem uwłaszczyli się na majątku narodowym i zabezpieczyli się strukturalnie na przyszłość.
  Zachłysnelicie się władzą i dopuściliście do zniszczenia dorobku powojennych pokoleń(zrujnowanie przemysłu i rolnictwa) bez walki politycznej i ulicznej w obronie ludzi tracących pracę (Lepper potrafił to robić ale nie był wasz!) co poskutkowało masową emigracją i niżem demograficznym.
  Wepchneliście nas do UE i podpisaliście wszystko z naiwnością oraz bez zabezpieczeń zapominając o doświadczeniach z Krzyżakami i Rozbiorach Polski.Skutkuje to brakiem suwerenności oraz dalszym upadkiem rolnictwa i perspektyw rozwoju gospodarczego.
  Wszystkie elity polityczne po 1989 działają tylko na swoją korzyść lub na korzyść tych którzy ich podpuścili bo na pewno nie działają dla dobra Polski i Polaków!
  W państwie bez jednomandatowych okręgów wyborczych,wyborów sprawdzających w połowie kadencji,numerowanych kart do głosowania oraz surowych kar za korupcję i podejmowanie decyzji na niekorzyść Polski bez możliwości powrotu do polityki i administracji nic się nie zmieni bo całe zło z którym mamy doczynienia pochodzi z bezkarności!
  Nie trudno jest coś rozwalić(Polska) ale bardzo ciężko sprawić żeby to coś działało tym bardziej gdy rządzi się aby rządzić albo dla dobra tych w imieniu których się rządzi(nie Polaków)!
  Naród polski nie potrzebuje takich liderów-powinno was tu już nie być zniszczyliście ten kraj i tego wam nie wybaczymy!Kłamaliście i kłamiecie!
  Czas na partię narodową pracującą dla Polski i narodu a nie dla was lub waszych kolesi!
 • @zadziwiony 21:40:59
  nie chcą - już w 2010 roku z osłupieniem zacząłem zauważać, że Macierewicz mnoży mylne ścieżki - potem jedynie zyskałem pewność
 • @maro 22:25:51
  nikt się nie dał podpuścić (z wyjątkiem obywateli) - to był od początku precyzyjnie przeprowadzony projekt z przygotowanymi aktorami
 • @Andrzej Tokarski
  Poczekajcie u nas i Unii też to wprowadzą. W Kanadzie już wprowadzono podatki od osób prywatnych z tytułu emisji CO2. W Kanadzie już wprowadzono podatki od osób prywatnych z tytułu emisji CO2 co mieszkańcy odczuwają na własnej skórze. Podatki te mają być wprowadzane na całym świecie, również w Polsce i mają być dodane do każdego produktu i usługi prowadząc do silnego obniżenia poziomu życia obywateli i regulacji ich aktywności przez państwo. Jak czytamy w artykule CBC nt nakładania podatków od CO2 za kremacje “Ed Conon mówi, że był zaniepokojony gdy zobaczył w zeszłym tygodniu rachunek za podatek węglowy na sumę 100 $ za kremację matki. Obie rodziny złożyły skargę do firmy Alternatives Funeral and Cremation Services Airdrie znajdującej się na obrzeżach Calgary. Dwie pogrążone w żałobie rodziny z Alberta dostały rachunek w wysokości 100 $ z tytułu podatku węglowego za kremację, zaledwie kilka dni po tym jak podatek został wprowadzony w tej prowincji. [...] MacLeod-owi powiedziano, że kremacja matki wykorzystała wystarczającą ilość gazu ziemnego do stworzenia pięciu ton dwutlenku węgla, czyli ilości gazu ziemnego wykorzystywanego do ogrzania przeciętnego domu przez prawie rok, prowadząc do 100 dolarów opłaty.” Jest to przedsmak tego co pomału jest wdrażane w całej europie. Do 2020 roku globalne instytucje finansowe już zaplanowały wprowadzenie tzw “kapitału naturalnego”, czyli podatku CO2 pod inną nazwą, który już jest testowany w systemach bankowych. Takie podatki już są wprowadzane w Niemczech, gdzie koszty produkcji energii wzrosły w tym roku o 50, procent poinformowały o tym koncerny energetyczne....co przekłada się na razie na rachunkach za prąd. W ciągu pięciu lat ceny za gaz i prąd wzrosną o całe 50 procent. W Polsce też energia elektryczna podrożeje, to dlatego, że rząd Tuska i Kopacz podpisali zgodę na wysokie opłaty za emisję CO2. W Polsce nie będzie inaczej, ale rząd zapowiedział pokrycie tych kosztów z budżetu...a to równia pochyła na którą spychają nas ustawy kołchozu UE...Bo w końcu ktoś musi finansować kolejne nitki nordstreamu Putina, a ma być ich wg. umowy Schroeder - Putin cztery. I na pewno powstaną.


  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/w_kanadzie_juz,p652467158
 • @kula Lis 67 10:04:27
  "zlikwidować Sejm, Senat, Sąd jak są zależni od obcych. Niewolnicy unijni WSTYD."

  Mało... PiSS wlazł do władzy NA KREDYT zaufania, teraz pokazuje wyborcom, Narodowi, "FIGĘ", co miejmy nadzieję odnotują MŁODZI.

  I w sumie będą mieli wybór:
  - emigrować (wewnętrznie lub zewnętrznie),
  - DOKOŃCZYĆ dzieło ich ojców "...zamiast liści..."
  Rozliczyć (po przywróceniu kary śmierci!):
  - zdrajców, agentów, złodziei (na dużą skalę).

  Nasze pokolenie wierzy w demokrację, że po latach stalinizmu o których uczyliśmy się w szkole, nastało "dobre i sprawiedliwe". Że zmieniamy świat piórem nie karabinem.
  Historia 89-dziś pokazuje co innego.
  IMHO albo się krew poleje (w tym dosłownie) albo Polski nie będzie. Będzie polska diaspora na świecie...

  Obecność (dziwna) armii USSA pokazuje, że chyba (tylko!) obecne "układy" się BOJĄ.
 • @kula Lis 67 19:57:54
  "Teraz pytanie kiedy TSUE/KE unieważni wybory w Polsce i wprowadzi swój zarząd komisaryczny?"

  A już nie jesteśmy pod takim zarządem? Raz towarzyszy z Brukseli/Berlina raz z Waszyngtonu/Tel-Aviwu.

  Może pokazanie tego WPROST otworzyłoby oczy Polakom?
 • @laurentp 19:22:56
  pytanie: jak pokazać, żeby dotarło do ogółu? żeby dotarło ZE ZROZUMIENIEM powagi sytuacji?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930