Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
443 posty 3341 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Czy poseł Braun zostanie biskupem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

z warszawskiej szkółki misyjnej

 

Zacząłem dziś słuchać wystąpienia Grzegorza Brauna na aktualnie trwającej warszawskiej konferencji - ale tym razem już nie zdzierżyłem. Po czterdziestu minutach słuchania obrażających elentarną inteligencję katodyrdymałów - po prostu wyłączyłem transmisję.

I tak sobie myślę, że Grzegorz Braun został wybrany na posła po to by stanowić forpocztę walki z roszczeniami-uroszczeniami środowisk żydowskich - a nie po to, by prowadził w Polsce szkółki misyjne i nawracał na chrześcijaństwo.

Od tego mamy kościół katolicki i 1000lat z okładem nieszczęścia i wyalienowania z własnej tożsamości i  tradycji. Grzegorz Braun do tego procederu z całą pewnością nie jest potrzebny - a już na pewno nie powinien tego robić za nasze pieniądze. Za swoje, po godzinach pracy - proszę bardzo, wolny kraj.

A najlepiej, wobec tego rodzaju priorytetów - może warto rozważyć złożenie mandatu - i założenie habitu - panie Grzegorzu? Może Pan o tym by pomyślał?  I - Szczęść Boże, Szczęść Boże!

 

 

Dziękiję za uwagę

KOMENTARZE

 • 5*
  Dokładnie to jego sekciarstwo (bo to już nie tylko wiara a sekciarstwo) podawałem jako główny powód dla którego NIGDY nie dostanie mojego głosu. NIGDY
  I nie jestem w tym odosobniony
 • Ma
  Żonę i dziecko, co w tym nowym synodzie amazońskim może być w zasadzie atutem.
  A tak na poważnie, czy autor myśli, że Grzegorz Braun jest absolutnie szczery w swym katolicyźmie, czy to z jego strony ściema?
 • Autorze
  "Od tego mamy kościół katolicki i 1000lat z okładem nieszczęścia i wyalienowania z własnej tożsamości i tradycji" - co to za brednie? kolejny zadrugowiec????

  jAKĄ TO MASZ CHŁOPIE WŁASNĄ tożsam,ośc i tradycję? światowit się w kiblu objawił???

  jprdl, wstyd!!!!!
 • @Hades 22:20:58
  nikt cię o ten głos nie prosi, wyluzuj
 • słuchaem jego wystąpienia
  nie do końca mi sie podobało, ale w odróżnieniu od Autora przynajmniej słuchałem ze zrozumieniem
 • @MacGregor 23:48:38
  "słuchałem ze zrozumieniem"

  Jak SEKCIARZ Watykańczyka - czyli POSŁUSZNIE i NA KOLANACH :))
 • @MacGregor 23:42:28
  "nikt cię o ten głos nie prosi, wyluzuj"

  Taaaaak? A byłem pewien że prosili o głosy POLAKÓW
  Widocznie chodziło im tylko o tych ULEGŁYCH Polaków na kolanach
 • @zbig71 22:37:09
  no to polecam kwerendę Leszka Bubla - tyle razy na nią wskazywałem, trzeba było się zainteresować...
 • @MacGregor 23:42:05
  jprdl - i to jest komentarz katolika? jeszcze jakby się jaki krzyż, tzn miecz znalazł pod ręką, to można by autorowi łeb rozp...ić? W imię Boże, oczywiście

  Waść nie widzisz, Grzegorzu, jakie spustoszenie w umyśle robi długie pozostawanie w/pod działaniem syndromu sztokholmskiego? Było już o tym jakiś czas temu, pamięta Szanowny Pan?

  Ja chrzczony, bierzmowany, do mszy kiedyś służący - ale zawsze coś mi nie pasowało - z czasem zrozumiałem co. Panu też życzę
 • @Hades 22:20:58
  nie czepiałbym się jego wiary, gdyby mi jej bezustannie nie pchał w oczy. Do czego innego został wybrany, do innej roboty, nie do krucjat
 • @Andrzej Tokarski 00:29:31
  Słuchałem tych bajek Bubla. Sam Bubel jest totalnie niepoważny, zjeździł za PRL pół świata, a w internecie gdzieś czytałem jego zobowiązanie do współpracy z SB. Teraz robi w,, narodowcach,, bardzo podejrzany typ. Wszystkich uważa za Żydów, zupełnie jak panowie z WPS.
 • @Autor
  Braun biskupem nie zostanie, bowiem nie ma święceń kapłańskich, a do tego jest żonaty, a póki co, to celibat obowiązuje kapłanów.
  Poza tym minimum cztery kolejne kadencje w Sejmie nie pozwolą mu nawet na seminarium; czasowo oczywiście.
  Konferencja nie posiadała dotacji rządowych, więc nie rozumiem o jakich ,,naszych pieniądzach" Pan pisze? Uposażenie z budżetu państwa Braun będzie otrzymywać za pracę poselską, a nie za swoje pozasejmowe wystąpienia.
  Uwagi z Pana strony dotyczące poglądów Brauna są nie na miejscu, gdyż nie jest Pan jego wyborcą, a sam Braun nie brał udziału w żadnych aferach politycznych, czy gospodarczych, aby mógł Pan poddawać go krytyce w odniesieniu do jego pełnionej funkcji w parlamencie, tym bardziej, że ów parlament jeszcze chyba nie rozpoczął obrad w nowej kadencji.
  Pisze Pan, że Braun nie jest Panu potrzebny, ale zapomina Pan o jego wyborcach, którym chyba jest potrzebny, skoro na niego zagłosowali.
  Może go Pan krytykować za jego poglądy głoszone na konferencjach, prelekcjach i różnego typu spotkaniach, ale nie jako polityka, czy posła, bowiem jeszcze nie crozpocząl on swojej pracy jako parlamentarzysta.
  Miło jest widzieć panikę jaką sieje Braun i reszta konfederatów.

  Pozdrawiam!
 • @zbig71 00:50:39
  "...w internecie gdzieś czytałem jego zobowiązanie do współpracy z SB. "

  Mógłbyś to poprzeć jakimś linkiem?
 • @Andrzej Tokarski 00:36:25
  A Pan na niego głosował, że zakłada on, iż wie, do czego wybrali go wyborcy?
 • @Jan Twardowski 01:25:58
  Wydawało mi się że wyborcy głosowali na Brauna po to, aby dbał o polską rację stanu, a nie o rację stanu państwa watykańskiego.

  Jeśli nie, to może w takim razie przestańmy się pierniczyć i owijać w bawełnę, nawijać ludziom makaron na uszy i ściemniać i zamiast tego od razu ogłośmy Polskę teokracją, a z Brauna zróbmy najwyższego kapłana i namaszczonego przez Boga króla w jednej osobie?
  Wszystkich nie-katolików wypędźmy, a jeśli nie będą chcieli opuścić kraju, to zgładźmy. W imię boże.

  O to chodzi?
 • @zbig71 00:50:39
  nie namawiam Pana do oceny Bubla (bo sam znam te wątpliwości) - tylko do zapoznania się z jego kwerendą dotyczącą Brauna. I nie jestem w stanie za każdym razem tłumaczyć wszystkiego od początku - jak Pan bywa na moim blogu, to zakładam, że pamięta więcej niż ostatni przeczytany post. Jeżeli nie, to trudno
 • @Jan Twardowski 01:19:15
  sądząc po nicku, należy założyć, że spadł Pan z księżyca, do tego niedawno - i to się daje zauważyć w Pańskim wywodzie. Chce Pan u mnie komentować - to wypadałoby się zapoznać z tym, co piszę od dłuższego czasu - a potem ewentualnie się nadymać. Odwrotnie to jest Pan niepoważny
 • @Lotna 02:17:06
  pan Twardowski niczego nie ogarnia i postanowił się tym z nami podzielić - to w sumie dość ujmujące w swej niewinności
 • @Andrzej Tokarski 02:23:13
  Proszę się nie gniewać, ale nie tylko pańskie notki czytam i nie tylko Neon24.
  Bubel nie jest dla mnie żadnym autorytetem, a w jego gazecie prawie wszyscy są Żydami, co wskazuje na schizofrenię, albo złą wolę tego osobnika.
 • @zbig71 03:55:29
  Złą wolę to ja widzę u Polaków, którzy nie chcą widzieć rzeczywistości, jaką ona faktycznie jest. Pomyśl logicznie: już Maria Dąbrowska narzekała, że żydzi po wojnie obsadzili się na wszystkich stanowiskach. Żydzi w polityce, w mediach, w kulturze, w teatrze, w szkolnictwie i oczywiście w partii, gdzie nie matura, lecz chęć szczera często dawała możliwość zajmowania kierowniczego stanowiska w przeróźnych zakładach pracy, zanim wykształcono nowe kadry, bo stare były z reguły niszczone lub już dawno nieżywe. Poza tym, żydzi zawsze i wszędzie się nawzajem popierają, a więc nie tylko że to oni byli tymi, którzy zakładali partie komunistyczne, ale byli także tymi, którzy zajmowali intratne stanowiska z racji przynależności do partii i z racji narodowości. W tej chwili w Polsce jest co najmniej 4-5 milionów żydów, którzy z zasady się oczywiście swoją narodowością nie chwalą. Jak myślisz, czy potomkowie tamtych po wojnie utracili te dawniej obsadzone przez siebie posady i stanowiska, czy wręcz przeciwnie - zwerbowali na nie swoje potomstwo, swoje rodziny i swoich ziomków? Pomijając już, że wielu z nich po prostu wygląda na żydów, bez dwóch zdań. Jeśli np. ktoś ma wątpliwości, czy ś.p. Kaczyńscy byli żydami - to niech popatrzy na córkę. No chyba, że jest ona wyjątkiem i miała pecha rodząc się z urodą, lub raczej jej brakiem, typowej Żydówki.
 • Autor - dałam 5* za notkę
  Zajęło mi trochę czasu odnalezienie wypowiedzi Grzegorza Brauna na Siódmej Konferencji Prawicy Wolnościowej:

  https://www.youtube.com/watch?v=Xab-KRDeJtY

  Po wysłuchaniu klerykała-moralisty Brauna ogarnęło mnie przerażenie, a wizja teokracji polskiej nabrała bardzo realnych kształtów. Braun szykuje się na króla-biskupa w jednej osobie. Trudno omawiać wszystko, co Braun powiedział "z ambony", chcę tylko zwrócić uwagę na pewne skojarzenia i interpretacje naszej historii:

  Konfederacja Warszawska - nie objaw naszej tolerancji ale "coś zbrodniczego i fatalnego"(zagrabienie majątków Kościoła przez protestantów)

  Wojny Husyckie - pierwsza komunistyczna rewolucja i skok na kasę Kościoła

  Hołd Pruski- katastrofa, Krzyżackie alibi żeby posiadać dobra kościelne

  Fundacja Komisji Edukacji Narodowej- olbrzymia, niepotrzebna biurokracja mająca na celu edukację, opłacana z budżetu państwa kosztem majątków zakonu Jezuitów

  Dekret Kasacyjny 1819- Królestwo Kongresowe dokonało grabieży majątków kościelnych w celu industrializowania kraju.

  "Państwo zabierając się za industrializację i edukację uprawia nieuczciwą konkurencję", powiedział Braun.

  Dosłuchałam tylko do połowy kazania Brauna- po prostu na dłużej moje nerwy nie pozwalały.


  Panie Andrzeju, ta notka jest bardzo kurtuazyjna. Oby nie było za późno na krytykę, bo sekciarstwo przygotowuje się do ataku z różańcem w ręku na przeciwników.

  Pozdrawiam.
 • @Lotna 04:25:26
  4-5mln Żydów? Jak to obliczyłaś, ewentualnie skąd masz te dane. I czy te wyniki są miarodajne. Żeby nie było, uważam, że żydowski żywioł jest niebezpieczny dla Polski i Polaków, Żydzi przynieśli naszemu narodowi wiele zła, wiele zdrad, wiele krzywd. Tylko jest jedną rzecz, czy dane które podajesz są prawdziwe, czy są totalnie wydumane przez różnych Bubli na przykład. I czym te Buble się kierują, podając różne informacje na ten temat. Ściągał gacie Braunowi, że takie rzeczy o nim pisze i mówi?
 • Po pierwsze - ta, tzw. demonkratura
  jest zawiadywana przez dzieci Złego - szczególnie w atrapie Polski na skutek takich a nie innych zaszłości historycznych - w taki sposób, że przysłowiowa mysz w pobliże steru państwa - się nie prześlizgnie.
  Po drugie - ludzie (albo i nie do końca ludzie), którym pozwolono swoje zady sadzać w ławach poselskich - zostali tam wyselekcjonowani nie przez tubylców a okupantów atrapy Polski - więc czy wszystko jasne?
  Wniosek?
  W tzw. demonkraturze - co to ją dla ludzi w samym Piekle wymyślono a oparto ją z rozmysłem na wrodzonej ułomności ludzkiej - cudów nie ma. Nie ma - ponieważ tzw. demonkraturę ustawiono także tak, że nie ma w niej miejsca na żadnych Konradów Wallenrod'ów.
  Na koniec - tak naprawdę - po owocach kto zacz - jeszcze Grzesia nie poznaliśmy - ale powinno nam wystarczyć to, że w tzw. demonkraturze pozwolono mu się czuć - jak ryba w wodzie.
 • @Andrzej Tokarski 00:29:31
  Powtórzę:
  Na biskupa - potrzebne święcenia, celibat i takie tam.

  Ale może zostać kardynałem.

  Pisz Autorze o tym, na czym się znasz.
 • @AgnieszkaS 05:24:55
  już nie chciałem wymieniać wszystkich kuriozalnych elementów tej samozwańczej krucjaty - można przytoczyć również grabież "prawowicie nabytych dóbr i majątków kościelnych" przez złych protestantów. Już pomijając na boku ocenę tych drugich - komasacja majątków kościelnych to nic innego jak jedna wielka grabież i złoty cielec zachłanności.

  Pani świetnie (bo posiada pamięć inną niż złota rybka) wie, że głosowałem i agitowałem na Brauna i Konfederację - ale nie po to, by nam wciskał ten katokit - tylko z powodu zagrożenia roszczeniami i Z ŻADNEGO INNEGO.

  Tymczasem o roszczeniach coraz ciszej, za to coraz bardziej buńczuczne wymachiwanie krzyżem...

  pozdrawiam również
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:11:41
  Szanowny i Prześwietny - a znasz Ty pojęcie figury retorycznej? albo skrótu myślowego? albo metafory?

  no, bez obrazy, Panie Wojtasie - wiem, że niektórym trzeba tłumaczyć za każdym razem zaczynając od A, a to bez pewności sukcesu - ale Panu też?!!!

  Nie o to chodzi, że literalnie zostanie biskupem - tylko o to, że wchodzi w rolę duchownego - a duchownym więcej nam nie trzeba, duchownych mamy jak to się mówi - po kokardę - a każdy tylko sakiewkę nadstawia

  Braun do czego innego miał być potrzebny
 • @Lotna 02:17:06
  Pozwolę sobie zapytać, skąd Szanowna wie, czego oczekują wyborcy Brauna od jego działalności w Sejmie, nie należąc do nich? Stwierdzenie "wydawało mi się", to marny argument na to, że posiada się taką wiedzę.
  Braun jest postacią powszechnie znaną i w swoich wystąpieniach nie kryje on swoich poglądów i tym samym zdobył sobie poparcie wielu ludzi, którzy identyfikują się z narracją Brauna.

  "Wszystkich nie-katolików wypędźmy, a jeśli nie będą chcieli opuścić kraju, to zgładźmy. W imię boże."

  Nie Szanowna Pani. Nigdy takich sugestii Braun nie przedstawiał, podczas gdy obok tęczowi zboczeńcy i reszta lewackich dewiantów oblewają fekaliami wszystkich katolików, a to właśnie komuchy są u władzy i co, katolicy mają opuścić swój kraj z racji tego, iż neomarksizm, którego integralnym czynnikiem jest ideologią gender zalał i zdemolował sferę życia społecznego i kulturowego w Polsce i w Europie?
  Otóż nie, bo wystarczy wiedzieć ilu księży na przykład zamordowano w Polsce za komuny, stosunkowo jest to bardzo liczna grupa wśród tych, którzy oddali swoje życie za wiarę i za Polskę, a zapewniam, że śp. ks. Popiełuszko nie był jedynym.
  Poza tym katolicy nie mają wyboru, bowiem nie mieliby za bardzo gdzie wyjechać, gdyż wszędzie się ich szkaluje i piętnuje. W Polsce jeszcze powszechnie nikt nie biega po ulicach eksponując swoje genitalia tak jak jak to ma miejsce w Kanadzie np, czy w innych krajach Europy i żeby tak zostało, należy o to dbać. Tacy ludzie jak Braun nie tylko mówią w oczy Żydom, kim są, vide polemika Brauna z Weissem, ale wskazują również na to, że zbrodnicza, neomarksistowska rewolucja, zabija całe społeczeństwa i narody, choć w nieco inny sposób niż ta bolszewicka dajmy na to.
  Warto mieć to na uwadze, bowiem to nie jest tak, że wszyscy Polacy chcą ulec marksistowskiej ideologii i antykulturze kroczącej przed nią, wypisanej na tęczowych sztandarach.

  Szczęść Boże!
 • @zbig71 03:55:29
  naprawdę bardzo Pana szanuję i nie zamierzam uchybiać - rzecz w tym, że wiedzy warto szukać w wielu źródłach, niektórych wszetecznych - następnie wyciągać wnioski - a wywód Bubla jest zastanawiający i zbieżny z niektórymi moimi wcześniejszymi odczuciami. Tyle, że w słusznej sprawie stop 447 nie zwracałem większej uwagi na kwestie religijne - ale skoro mają być ne pierwszoplanowe - to wyrażam protest, zabieram głos publicznie, by zwrócić na to uwagę.

  A Lotna ma rację - rzeczywiście na tyle ocenia się obecność tej nacji w Polsce - problem w tym, że po pierwsze są oni często skryci za polskimi nazwiskami, są (nominalnie) praktykującymi katolikami - oraz, co najważniejsze, stanowią solidarną grupę nadreprezentowaną w profesjach uważanych za wpływowe: prawo, edukacja, medycyna, polityka.

  ale jak Pan wyjdzie na ulicę, to ich tam nie widać - i o to chodzi, żeby ich nie było widać
 • @Lotna 04:25:26
  "Jeśli np. ktoś ma wątpliwości, czy ś.p. Kaczyńscy byli żydami - to niech popatrzy na córkę"
  - rewelacyjny jest ten rasizm rzekomych Słowian.
  Marta Kaczyńska ma urode po matce, a na moj gust jest po prostu brzydka i puszczalska.

  A propos:
  miałem podobny przypadek w rodzinie, kiedy wyswatali moja kuzynke z Polakiem z Wileńszczyzny. Ze względu na ciemnawą cerę po ojcu i wyrazisty nos nie została zaakaceptowana jako rzekoma Żydówka, zaś jej bycie szczupłą interpretowano jako chorobę (suchoty). Szczęściem do ślubu nie doszło i kuzynka załozyła rodzinę w Polsce.
  "Kalksztajnowie" mają sporo za skórą przede wszystkim przez swoja masońską formację.
  Z drugiej strony nie upieram się - może istotnie z żydów odeskich???
 • @AgnieszkaS 05:24:55
  "sekciarstwo przygotowuje się do ataku z różańcem w ręku na przeciwników" - będą się modlić na różańcu - kto to wytrzyma ...
  I Pani, pani Agnieszko pisze takie bzdety???
 • @Andrzej Tokarski 00:35:10
  niepotrzebnie komentowałem w nocy, bo już byłem cokolwiek śpiący.
  Ale jak to jest - katolik musi być ą ę, a antykatolicy mogą walić na oślep nie patrząc?

  No i prosiłbym z tym syndromem sztokholmskim, żeby takich chwytów retorycznych wobec mnie nie stosować, bo nie chcemy przeciez dyskutowac na takim poziomie.

  Co do wykłądu Brauna - był niestety cokolwiek zaogniający sprawę, choć był to rys historyczny w jego ujęciu.

  pozdr
 • Ja jednak wolę "zaściankowy" katolicyzm Brauna niż, "wielki patriotyzm"Polin tu spocznij!!
  TU jest POLSKA!

  https://youtu.be/vHoF1GaQAgI

  od 9 minuty:
  https://youtu.be/GIVaTX2ys0A

  zawsze polecam komentarze pod filmem!

  albo pana Gowina UW,PO, obecnie PIS!!

  https://youtu.be/vqzzPbHREcg


  https://youtu.be/b7eHu0ewqZ0

  https://youtu.be/oDqSWjI1a7Q
 • @MacGregor 09:46:05
  ...po to się przesłuchuje różnych winnych i niewinnych nie dając spać i w stanie nieustannego zmęczenia - by powiedzieli prawdę, odkryli się. Więc Pan Szanowny i wtedy i teraz się odkrył - i zaczął wymachiwać mieczem/krzyżem i kropidłem. I wtedy teraz później próbował wybrnąć metodą: buzia w ciup, oczka spuszczone - i kolanka razem. Ale co się powiedziało, to się powiedziało.

  To w sumie bardzo chrześcijańska postawa - na wszelki wypadek ubijmy wszystkich - a Bóg przecież pozna swoich

  proszę skupić się i zrozumieć: nie obchodzą mnie poglądy religijne pana Brauna i jego nie powinny obchodzić moje. Nie po to został wybrany, mamy większe zagrożenia niż zagrożona pozycja chrześcijaństwa w Polsce. A zagrożenia chrześcijaństwa na świecie wprost i zasłużenie wynikają ze stuleci pospolitej a globalnej bandyterki uprawianej pod osłoną miecza/krzyża. Kto siał wicher, zbiera burzę - oczywiście szkoda, że płacą najsłabsi z chrześcijan a nie bezpośredni winowajcy - ale taki już ten świat - na chwałę Bożą - jest
 • @MacGregor 09:36:14
  Panie Grzegorzu, to nie są bzdety.
  Czy wysłuchał Pan przemówienia G. Brauna? On dziwnie przeinterpretował naszą historię z punktu widzenia stanu posiadania KK. To, z czego byliśmy do tej pory dumni, w jego mniemaniu, było klęską.
 • @trojanka 09:46:47
  jak wyżej - nie dla krucjat wybraliśmy Brauna. Poza tym jest jeszcze jakieś życie między POLIN a katodyktaturą? - czy coś mi umknęło i już nie ma?
 • @AgnieszkaS 10:05:01
  Pani Agnieszko,

  Słuchałem i po części przyznaje Pani rację

  pozdr
  McG
 • @Andrzej Tokarski 10:05:40
  No i co nawrócił Pana??Nie,no to o co chodzi, chyba nie ma przymusu wiary, jak przypuszczam!!ani słuchania "chrześcijańskich"" wywodów Brauna.
  Ani nie jest zabronione pytanie Go o jego działalność, w zgodzie z tym co obiecał.
  I jest prawem wyborców, pytać Go o wszystko...
  https://twitter.com/grzegorz_braun

  https://pl-pl.facebook.com/grzegorz.michal.braun/
  nie ma na razie namiaru na biuro poselskie, ale powoli...
 • @Andrzej Tokarski 10:03:38
  "buzia w ciup, oczka spuszczone - i kolanka razem. Ale co się powiedziało, to się powiedziało.
  To w sumie bardzo chrześcijańska postawa - na wszelki wypadek ubijmy wszystkich - a Bóg przecież pozna swoich"

  - bardzo prosiłbym do mnie tak nie pisać.

  A przy okazji: a cóz to sie powiedziało? "jprdl" - fakt, niepotrzebnie, ale korona chyba z głowy nie spadła?

  Wkurzył mnie Kolega tym zdaniem o 1000 letnie alienacji - jakby żywcem od zadrugowców.
  Mozna być ateistą, ale szanujmy wzajemną inteligencję

  pozdr
 • @trojanka 10:23:30
  ludziska słuchaja bez zrozumienia - usłyszą słowa "kościół katolicki" i reakcja jak u psa Pawłowa.

  Ja nie do końca wiem, czy GB ma racje w kwestii Komisji EN, choć waidomo, ze fundusze na tę Komisję poszły z dóbr jezuickich
 • @AgnieszkaS 05:24:55
  5*
 • @Lotna 02:17:06
  5*
 • @Jan Twardowski 09:02:10
  "katolicy nie mają wyboru, bowiem nie mieliby za bardzo gdzie wyjechać"

  IZARAEL
 • @Hades 11:29:48
  "katolicy nie mają wyboru, bowiem nie mieliby za bardzo gdzie wyjechać"

  - tak się składa, że polscy katolicy są w Polsce u siebie - od wieków

  pozdr
 • @MacGregor 10:27:47
  widzę, że uraziłem Jego Świątobliwość - na dobre słowo w rodzaju prdl i podobne odpowiadam bezeceństwami

  - ot i czysty faryzeizm
 • @MacGregor 11:34:39
  "tak się składa, że polscy katolicy są w Polsce u siebie - od wieków"

  Wiem ale byłoby lepiej aby i Polakom w "tej" Polsce również a raczej w pierwszej kolejności było to miejsce

  Zaś Watykańczycy powinni siedzieć cicho z mordami w przysłowiowych kubłach będąc w obcym kraju a nie narzucać swoich wierzeń i doktryn gospodarzom kraju który ich tu błędnie ugościł
 • @Hades 11:56:01
  "mordy w kubłach" - nie rozumiem, zostałem przez właściciela tego bloga zganiony za niepotrzebne użycie skrótu "jprdl", a tu widzę cokolwiek śmielsze postulaty.
  Nie wiem, kto to są "watykańczycy" - czy chodzi o młodzież, która zamiast onanizowac się przed laptopem uczestniczy własnie we Mszy Świętej, a potem pójdzie w Marszu Niepodległości? czy może chodzi o mnie? czasami warto się wyrażać precyzyjniej
 • @MacGregor 12:03:44
  Przyłowiowa "morda w kubeł" to: siedzieć cicho
  Zaś JPRD to np: o qur...a więc porównanie tych dwóch zwrotów ma się do siebie jak porównywanie tabliczki czekolady do krowiego placka
 • @MacGregor 12:03:44
  Większość Polaków katolików ma wyjechać, żeby zrobić miejsce miejsce dla ich kolegów z narodu przebranego.
  Oczywiście podatki z których utrzymuje się państwo, maja płacić tutaj, dla dobrostanu żydowskich Lechitów.
 • @Andrzej Tokarski 11:43:01
  Widzę, że z braku innych argumentów trzeba jechać na tym "jprdl" - użyłem go nie jako słowa obraźliwego w stosunku do Autora, a jako wulgarnego wykrzyknika świadczącego o moich emocjach - bardzo przepraszam, że uraziłem wrażliwość Autora.

  Co do części merytorycznej do zdania nie zmieniam - nie ma 1000 letniej alienacji spowodowanej chrześcijaństwem na naszych ziemiach (no chyba że mówimy o Żydach, wtedy tak, ale oni są wyalienowani zawsze i wszędzie).
 • @MacGregor 12:03:44
  Co do reszty komentarza to nie przypominam sobie alkoholika potwierdzającego iż jest alkoholikiem więc to pseudo niezrozumienie wcale mnie nie dziwi
  Tysiące lat na kolanach z łbem opuszczonym do ziemi zrobiło swoje i teraz każde spojrzenie w górę razi w oczy

  I tak na koniec:
  Obrządek Watykański połączny ze zbiórką kasy dla okupanta Watykańskiego to nie jest to samo co przemarsz w Marszu Niepodległości a przynajmniej nie wszyscy uczestnicy marszu muszą też być Watykańskimi sekciarzami

  Sam Marsz Niepodległości również ma wiele przesłanek z których nie każda odnosi się do świętowania rocznicy - lecz to wybiega już zbyt daleko od zakresu myślowego sekciarza Watykańskiego więc szkoda czasu na głębsze tłumaczenia
 • @Hades 12:09:25
  Ale kto ma siedzieć cicho i z czyjego rozkazu?
 • @trojanka 12:11:14
  Dokładnie tak
  Z tą różnicą że dla NAS i Naszych dzieci oczywiście nie będą przysługiwały Mienia Bezspadkowe :))
 • @trojanka 12:11:14
  Pani Trojanko,

  Nie wiem, czy powinna Pan w ogóle do mnie się odzywać po tym, jak użyłem skrótu "jprdl" - Autor tego bloga do tej pory nie może dojść do siebie, Hades każe mi trzymac "mordę w kuble", a Pani jak gdyby nigdy nic :)

  A tak swoją drogą: mój wulgarny wykrzyknik dotyczył uwagi Autora, że jako Polacy jesteśmy od 1000 lat wyalienowani przez chrześcijaństwo, no ale na szczeście Autor zamiast ustosunkować się do meritum, może ganićmoje chamstwo "ad mortem usrandam" ... ups, znowu wyszedł ze mnie katolicki faryzeusz

  pozdr
 • @Hades 12:19:11
  Wasze dzieci już dostają po 100euro miesięcznie!!po dziadkach którzy przeżyli traumę.
  No .......ale szacunek widzę dla mienia bezspadkowego, z dużej litery!Rozumiem, rozumiem.
  EOT
 • @Hades 12:16:19
  "I tak na koniec:
  Obrządek Watykański połączny ze zbiórką kasy dla okupanta Watykańskiego to nie jest to samo co przemarsz w Marszu Niepodległości a przynajmniej nie wszyscy uczestnicy marszu muszą też być Watykańskimi sekciarzami"

  - hasłem marszu jest "Miej w opiece narod cały" - to prośba do Najświętszej Maryi Panny ... no i jak taki Hades moze żyć?

  Wnioskując ze sposobu, w jaki Kolega pisze, to mniemam, iż kulturowo i cywilizacyjnie jest Kolega gdzieś z okolic pani posłanki Jachiry.
  "Tysiące lat na kolanach z łbem opuszczonym do ziemi" - no coż, przykładem są polscy husarze, towarzysze pancerni, noszący maryjne ryngrafy na piersiach.
 • @trojanka 12:25:38
  jak ten szlachcic z anegdoty Michalkiewicz, który pisał Wół z dużej litery.
  Myślę, ze ta freudowska pomyłka w wykonaniu Hadesa (od handełesa?) sporo wyjasnia ;)
 • @MacGregor 12:24:09
  Niestety nie powinno, szczególnie jako kobiecie... ale mnie też się zdarza "mocniejszy" skrót, bardzo nieładnie, rumienię się ze wstydu!
  Określenie o "trzymaniu "mordy w kuble" no cóż, poza wyższości jest charakterystyczna dla pewnej nacji,jak również zoologiczna nienawiść do chrześcijan.
  Jednak w polskich domach /normalnych/ takie zachowania były karcone przez Rodziców.A jak wiadomo, wszystko wynosi się z domu.
  Na to nie ma rady, czym skorupka....
  Myślę, Panie Grzegorzu,że czas skończyć , bo to jest specjalnie prowokowane i przeciągane w wiadomym celu!
 • @trojanka 12:35:12
  Racja.
 • @trojanka 12:25:38
  Chyba mnie pani z kimś pomyliła
  A "mienie bezspadkowe" celowo zostało napisane z dużych liter aby się wyróżniało ale na pewno NIE Z SZACUNKU !!!
  Jestem łysy ale nie dlatego aby ukryć PEJSY :))
  Pzdr
 • @MacGregor 12:30:48
  " hasłem marszu jest "Miej w opiece narod cały" "

  1- Proszę wskazać jakiś dokument potwierdzający że każdy uczestnik Marszu się pod tym hasłem podpisał

  2- To właśnie kolejny dowód wpierniczania się watykańczyków gdzie tylko się da

  3- Jachira mówi publicznie to co myśli nie tylko wielu ale i większość Polaków - i tylko nie wyskakuj Waść z liczbami osób w Polsce nieświadomie ochszczonych jako liczba praktykujących watykańczyków i katolików (jedno i drugie to nie to samo)
 • @trojanka 12:35:12
  "Myślę, Panie Grzegorzu,że czas skończyć"

  Właśnie.
  Sandały na nogi, portfele do kieszeni, pejcze w dłoń i na kolanach okładając się do watykańskiej rezydentury w RP przepraszać za grzechy swoje, cudze i grom wie jakie jeszcze, zapłacić haracz a później grzecznie wykonywać usłyszane POLECENIA - i tak do niedzieli :))
 • @Hades 12:56:44
  // nieświadomie ochszczonych //
  a ty jesteś świadomie ... ochrzczony
 • @Hades 12:56:44
  "Jachira mówi publicznie to co myśli nie tylko wielu ale i większość Polaków" - rozumiem i nie potrzebuje więcej wyjaśnień

  PS
  Przepraszam Autora blogu za strollowanie jego wpisu
 • @Husky 13:02:58
  "a ty jesteś świadomie ... ochrzczony"

  Ciężko nazwać miesięczne dziecko świadomym tego co mu robią jego rodzice a tym bardziej że jest to za jego aprobatą po głębszych przemyśleniach :))

  Oj sierściuch sierściuch... jak Ty coś palniesz...
 • @MacGregor 13:10:22
  "rozumiem i nie potrzebuje więcej wyjaśnień"

  Nie sadzę - chociaż gdyby się mylił to: najwyższy czas
 • @MacGregor 12:24:09
  ....zabawny Pan jest - mnie ten zwrot nie obraża, bo jak trzeba klnę jak szewc - tylko cały ten (i ten poprzedni) Pański wywód przez kolejne komentarze pokazuje to, co wszyscy którzy spotkali się z "dobrą nowiną" wiedza z doświadczenia.
  Biali a zwłaszcza chrześcijanie w opinii ludzi z innych cywilizacji, to ludzie o dwu językach - cokolwiek obiecają, to prędzej czy później złamią słowo, oszukają, okradną, zniewolą lub zabiją. Zniszczą zastaną cywilizację, a potem przyślą misjonarzy, może wykopią studnię - i postawią szkołę z plastikowych cegieł dla tubylczych dzieci - by w niej nauczać swej kłamliwej wiedzy, a dzieciaki przy okazji truć wyziewami plastiku, szczególnie na słońcu.

  Pan swymi wygibasami się po prostu w ten oraz wpisuje - ale proszę brnąć, na zdrowie - jak Pan dobrze się z tym czuje....

  O tym tysiącu lat było wcześniej, a jak wspomniałem, nie chce mi się każdej historii zaczynać od pierwszego A wszystkich historii. PAn zechce to poszuka - a nie, to nie. Mnie to , jak mówią - rybka
 • @ Autor - 5*
  "Czy poseł Braun zostanie biskupem?"

  Powinien zostać i to co najmniej biskupem.
  _____________________________________

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/03/26/metody-manipulacji-polakami-grzegorz-braun-jako-przyklad/comment-page-1/
 • @MacGregor 23:42:05
  No właśnie, jaką Autor tekstu ma tożsamość i tradycję -?

  Najlepsza jest tożsamość żydowiercy i tradycja wiary w żydowskiego Jahwe, który świetnie rozróżnia swoich, czyli naród wybrany, od głupich gojów.

  A Pan jaką ma tożsamość, narodu wybranego, czy głupiego goja?
 • @Andrzej Tokarski 13:43:24
  "Zniszczą zastaną cywilizację, a potem przyślą misjonarzy, może wykopią studnię - i postawią szkołę z plastikowych cegieł dla tubylczych dzieci - by w niej nauczać swej kłamliwej wiedzy, a dzieciaki przy okazji truć wyziewami plastiku, szczególnie na słońcu" -

  - bardzo dobre; warto jeszcze wspomnieć o tym, że JPII był odpowiedzialny za epidemię AIDS w Afryce.

  PS
  Ciesze się, że mój wulgaryzm nie spowodował trwałej traumy

  pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 14:25:12
  "A Pan jaką ma tożsamość, narodu wybranego, czy głupiego goja?"

  - goja, ale nie uważam się za szczególnie głupiego

  pozdrawiam
 • @Andrzej Tokarski 13:43:24
  "Biali a zwłaszcza chrześcijanie w opinii ludzi z innych cywilizacji, to ludzie o dwu językach - cokolwiek obiecają, to prędzej czy później złamią słowo, oszukają, okradną, zniewolą lub zabiją." - ano takie było doświadczenie tzw. dzikich z Europejczykami (najczęściej anglojęzycznymi)

  pozdr
 • @zbig71 05:35:55
  Daj sobie spokój z Bublem, który nawet jeśli nie jest po naszej stronie, to nie znaczy że nie może mówić także prawdy. Nie wiem, co Bubel mówi o Braunie. Natomiast jak chodzi o liczbę żydów w Polsce, to niektórzy się pochylili nad tym zagadnieniem, a ich wnioski są bardzo prawdopodobne. Z pewnością żydzi mają całkiem niezłe wyobrażenie o ich liczbie w Polsce. Polacy niestety nie.
  http://wawel.neon24.pl/post/149722,ukrywajaca-sie-diaspora-zydowska-w-polsce-liczy-4-5-mln
 • @MacGregor 09:33:35
  Nie napinaj się tak, bo Ci żyłka pęknie. Wczoraj zarzuciłeś mi trollowanie, dzisiaj rasizm. Puknij się w czoło, czy Ty uważasz za rasistę kogoś, kto Ciebie nazwie Polakiem? Czy stwierdzenie/ przypuszczenie czyjegoś pochodzenia etnicznego/narodowego jest rasizmem? W takim razie należałoby zmienić definicję rasizmu, co zresztą lewactwo już stara się uczynić. Przyłączyłeś się do nich?
 • @Jan Twardowski 09:02:10
  Bóg zapłać.

  Pański wywód, Panie Twardowski, przypomina odruch pisowców na krytykę PiSu: jesteś za PO, bo krytykujesz PiS.
  Na szczęście są jeszcze na tym świecie ludzie, którzy nie chcą ulec żadnej dyktaturze ani ideologii, włączając w to i neomarksizm i fanatyzm religijny i ja do nich należę.
  Gwoli ścisłości, w Polsce biegają po ulicach i z obnażonymi genitaliami i z różańcem w zaciśniętej pięści, do wyboru, do koloru, „czubków” nie brakuje. Tylko normalnie myślący, którzy swoje prywatne sfery, jak wiara czy preferencje seksualne, zachowują dla siebie, nie rzucają się w oczy.

  Co do Brauna, wiele osób głosowało na niego, bo był kandydatem konfederacji, a nie dla jego fanatyzmu religijnego.
 • @Lotna 15:24:07
  PiSu się nie krytykuje za poglądy, PiS się oskarża za rujnowanie Polski. Rozwałka rodzimego przemysłu, ideologią gender w szkołach (karta LGBT w Warszawie) i na wyższych uczelniach (vide majaki Gowina), brak ochrony życia poczętego, zadłużenie Polski w żydowskim GP Morgan w związku z 500+ etc, brak jakiejkolwiek reakcji i informacji w zakresie żydowskich roszczeń, bezmyślne sprowadzenie do Polski milionów Ukraińców z uposażeniem socjalnym tożsamym z tym dla obywateli Polski, likwidacja polskiej armii, zakup najdroższego gazu na świecie od usraela, brak dywersyfikacji polityki zagranicznej, sprowadzenie Polski amerykańskich zagonów wojsk, brak dbałości o polskie rolnictwo, biurokracja rozwinięta do granic absurdu, podatki mordujące rodzimy biznes itd, itd. Mógłbym dalej wymieniać, ale czas to pieniądz, no nie?
  Zaręczam, że gdyby PiS zadbało o powyższe kwestie, to głosowałbym na tę partię.
  Z paninego natomiast wywodu wynika, że powinna Pani założyć patię skupiającą ludzi bliskich Pani poglądowo i działać. Jeśli natomiast nie widzi Pani siebie w polityce, to popierać tych, którzy Pani odpowiadają ideowo i programowo.
  Jak tak robię. Konfederacja mi odpowiada więc na nich głosuję. Zawiodą moje zaufanie, przestanę, ale wiem, że dadzą radę.
 • @Andrzej Tokarski 00:29:31
  Braun do dziś się nie wytłumaczył po co jeździł do Izraela, jest na You Tube film z wizyty. No i dlaczego nie podjął(chyba ze strachu?) tematu sowieckiej matrioszki Margulisa vel Wolskiego vel Jaruzelskiego co mu w mailu proponowałem, i na który nie raczył odpowiedzieć. To osobnik grający "patriotę" i Polaka, co wiem już od lat. Pozdrawiam, po odblokowaniu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:11:41
  /Na biskupa - potrzebne święcenia, celibat /

  2) Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (3) nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, (4) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. (5) Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?
  (1 List do Tymoteusza 3:2-5, Biblia Tysiąclecia)
 • @kula Lis 68 19:55:21
  witam, zapraszam do stałej obecności i komentowania
 • @roux 20:03:04
  no, to dopiero żeś Waść namieszał Imć Wojtasowi....:)
 • @Andrzej Tokarski 20:07:24
  Pan Wojtas i tak nie wie jak i gdzie się poza swoim blogiem (gdzie ma poblokowane połowę nicków) odezwać

  Naganiał oszołomów dla PIS'u, naganiał a tu zaledwie dzień po ciszy wyborczej ŁUUUPPPP...... Dworczyk mówi że goowno z tego co PIS obiecywał jeszcze dwa dni temu zrobią...

  Łzy w oczach, zatwardzenie w ...ie i kolejny raz ta sama doopa wystawiona przez kaczelnika i jego watahę na odstrzał :))
  "a miało być tak pięknie..."
 • @Andrzej Tokarski 20:06:06
  O ile mnie znowu po moim wpisie Ruszkiewiczowi u Huskego ponownie nie wypierdolą. Pzdr!
 • @Andrzej Tokarski 20:07:24 poza tym, Imć Wojtas nie wie, że
  synod amazoński właśnie zniósł celibat, na początek w Niemczech ;-)
 • @kula Lis 68 20:33:38
  dobrze, że już wróciłeś ;-))
 • @roux 21:21:42
  "synod amazoński właśnie zniósł celibat"

  I dobrze
  Ja żyję sobie rewelacyjnie z dwoma to oni bidulki niech mają chociaż po jednej (oficjalnej)
  Z pewnością ograniczy to pedofilskie wyskoki oraz nieco ich ucywilizuje oraz przybliży do życia normalnego pracującego luda - a w razie czego samotne matki nie będą się już musiały się aż tak szarpać z ew. alimentami
 • @roux 20:03:04
  Dalej masz Pawluszę za skóra i nauczasz faryzeizmów roux? No to uważaj, gdy wchodzisz w skórę faryzeusza/nauczyciela, Bóg takim pogroził:

  Jk1,26 Jeżeli ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje nie powściąga swego języka, to pobożność jego pozbawiona jest podstaw. 27 Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata12.

  Grzechy języka

  Jk3,1 Niech zbyt wielu z was nie uchodzi za nauczycieli1, moi bracia, bo wiecie, iż tym bardziej surowy czeka nas sąd.
 • @roux 20:03:04
  Roux. Powiedz nam - maluczkimi, czy to jest wasz biskup? Czy może papież? A może Anthony Morris III to szeregowy członek? A może członek ze stażem? Pytam bez złośliwości; po prostu tego nie wiem:

  https://www.youtube.com/watch?v=HR4oBqrQ1UY

  Pytam, bo Paweł swoje, a życie to życie i personelowi liquor store też należy dać zarobić. Jak widać.
 • @Hades 22:20:58
  Ty sam na siebie głosujesz Śmiszku. Albo na swojego chłopa.
 • @Hades 00:18:53
  Ty na kolanach a za tobą twój chłopak, Śmiszku
 • @Andrzej Tokarski 00:29:31
  Nie rób jaj? Z Bublem miałem okazję się spotkać, gdy chciałem w okolicy założyć oddział PPN. I za daleka od prowokatora.
 • @zbig71 00:50:39
  Bubel to albo wariat albo prowokator. na początku lat 90-tych chciał legalizować burdele, kręcił się przy PPPP. A potem wielki narodowiec? Chyba złotnik, a to był krąg nieźle zinfiltrowany w PRL.
 • @Jan Twardowski 01:23:00
  Od razu zastrzegę, że nie jestem pewny wiarygodności. Ale ciekawostką jest, że w wieku pelnoletnim miał wykształcenie podstawowe

  https://wmeritum.pl/leszek-bubel-w-ukladzie-material-fundacji-lexnostra/84906
 • @Andrzej Tokarski 02:23:13
  Bubel nie posiada kompetencji, aby dokonywać jakiejkolwiek kwesrendy.
 • @Wican 09:29:31
  Bo miał fach w ręku.
 • @zbig71 03:55:29
  Albo prowokacje. Wszak takie niby czuby, mają zaświadczać o polskim antysemityzmie.. I utrzymanie gazetki, której nikt nie kupuje a ni reklam w niej nie ma, też sporo kosztuje.
 • @zbig71 05:35:55
  Z kapelusza wzięła. Bo tak patrząc to należałoby uznać, ze Żydów na świecie jest ze 200 milionów.
  Akurat tak naprawdę, to liczbę Żydów trudno określic. I czy liczyć Żydów bedących żydami, czy nie zawsze? Jakie kryteria?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:11:41
  A to prawdę. A niż ej to "cywili" może też być prałatem czy kanonikiem
 • @MacGregor 09:33:35
  Cóż, turbo Słowianie mają mentalność nam poziomie jakiś Hutu czy innych Joruba.
 • @MacGregor 09:36:14
  Pani Agnieszka zaatakuje każdego, kto jest antyPiS.
 • @Oracz 09:03:22
  Mt23,10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.  Biada obłudnikom


  13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą6.
  15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę7. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.
  16 Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. 17 Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto? 18 Dalej: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą. 19 Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę? 20 Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga na niego i na wszystko, co na nim leży. 21 A kto przysięga na przybytek, przysięga na niego i na Tego, który w nim mieszka. 22 A kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na Tego, który na nim zasiada.
  23 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku8, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. 24 Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
  25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. 26 Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.
  27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. 28 Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
  29 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych9, 30 i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków". 31 Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! 32 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!10 33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?
  34 Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych11. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. 35 Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza12, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. 36 Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie.


  Wiara nie ma względu na osoby

  Jk2,1 Bracia moi, niech wiara wasza w Pana naszego Jezusa Chrystusa uwielbionego nie ma względu na osoby. 2 Bo gdyby przyszedł na wasze zgromadzenie1 człowiek przystrojony w złote pierścienie i bogatą szatę i przybył także człowiek ubogi w zabrudzonej szacie, 3 a wy spojrzycie na bogato odzianego i powiecie: «Usiądź na zaszczytnym miejscu!», do ubogiego zaś powiecie: «Stań sobie tam albo usiądź u podnóżka mojego!», 4 to czy nie czynicie różnic między sobą i nie stajecie się sędziami przewrotnymi?
  5 Posłuchajcie, bracia moi umiłowani! Czy Bóg nie wybrał ubogich tego świata na bogatych w wierze oraz na dziedziców królestwa przyobiecanego tym, którzy Go miłują?2 6 Wy zaś odmówiliście ubogiemu poszanowania. Czy to nie bogaci uciskają was bezwzględnie i nie oni ciągną was do sądów? 7 Czy nie oni bluźnią zaszczytnemu Imieniu, które wypowiedziano nad wami?3 8 Jeśli przeto zgodnie z Pismem wypełniacie królewskie Prawo: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego4, dobrze czynicie. 9 Jeżeli zaś kierujecie się względem na osobę, popełniacie grzech, i Prawo potępi was jako przestępców.
 • @MacGregor 12:24:09
  Autor pewnie nie wie, że innej historii Polski nie było? Podkreślam, Polski, a nie plemion słowiańskich. Oni tak nienawidzą polskiego katolicyzmu, że razem z panami niemeickimi szliby na pierwszych Piastów.Wszak Niemców spierali pogańscy Wieleci.
 • @Hades 12:56:44
  Kim jest Watykańczyk, chłopczyku?
 • @Rzeczpospolita 14:25:12
  I co jeszcze, panie Żydzie mentalny?
 • Po komentarzach, nasuwa się pewien wniosek
  Antykatolicy tak są zapiekli w swej nienawiści, ze będą popierać pedałów, lewusów, Jachiry, Żydów, itd. Bo wspólnym mianownikiem jest antykatolicym i podobne rozumienie w sensie narodu wybranego. Nieważne czy "naród wybrany" to Żydzi, turbolechici, pedały.
  Byle byli antykatoliccy. Z tym, ze turboSłwoianie są przy tym nadzwyczaj głupi. Zostaną na końcu przecwelowani przez swoich obecnych sojuszników. Bo są niedouczonym marginesem (nie mylić światłych zwolenników pogaństwa w Polsce, bo tacy istnieją-ale na tym portalu ich nie ma).
 • @Oracz 09:32:39
  To prawda. Ale on w wieku 21 lat posiadał już mieszkanie spóldzielcze.A ja wiem, jak długo wtedy na to się czekalo. Do tego było to M4. PoSiadał również malucha. Dzisiaj bym się nie czepiał, bo jak ktoś jest obrotny i wcześnie zajął się własną działalnością, to takie cos mógłby zdobyć.
  Ale paszport dostawał, nawet w stanie wojennym.
  W latach 80-tych mia,l ponad 120 sklepów, a był to wciąż młody człowiek. Jaki prywaciarz samodzielnie by się tak dorobił?.
  I gdzie terminował? Bo w rzemiosle złotniczym trza się rozwijać.A on mistrzem złotniczym został w wieku 22 lat. Najmłodszy mistrz tej branży w historii. Na mnie nie zrobił wrażenia cudownego dziecka w czymkolwiek. CHoć krzyz z orłem od niego kupiłem kiedyś . Ładna robota. Ale z takim czymś poradziłby sobie każdy zawodowiec.A Bubel dużo jeździł zagranicę.
 • @Wican 10:01:42
  Może władza minionej epoki doceniła go za rdzenny patriotyzm.

  Z tymi legalnymi ,,bordello-bum-bum" to nam nie po drodze, ale bracia Rysicz udowadniają że jak się chce, to można.
 • @Wican 09:50:37
  Na czym miałaby polegać ta ,,żydowskość mentalna" p.Kosiura?
 • @Wican 09:24:16
  Po pierwsze watykański pachołku pudło bo zawsze gdy mam możliwość to głosuję na kobiety
  (pawłowicz to nie kobieta - żeby nie było)
 • @Wican 09:24:59
  A po drugie watykański pachołku za mną to chodzą moje kobietki a nie faceci - jak widzisz mamy inne upodobania i pociąga nas inna płeć

  Ale tobie się nie dziwię:
  watykańczyk = potencjalny pedał - a nawet pedofil

  I po trzecie jak nie masz nic konkretnego w temacie do dodania to nie spamuj tym watykańskim żydłactwem
 • @Wican 09:25:37
  "Z Bublem miałem okazję się spotkać"

  Za każdym razem gdy weźmiesz w rękę jakiś swój wyrób :))
 • @Wican 09:26:46
  "Bubel to albo wariat albo prowokator. na początku lat 90-tych chciał legalizować burdele"

  No i jego pomysł podchwycili chłopaki z twojego PIS'u: kuchciński, banaś, wierchuszka CBŚ :)) :))
 • @Lotna 14:56:25
  Według rebe Szurmieja jest ich 4-6 mln w Polsce.
 • @trojanka 09:46:47
  Tego człowieka nie znosili wszyscy patrioci, z jego "zbolałej" mordy bije fałsz i zakłamanie. Jarosław Gowin zapowiada, że „położy się Rejtanem w obronie gender na uczelniach”. Źle pojęty pluralizm szkodzi bardziej, niż promocja ideologii. „Położę się Rejtanem, jeżeli ktoś będzie próbował ograniczać wolność słowa zwolennikom ideologii gender. Jeżeli są tacy na uczelniach, mają prawo podejmować projekty badawcze, prowadzić zajęcia w tym zakresie” stwierdził Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, przekonując w rozmowie z Jackiem Karnowskim na łamach tygodnika „Sieci”, że Zjednoczona Prawica musi otworzyć się centrum, wyzbyć się lęków i konstruktywną pracą wykształcić nowe pokolenie konserwatystów. Czyżby? Skąd to optymistyczne oderwanie od rzeczywistości i ślepa wiara w źle pojęty pluralizm? Dlaczego mielibyśmy uznać ideologiczny bełkot za równy teorii naukowej?                                                                https://wpolityce.pl/polityka/471280-gowin-obroni-gender-o-szkodliwosci-zle-pojetego-pluralizmu                                                                                                                                                            Ps...Pani redaktor, znakomity tekst, świetnie podsumowujący ciekawy, skądinąd, i dobrze poprowadzony wywiad red. Karnowskiego. Panie Kaczyński, Prezesie, Gowin natychmiast do dymisji! Bo inaczej trzeciej kadencji nie będzie! Larum grają! Panie Kaczyński jeśli pozwolicie mu dalej niszczyć to z Dudą dajcie sobie spokój. Ja nie mam zamiaru głosować na jakieś PO bis. No to nie mamy już uczelni wyższych, tylko inkubatory ideologii materializmu! Ktoś mówił, że Gowin to katolik. Czyżbym się przesłyszał? Moim zdaniem jest zwykłym komuchem. A dlaczego Gowin nie kładł się Rejtanem jak z UW, UJ, UP byli relegowani prawicowi wykładowcy. Hipokryci! Panie Kaczyński nie otrzymaliście 50% w wyborach właśnie dzięki Gowinowi i Emilewicz. Autonomia uczelni jak w czasach stalinowskich, kiedy np. ojciec Agnieszki Holland donosił na prof.Tatarkiewicza, odsuniętego w konsekwencji od zajęć ze studentami za nielewomyślność. Śpioch platfusów, zaczyna się budzić. Będzie jazda. Brat Gowin, jako reprezentant braci fartuszkowych po prostu wiernie wypełnia swoja powinność…Uczelnie pod zarządem Gowina stają się ostoją komunizmu i wszelkiego syfu moralnego. Gowin zamiast oczyszczać uczelnie sam je zapaskudza syfem moralnym i politycznym. Szkody wyrządzone humanistyce polskiej przez Gowina będą trudne do odrobienia. Strata kolejnego pokolenia. Jeżeli są tacy na uczelniach, mają prawo podejmować projekty badawcze, prowadzić zajęcia w tym zakresie. Oczywiście, ale nie za państwowe pieniądze. Panie Gowin, PAN pozostanie wiec stalinowski i antypolski? Mafia neokomunistycznych profesorków jest nie do ruszenia! Wybieraliśmy PiS rządzi PO/UW! Dla mnie najbardziej bolesnym efektem ostatnich wyborów jest fakt, że PiS wciąż musi dzielić rządy z kimś takim. Magdalenka POzostała w rządzie. Cwaniak Gowin nadal chce bronić liberalno lewackiego systemu i braku dekomunizacji jaki stworzył na uczelniach. Chcę zatrzymać ustawę przeciw gender deprawacji w instytucjach wykonując polecenia…Zawsze twierdziłem, że Gowin, to krakowski bufon, z POstawionym czerwonym kołnierzykiem. Należy go odstawić na boczny tor. Powinien zarządzać piaskownicą. Czyli już wiemy. PIS będzie dalej kluczył w temacie LGBT i gender. Oficjalnie przeciw a w praktyce nic nie będzie robił. I stało się! Maska Gowina opadła! Nigdy mu nie ufałem. Uważałem Go za V kolumnę (czyją?) w szeregach Prawicy, zawsze wyważone słowa, grzeczne wypowiedzi, typowy pływak, który nie wiadomo co myśli. I to jest początek upadku PiS, prezes teraz się dowiedział, że we własnych szeregach ma wrogów? Czy to nie jest zakamuflowany peowiec? No to nie mamy już uczelni wyższych, tylko inkubatory ideologii materializmu! Ktoś mówił, że Gowin to katolik. Czyżbym się przesłyszał? Moim zdaniem jest zwykłym komuchem. Gowin powinien być w trybie pilnym wywalony z rządu.To człowiek robiący krecia robotę. Widać to od dawna. Nasze dzieci idą zgłębiać wiedzę na wszelkiego rodzaju uczelnie jako uczciwie wychowane w domach a wracają z tytułami- jako lemingi, które były "kształcone" przez Środy i Hartmanów. Gowin zadowolony?
 • @kula Lis 68 19:19:14
  A co pan (jaśniepan hrabia) ma do braci fartuszkowych??
 • @kula Lis 68 19:19:14
  Zbolała morda bierze się z klamerki na przyrodzeniu, która każdemu CZŁONKOWI Opus Dei przypominać ma swoim uciskiem że jest na służbie u papieża.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930