Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
443 posty 3341 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

She's too!, czyli - oooodp...cie się od Polańskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szechteriezada nad Wisłą


 

      Chodzi z grubsza o to, żeby z czasem choćby próbować wyrastać z postrzegania kobiet na podobieństwo ich wizerunków w komiksach dla młodzieży z lat 70tych.

W realu panie są zupełnie inne, nie przeczę, że bywają urocze – rzecz w tym by w kontaktach z nimi zachowywać zdrowy rozsądek, widzieć je takimi jakie są, nie jakimi chciałyby być postrzegane. To wiele upraszcza, choć łatwe nie jest, wiem to po sobie – długo leczyłem się z postrzegania miraży i fantomów…

 

Nie wdając się w analizę ogólną, zresztą kiedyś tu przy okazji perypetii pewnego Kazia, popełnioną – warto przyjąć za pewnik, że pewna część młodych i bardzo młodych kobiet najbardziej na świecie pragnie zostać gwiazdą filmową. Mieć adoratorów w realu i w postaci swoich zdjęć na szafkach żołnierzy i robotników. Zdjęć niekoniecznie eksponujących sztukę krawiecką, raczej spychających ją na absolutny margines. Wyobrażać sobie, co robią ci liczeni w tysiącach żołnierze i robotnicy patrząc na jej nagie cycki.

Dla tego celu dziewczęta, podobnie zresztą jak ich mamusie są gotowe na wiele, może na wszystko – a szczerze mówiąc, to wszystko, co oferują, to niekoniecznie jest wielki talent dramatyczny, głębia przemyśleń, nieodparta potrzeba zmagania się z mrocznymi tajemnicami egzystencji. Raczej jest to chęć zrobienia kariery w zamian za to co w istocie mają: młode ciała, sex i zero zahamowań. W wypadku Romana Polańskiego rzecz działa się w oprawie czasów hippisowskich, w Stanach, w środowisku artystycznym, więc nieprzesadnie pruderyjnym. I niczym się nie różniło od powszechnie odkąd świat istnieje stosowanego sposobu robienia karier i sposobu promowania młodych dziewcząt i chłopców. Klops był w tym, że chętna i już aktywna seksualnie nastolatka najwyraźniej jeszcze nie zdążyła się nauczyć brać w pupę, a nie banalnie i w sposób nie satysfakcjonujący reżysera i nie rokujący kariery gwiazdy – od przodu. Ale to raczej wina mamy, która takie rzeczy powinna córce podpowiedzieć i przygotować ją – skoro sama ją wysłała do reżysera, by ten ją przelansował.

 

Tak czy owak, zrobiła się afera, ale nie taka znowu wielka. Strony się porozumiały, reżyser uiścił odszkodowanie – i gdyby nie sędzia łajdak, który złamał własne słowo i postanowił nie wiadomo czy za to, że reżyser, czy za to, że Żyd, czy za to, że Polak – młodego przećwiczyć i pokazać mu, kto tu ma władzę. Pewnie w skrytości ducha ten sędzia sam marzył o takich przygodach i skrycie przed grubą żoną się przebierał w jakiś tam obcisły kostium nurka czy coś podobnego. Albo wpychał sobie gdzie mógł, gumowe zabawki własnej córki lub wnuczki.

 

Dość, że Polański musiał ze Stanów dać nogę – i ja się tylko dziwię, że mając pieniądze i możliwości nie pozwał odwrotnie państwa USA za cały ciąg przestępstw jakich się ono wobec niego dopuściło – poczynając od uporczywego nękania poprzez złamanie zawartej umowy przez urzędnika państwowego itd. - nie będę doradzał za darmo, jak się pan Polański zgłosi, to mu może pozew napiszę…

 

Z tymi dziewczętami to jest jeszcze taki problem, że one owszem chętne i bezpruderyjne są, ale często za grosz nie mają tego czegoś, żeby z nich zaraz zrobić gwiazdę, czy choćby niezłą aktorkę. Więc jest inwestycja, a potem rozczarowanie, bo reżyser wykorzystał, a splendorów nie widać. Jedne przechodzą nad tym do porządku dziennego, to zdecydowana większość, jednak inne chowają urazę. A przy okazji, gdy się nadarza sprzyjająca atmosfera, stadnie atakują swoich byłych kochanków, tzn brutalnych oprawców.

I taka sytuacja ma miejsce po raz kolejny. Kobietom tak już namieszano w głowach, że na serio uznały, że to co czyni ich atrakcyjnymi dla mężczyzn, to ich walory intelektualne, niezależność, niedostępność, bezczelność i chciwość na pieniądze. Tymczasem było jest i będzie tak, że w cenie trzyma się uroda, miłe obejście, atrybuty płci ładnie ulepione i umiejscowione. Inteligencja niewątpliwie, ale nie w odmianie agresywnej, nie taka, która wymaga od mężczyzny nieustannej walki – jak ze wściekłym nosorożcem.

 

Taki mamy przypadek z akcją me too! Te, które porobiły kariery raczej siedzą cicho, te, które nie dały się polubić, a do tego są już na tyle wiekowe, że zwrócenie uwagi publicznej na ich przebrzmiałą seksualność – je dodatkowo podkręca – przypominają sobie o zaprzeszłych molestowaniach – rzeczywistych i urojonych. Za nic mając to, że gdyby ich tatuś swego czasu nie pomolestował i to skutecznie mamusi, nie miałyby okazji zabłyszczeć choćby na stare lata. Że świat jest tak zbudowany, że nieustannie odbywa się powszechne totalne molestowanie – gdy przestanie się odbywać – życie zniknie. Nie będzie do tego trzeba zmian klimatycznych. Wystarczy, że oczadziałe/oczadzone samice przekażą swoje zaczadzenie – córkom.

 

Jest jeszcze jeden aspekt, dotyczy tej ostatniej sprawy – w świecie poza nobliwymi łożnicami małżeńskimi funkcjonuje również i taka wiedza o kobietach, że lubią one niekiedy być przymuszone, wzbraniać się, ale ulec. Faceci-smakosze o tym wiedzą. Wiedzą też, że jeżeli pani już przyszła na spotkanie z cieszącym się dwu, czy raczej jednoznaczną sławą samcem, to raczej nie po to, by konwersować o kursach walut, czy malarstwie włoskiego neogotyku. Jeżeli do tego jest obecny aspekt wyżej opisany – dochodzi do spotkania pana, który dużo może i pani, która dużo chce za to oferować – sytuacja jest jednoznaczna i nie można wykluczyć, że jej wzbranianie się zostanie poczytane za kokieterię i zachętę do bardziej stanowczych kroków. Sam mam takie doświadczenia, wiem jak wygląda rozanielone spojrzenie przed chwilą stawiającej się kobiety, która została wzięta za kark, przyduszona i bez najmniejszych ceregieli wykorzystana podobnie jak ta nastolatka z LA. To jest obraz wniebowzięcia…

 

A że pani od Polańskiego po latach sobie przypomniała, że jej się nie podobało… a czemu od razu nie poleciała na policję, tylko teraz, na starość? Gdy już pies z kulawą nogą się nie interesuje?

 

I tym sposobem sam się pogrążyłem, nie dość, że bronię Żyda (robi naprawdę dobre filmy) to jeszcze staję w tej obronie, obok Szechtera.

 

ale, jak mawiali starożytni: Plato przyjacielem, ale bardziej przyjacielem – prawda.

 

Dziękuję za uwagę

 

dla purystów, a raczej chyba purystek językowych: forma she’s została przyjęta świadomie, oznacza większą ilość pojedynczych samiczek, gdy forma they oznaczałaby raczej zbiór wieloelementowy bez podkreślania indywidualności

KOMENTARZE

 • Dzisiaj już strach przelecieć "babę".
  Może cie oskarżyć o gwałt nawet po 20 latach jak już będziesz miał kasę.
  A z drugiej strony za chwilę okaże się że jak nie przelecisz "baby" to cię oskarży o traumę którą przeżyła że jej nie przeleciałeś...
  i też ci odbierze kasę.

  Facet w tej "kulturze" "poprawności politycznej" po żydowsku to zwierzyna łowna...zwłaszcza jak ma kasę ... albo ma niepoprawne poglądy polityczne ...
  Dla faceta najbezpieczniej jest założyć różową sukienką i znaleźć sobie różowego przyjaciela...wtedy kariera w polityce stoi "otworem".
 • 100/100 z.mojego punktu widzenia i doswiadczenia
  Niestety wiele pań będzie oburzonych tą notką, choć opisuje dość dokładnie rzeczywistość. Punktacja o tym świadczy. Też Polańskiego brałem w obronę mimo że żydów nie lubię . Nie oceniam jednak ludzi w oparciu o żydowskie wartości zawarte w Talmudzie.
 • @zadziwiony 16:04:56
  A ja Polańskiego nie biorę w obronę bo skoro żydostwo wykreowało modę na "polowanie na pedofila" to nie powinno być wyjątków!
  "Nie oceniam jednak ludzi w oparciu o żydowskie wartości zawarte w Talmudzie." - nie zapominaj że żydzi w ten sposób oceniają Ciebie, wszyscy żydzi jak byś miał wątpliwości.
 • Aby zrozumieć problem Polańskiego, trzeba najpierw
  zrozumieć Amerykę. Tam ludzie sądzą się o byle co i od razu o miliony. To nie chodzi o prawdę czy sprawiedliwość, tylko o pieniądze. Tam jest kasta adwokacka, która żeruje na przypadkach, czyha na nie i podkręca płomień kiedy zaczyna się tylko żarzyć.

  Co do Polańskiego, to sprawa dawno przebrzmiała, nawet "ofiara" ma dość tego wszystkiego, więc ja nie widzę powodu nawet sobie zawracać tym głowy.
  Polacy powinni mieć swoje własne relacje z Polańskim. Nigdy Polsce nie szkodził, a nawet podarował Złotą Palmę, a może też ktoś zwróci uwagę, że on nazywa się Polański, a nie Izraelski, czy Amerykański.
 • @Anna-PK 16:34:46
  Inny żyd nazywał się Mazowiecki, podarował Polakom grubą kreskę, proszę zwrócić uwagę że grubą a nie cienką ...
 • @Drab61 16:45:42
  Jakiś biskup przekopał Mazowieckiego pochodzenie do 10tego pokolenia i żyda tam nie znalazł. A na co miał Pan nadzieję bez tej grubej kreski?
 • @Oscar 14:03:49
  Nie mogę nie przyznać racji.

  Brak norm moralnych w świecie showbizzzzz i rospusta a i dostęp do narkotyków to mamy to co mamy.

  Rzeczywistość jest typowa dla tego światka,
  że zgwałcone ( prawdziwie lub nie to kwestia sądów i dowodów ) w zamian gwałcą finansowo i publicznie tych którzy je "zgwałcili" .

  O ile faktycznie w brew woli były to gwałty to jak najbardziej należy się sprawcom surowa kara. Nie ma co dyskutować !.

  Ale gdy zawodowa pros. lub lekkich obyczajów ku. oskarża danego kogoś przy forsie to pachnie to presją, skokiem na kasę. Czyli przestępstwem ze strony oskarżającej osoby.
 • @Monaco 17:11:45
  Dodam, pozostawny ten problem, śledczym i sądom, za to biorą przecież pieniądze by dotrzeć do prawdy.

  A od dzieci to wszystkim zboczeńcom WARA !!! Łapy precz !!!.
 • @Anna-PK 17:04:17
  może więc ktoś powinien przebadać pochodzenie tego biskupa ...
 • WIększego bełkotu nie czytałem
  Trzynastoletnia dziewczyna jest winna temu, że ją Polański zgwałcił w ramach pedofilskiej "tradycji", tego całego chyba najbardziej zgniłego moralnie miejsca jakim jest ten cały hollywood.

  Czy pan wie w ogóle co pan pisze!? do tego satanistycznego miejsca dostarczane są dzieci z całego świata za grubą kasę, także z Polski.
  Trąbi o tym pan Paweł Bednarz, ale tacy usprawiedliwiacze tego całego procederu jak pan, będą wszystkim wmawiać, że zgwałcone dzieci są sobie same winne.

  Nie są winni ci zboczeńcy w tej całej jaskini szatana, nie są winni rodzice, którzy pchają do tego satanizmu swoje dzieci, nie są winne całe mafie w poszczególnych krajach, które dostarczają tym zboczeńcom te dzieci, tylko winne są sobie same te właśnie... dzieci!!!

  Może ich wina leży w tym, że w ogóle się urodziły?!

  W Afryce są całe "hodowle" dzieci na potrzeby tych bogatych zboczeńców...

  Dawno już nie czytałem większego bełkotu!
 • @Jan Paweł 17:29:50
  Tam ją przyprowadziła rodzona mamuśka, chyba nie na odmawianie różańca. Z tekstu wynika, że dziewucha miała już jakieś doświadczenie "interpersonalne". Nie chcę bronić Polańskiego, ale też i nie oceniam. Było picie i ćpanie. Nie wiadomo czy nie był przyćpany, kiedy przyszły. Gdyby poszły do sklepikarza, nie byłoby sprawy.
 • @Anna-PK 17:04:17
  Nawet wiem który to był biskup. Przekopałem jego pochodzenie i okazało się, że to z pochodzenia Żyd, więc proszę się nie dziwić, że w "pierwszorzędnych" korzeniach Mazowieckiego niczego podejrzanego nie znalazł.
 • @Anna-PK 16:34:46
  Myli się Pani. Polański bardzo zaszkodził Polsce. Kiedy wręczano mu nagrody za kolejne filmy, podkreślał swoje żydowskie pochodzenie, natomiast kiedy oskarżano go o pedofilię zawsze wtedy twierdził, że jest Polakiem.
  Sprawa druga.
  Pierwszorzędne żydostwo często zmieniało nazwiska na SUPER polsko brzmiące, choćby Polański, Mazowiecki, itd.
 • @wercia 17:57:33
  Tak, tak, dziecko było zepsute, samo sie pchało do łóżka i naiwne samo jest sobie winne.
  Nawet gdyby, było to dziecko naćpane, nawet gdyby przyszło samo z propozycją "sceny łóżkowej" itd, to co powinna zrobić dorosła osoba?
  Wykorzystać naiwność czy inne jakieś "sprzyjające" okoliczności!?

  Nie ma usprawiedliwienia dla takich zboczeńców.
  Znam taką sytuację w Polsce. Ojciec gdzieś w Polsce i mama z ambicjami. Młoda piękna (także niepełnoletnia) kilkunastolatka została "po znajomości" wkręcona to zboczone środowisko "artystyczne", gdzie dziewczynka zastała brutalnie odarta z niewinności za jakąś rolę epizodyczną (rozbieraną oczywiście. Chyba żeby się pochwalić zdobyczą), wsiąkła w Warszawkę i słuch po niej zaginął.

  Czy głupota rodziców i naiwna wiara dziecka, jest powodem do brutalnego wykorzystania w tym zboczonym świecie dorosłych?

  Nawet sędzia, który wykazał się sumieniem i ściga zboczeńca jest atakowany!
  Jaką ci ludzie mają moralność?!!
 • "She's too!, czyli - oooodp...cie się od Polańskiego"
  ---------------
  Oni - się od Polańskiego nie ooooodp... - bo ten pokazał prawdę o swoich pobratymcach w swoim filmie.
  Wniosek?
  Hollywood - to enklawa czarciego pomiotu - która jest wyjęta spod prawa. Romusia ściga się za to - jak wyżej - bo przecież niemal każdy tam ma takie sprawy na sumieniu a może i po stokroć gorsze - o których wspominał kiedyś Mel Gibson.
 • @Anna-PK 17:04:17
  do dziesiątego pokolenia? Ciekawe w jaki sposób to zrobił. Rodzina cały czas mieszkała w jednym miejscu? To byłby chów wsobny?
  Nazwiska typu Mazowiecki, Krakowski, Krakowiak, Warszawiak, nadawali sobie czasem polscy Żydzi własnie. A Tadeusz chyba z Mazowsza pochodził
 • @tańczący z widłami 18:09:34
  Jak szkodzi Polsce?

  Jest żydem, tego się nie może wyprzeć, ani zmienić.
  "Polański, odbierając Złotą Palmę powiedział, że "jest zaszczycony i wzruszony tym, że otrzymał tę prestiżową nagrodę za film, który reprezentuje Polskę".
 • @
  jakby ktoś nie znał, a był ciekaw:

  http://att.neon24.pl/post/148861,miedzy-szczekami-zarlacza-zezabell-a-mieczem-osleplej-temidy
 • @Wican 19:09:55 Ludzie! O co Wam chodzi? Mało Wam
  nieprzyjaciół?
  "Mazowiecki, potomek polskiej rodziny szlacheckiej herbu Dołęga, biorącej początek od średniowiecznych dziedziców dóbr Mazowsze w ziemi dobrzyńskiej[142]. Syn Bronisława (1872–1938), lekarza, i Jadwigi z Szemplińskich herbu Ślepowron. ( za wiki)

  Dużo ludzi ma rodowe nazwiska, a Mazowiecki nazwisko ma od Konrada Mazowieckiego, dużo zwyczajnych ludzi ma nadzwyczajne nazwiska.
 • @Jan Paweł 18:17:55
  Przecież dzisiaj nagminnie deprawuje się dzieci w placówkach tzw. oświatowych. W Polsce też. I nie tylko w placówkach, ale i w domach. Ja w wieku 13 lat pisałam wiersze i czytałam romanse. Duch czasu uległ zmianie za przyczyną dorosłych, którzy łykają wszystkie śmieci. I zamiast oburzać się na Polańskiego (który pewnie wstydzi się tej przeszłości) może lepiej uświadomić kogoś z otoczenia. W Polsce np. rusza nowa akcja pt.sterylizacja pod egidą światowego postępu z PiS na czele. A wyznawców tej partii mamy ci na NEonie24 w bród.
  Nie widziałam, aby Pan coś wytykał partii, która łże i popiera deprawacje tutaj w Polsce. Za to chętnie potępia cudze grzechy popełnione za króla ćwieczka gdzieś za oceanem.
 • @Anna-PK 19:34:48
  ...a Mazowiecki nazwisko ma od Konrada Mazowieckiego,"
  To by się zgadzało. Jeden i drugi sprowadził do Polski Niemców.
  Zdrajcy...czy idioci ?
 • @SZS 19:47:42
  Zemsta i zawiść aż po grób, albo i dłużej; za Konrada, za Krzyżaków, za kreską, za kropkę...
  Tego nie rozumiem, po co?
 • @Anna-PK 19:14:57
  Cyt : "jest zaszczycony i wzruszony tym, że otrzymał tę prestiżową nagrodę za film, który reprezentuje Polskę". Kon.cyt.

  Owszem złotą palmę dostał za "Pianistę", - polakożerczy podły, paszkwilancki film, w którym pokazani są polscy szmalcownicy(cyniczni, tłuści, wypasieni) i dobrzy Niemcy (oficer SS dokarmiający ukrywającego się Żyda)
  I to w tym sensie, a nie żadnym innym według Polańskiego ten film reprezentuje (ponoć) Polskę.
 • Autor
  "dla purystów, a raczej chyba purystek językowych: forma she’s została przyjęta świadomie, oznacza większą ilość pojedynczych samiczek, gdy forma they oznaczałaby raczej zbiór wieloelementowy bez podkreślania indywidualności"


  Nie jestem purystką językową, ale zmusza mnie Pan do skorygowania pewnego błędu.

  she - ona
  shes- forma w liczbie mnogiej, aczkolwiek w normalnym, poprawnym, użyciu jest they(one, oni).
  she's (z apostrofem) skraca formę "she is" (ona jest)
  her, hers (jej, należący do niej)

  Przykład użycie "she" dla oznaczenia pewnych samiczek:
  she-wolf (wilczyca), she-wolves( wilczyce)

  W poruszonym temacie podpisuję się pod wypowiedzią Jana Pawła.

  Pozdrawiam.
 • @Anna-PK 19:34:48
  Kobieto !!! Ratunku.
  Mazowiecki to zwykły komunistyczny aparatczyk ze "znakomitymi" jewrejskimi korzeniami, a żaden pan hrabia.
 • @Anna-PK 19:53:11
  niczego nie przesądzając - to jest link

  https://www.youtube.com/watch?v=MF-wquGUnrs

  do wykładu Ewy Paweli o sekcie frankistów, z tego co pamiętam jest tam wątek przejmowania polskich nazwisk w czasach przedbolszewickich - jeżeli nie tu, to wykład i tak interesujący.

  Pan Mazowiecki, niezależnie od pochodzenia, nieszczególnie się Polsce przysłużył, raczej robił dobry piar...sobie i legendował tych różnych niezłomnych opozycjonistów i bojowników o prawa robotników.

  W mojej ocenie to osoba z tego samego rozdania, co reszta tzw demokratycznej opozycji - czyli agentura mówiąc wprost - żydowska zadaniowana na odbicie z rąk Polaków Polski coraz wyraźniej wstającej na nogi za czasów Gierka.

  Kiedyś trochę o tym pisałem, ostatnio również na youtube pojawiły się wywiady a ambasadorem Krzysztofem Balińskim - kropka w kropkę potwierdzające te moje rozważania - wywodzące wprost KOR i tp struktury z tradycji i założeń żydowskiego Bundu.

  Prawdopodobnie, ale to już tylko moje podejrzenia - to ta wiedza i zamiar jej opublikowania stała się powodem śmierci Piotra Jaroszewicza - pośrednio znajduje to potwierdzenie we wspomnieniach Albina Siwaka
 • @Anna-PK 19:53:11
  ...syn pana Mazowieckiego swoją postawą już nie pozostawia złudzeń
 • @Jan Paweł 18:17:55
  Naprawdę nie łapiesz o co w tym wszystkim chodzi?
  Jestem za surowym karaniem gwałtu. Niemniej jednak gwałt Polańskiego, to był z pewnością taki sam gwałt jakiego dokonał Tyson na tej modelce która w nocy odwiedziła słynącego z jurności światowej sławy boksera w jego apartamencie. Pewnie po to by bajki na dobranoc jej opowiadał.
  Jest pewna grupa kobiet która dla kasy i sławy zrobi wszystko i nadstawi każdemu który obieca , że jej w tym pomoże, a często i bez tego. Wystarczy , że ma kasę i sławę. Robią to z czystego wyrachowania i by wyrwać ewentualnie sporą kasę. Poza tym pedofilia to jest stosunek seksualny z osobą niedojrzałą biologicznie. Skąd wiesz, że ta panienka przyprowadzona reżyserowi przez rodzoną mamuśkę nie była już dojrzałą pod tym względem? Poza tym jak wspomnieli wcześniej inni w pewnych środowiskach niezobowiązujący seks to jak popołudniowy drink- nikt z tego nie robi żadnego ambarasu. Chcesz? nie ma sprawy , też mam ochotę.
  Czy Ty Janie Pawle masz jakiekolwiek doświadczenie z kobietami, czy tylko z jedną i tylko w celach prokreacyjnych? Mam wrażenie , że tak jest. Jeśli więc chcesz się coś konkretnego o nich ( szczególnie tych dorastających w ostatnim trzydziestoleciu)dowiedzieć, to spytaj o nie syna lub jakiegokolwiek faceta w wieku lat 20-30 najlepiej dysponującego znamionami zamożności. Kopara Ci opadnie ze zdziwienia. Ja uważam, że chcącemu nie dzieje się krzywda i jestem zdecydowanym przeciwnikiem przemocy w jakiejkolwiek formie. Choć jak autor notki zaznaczył, często taka lekka jest chętnie przez kobietę widziana. Widać niewiele o tych istotach z Wenus wiesz.
 • @AgnieszkaS 20:04:15
  dziękuję, Pani Agnieszko, wiedziałem, że znajdzie się coś do poprawienia :)

  Wielebny Jan Paweł Na zawsze pozostanie dla mnie wzorem do naśladowania - niedościgłym, mam nadzieję
 • @Andrzej Tokarski 20:10:07
  Który ?
  Michał, Wojciech, czy Adam ?
 • @Andrzej Tokarski 20:06:38
  Dokładnie tak. Salute .http://yelita.pl/artykuly/art/kor
 • @Andrzej Tokarski 20:12:56
  Panie Andrzeju,
  To tylko jeden mały apostrof ('). Angielskojęzyczni nagminnie robią ten błąd. Za to "She's too!"( Ona jest też) wyszło perfekcyjnie, a nawet ciekawie.

  Jan Paweł jest w moim widzeniu idealistą i mistykiem. Mam dla niego wiele sympatii.
 • @AgnieszkaS 20:04:15
  Z wszelkimi tłumaczeniami z j.angielskiego na polski należy zachować należytą ostrożność. To ważne.
  Nie chcielibyśmy mieć powtórki z "gównianej afery" vide Czajka
  8-))))
  pzdr.
 • @AgnieszkaS 20:33:01
  She's too miało w zamierzeniu oznaczać liczbę mnogą pań obdarzonym nagłym przypływem pamięci
 • @Andrzej Tokarski 21:09:50
  Ten niebywały hormon to .................... : https://www.youtube.com/watch?v=I8P80A8vy9I Salute Amigo :)))))
 • @Jan Paweł 21:18:07
  a mógłby się Szanowny Pan pójść modlić GDZIE INDZIEJ?

  byłbym zobowiązany
 • @wercia 19:36:57
  Nie tracę cennego czasu na śledzenie w mediach rozgrywek partyjnych, ponieważ każdy z nas ma tylko jeden czas i jedno miejsce na... poznawanie Pana Boga...

  TAM nie będą nas pytać co widzieliśmy w TV, tylko nasze poznanie Pana Boga będzie skutkowało tym gdzie po śmierci pójdziemy.
  Chyba nie jest Pani aż tak naiwna i nnie wierzy Pani że po naszej śmierci zapadamy się w nicość, więc wszystkie nasze występki się kasują...

  Wiemy z dokumentów historycznych, że się nie kasują. Proszę sobie przeczytać to :
  http://gibson.neon24.pl/post/151851,dowody-historyczne-na-istnienie-zbawienia-i-potepienia

  Więc zachęcam do niezajmowania się telewizyjnymi pierdołami. Po prostu : SZKODA CZASU, który powinniśmy poświęcić na poznawanie Pana Boga i przy okazji nie pozwolić się szatanowi zwieźć na np zbrodniczy dla naszych dusz, Neokatechumenat, bo to bardzo, bardzo drogo kosztuje.
  Koniecznie trzeba także wysłuchać tego :
  https://www.youtube.com/watch?v=KvPoaB23ylk
 • @Andrzej Tokarski 21:20:19
  Z całą pewnością kiedyś pan to doceni, ale oby nie było to za późno, bo piekło pełne jest różnych mędrków.
  Wziąłem udział dyskusji, ponieważ gloryfikuje pan osądzonego przestępcę a sędziego, który wykazał się sumieniem napiętnuje pan.
  Ciekawe gdyby ten gwałt spotkał pan córkę, tez by pan sprawcę rozgrzeszył?

  P.S. podpowiadam, bo z całą pewnością pan tego nie wie : usprawiedliwiając publicznie grzesznika, bierze pan siebie jego grzech
 • Jak się tworzy mit pedofila w literaturze
  i jak się go promuje

  http://kompromitacje.blogspot.com/2011/10/wojciech-orlinski-poleca-margaux.html
 • @Jan Paweł 21:28:57
  wypad - bo zbanuję
 • @Jan Paweł 21:18:07
  Ja w ogóle nie oglądam telewizora. Skąd taki pomysł?
 • @Anna-PK 19:34:48
  Hahhaha. Takiej legendy się nie spodziewałem. To Tadeusz mazowiecki był potomkiem Mieszka I? Prosze pania, ja wiem jak się sprawdza metryki. I w polskich warunkach to tylko żydzi albo stara arystokracja może tak daleko sięgnąć. 10 pokoleń to jakieś 250 lat chyba? A tutaj czytam, ze aż do Konrada mazowieckiego. A wie pani, że obowiązek tworzenia ksiąg metrykalnych to dopiero od soboru trydenckiego? I nie wszędzie wchodziło to od razu.
 • @Andrzej Tokarski 21:30:09
  Proszę mi wierzyć, jestem naprawdę bardzo panu życzliwy, ale widząc pewne sprawy inaczej postanowiłem się z panem podzielić moimi opiniami. Jestem wdzięczny każdemu, kto wyprowadzi mnie z błędu, jeżeli taki popełniam i u siebie banuje tylko tych, którzy obrażają Pana Boga i Matkę Boską.
  Znoszę nawet każdą obelgę, pozostawiając ją jako świadectwo dla tej osoby, gdy już jej opadną emocje.

  Ale jeżeli pan sobie tego nie życzy, to uszanuję to.
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Anna-PK 19:53:11
  Raczej się bawimy czytając kompletne bzdury.
  Ale cóż, skoro niektórzy twierdzą, ze dynastia saska (czyli Ottonowie) to Polanie, to już mnie niewiele zdziwi
 • @tańczący z widłami 20:05:40
  Nie hrabia tylko książę. Takiego dynastę mieliśmy na premierostwie?
 • @zadziwiony 20:12:12
  PoseMpowe uczennice rzucają plecaki/tornistry w kąt i soM GALERJANKI.
  Propaganda żydowska i głupich -filów ma się dobrze.
 • @Andrzej Tokarski 21:30:09
  Proszę nie banować .
 • @Husky 21:06:16
  Angielski jest trochę nieprecyzyjny
 • @Jan Paweł 21:36:56
  Pax między chrześcijanami .
 • @Repsol 21:39:40
  czemu? wyjaśnij
 • @Andrzej Tokarski 21:41:27
  Nie wyjaśnię , ale jak chcesz to za niego mnie zbanuj . Teraz idę się pomodlić . Salute Amigo . Ps . No chyba że jest i na to teraz zakaz . :)))))
 • @Repsol 21:44:57
  szanuję modlitwę - prywatną - nie na blogu, zwłaszcza cudzym
 • @Wican 21:40:40
  Ta "nieprecyzyjność" kosztowała Warszawiaków 45 mln złotych
  Jaką częścią tej kwoty zostanie obciążony biegły dyplomowany tłumacz
  8-)))))))
  ps.
  Czy nieprecyzyjny?
  To zależy od wielu czynników, jak choćby znajomość tego języka.
  Ja nie podejmuje się polemiki z osobami które moje tłumaczenia kwestionują, bo wiem że do doskonałości mi brakuje wiele.I nigdy perfekcyjnie tekstu nie przetłumaczę.
 • @Andrzej Tokarski 21:49:07
  :))))) To nie banuj , ja nikogo u siebie nie zbanowałem , to żle o właścicielu bloga świadczy . Prawda ?.
 • @Repsol 21:44:57
  Dołączam się do Repsola. Porponuję siebie do bana zamiast Jana Pawła. Ja mam krewki charakter i często piszę ostro. Jan Paweł zaś nikogo nie obraża. A mi się często zdarza.
  Uważam, że Jan paweł ma rację. To dorosły mężczyzna jest odpowiedzialny a nie dziecko. Natomiast autor próbuje kwestię relatywizować. Oczywiście, należałoby sie dobrać do matki. Poza tym, autor nie napisał jaką umowę zlamał sędzia? O ile wiem, to raczej Polański złamał układ i zwiał jak tchórz. Cóż, amerykańskie więzienie to nie bajka i mógł się wystraszyc, co jestem w stanie zrozumieć. Ale usprawiedliwiał go nie będę. Jakoś ja, gdybym był nawalony , to nie dobrałbym się do małolaty. Żadnej. A rzecz się działa chyba w domu Jacka Nicholsona i tego też bym się czepił. I ściga Polańskiego stan Kalifornia a nie ofiara. To sprawa karna, a nie cywilna. Ofiara chce już mieć święty spokój. A w Kalifornie widocznie nie ma przedawnienia dla takich przestępstw. I nie ma świętych krów dla sądów, jak choćby w Polsce.
 • @Wican 21:55:08
  :))) Salute
 • @Husky 21:51:49
  Ja teraz poszedłem se na filologię angielska. W interesach mi się rpzyda, choć z Anglikami ich robił nie będę a raczej z Dunami i Holendrami. Na razie ciężko idzie, bo z angielskim nie miałem styczności przez prawie ćwierć wieku (poza wczasami w różnych krajach). I mam zboczenie amerykańskie w języku, a chcę na angielski-brytyjski wejść. Dlatego teraz w kwestiach językowych się mądrował nie będę. W sumie chcę sobie zrobić trzeciego magistra a jednocześnie w domu próbuje uczyć się niderlandzkiego i dunskiego. Angielski chce wejść na super, a te 2 w sensie komunikatywnym, aby móc zrobic dobry grunt pod interesy. Potrzebuję stamtąd know how w pewnej branży. Resztę załatwię w Polsce
 • @Repsol 21:54:36
  nie, nie świadczy źle - nie widzę potrzeby tracić czasu na dyskusje z awanturnikami, bolszewickimi użytecznymi idiotami i upierdliwymi trollami - tacy u mnie są zbanowani -
  i dobrze mi z tym
 • @Andrzej Tokarski
  Ja akurat lubię jak tacy się sami ośmieszają . Wtedy dla czytelników jest wesoło w postaci " beki * z samo zaoranych . :)))))
 • @Wican 21:55:08
  Czy sex z osobą nieletnią jest zabroniony i dla kogo. Kto może to robić, a kto nie. Znasz odpowiedź? Oczywiście mówię o dobrowolności o obopólnej zgodzie.
 • @zadziwiony 22:21:32
  Mahomet ?. Salut . https://monitorpostepu.pl/islam-pedofilia/
 • @Anna-PK 16:34:46
  „Polacy powinni mieć swoje własne relacje z Polańskim. ”

  Tak samo jak Polacy powinni mieć własne relacje z księdzem, który molestuje ich dzieci, albo dzieci ich sąsiadów z parafii obok, nieprawdaż?

  Proszę pani, ja jestem Polką i uważam, że każdy pedofil z Polańskim włącznie, a raczej na czele, powinien resztę życia spędzić za kratkami. Ja nie chcę mieć z Polańskim nic do czynienia, ani z jego filmami pełnymi okultystycznych symboli i satanizmu, wręcz dosłownie. Według paninej logiki, powinnam przymknąć oczy i usprawiedliwiać starego pierdziela gwałcącego trzynastolatkę, bo rzekomo ma jakieś zasługi.

  Czytając ten wpis i większość pod nim dyskusji, łapie się za głowę, bo jest to wszystko wykładnikiem zbiorowego upadku moralnego, jak widać ludzie potrafią relatywizować dosłownie wszystko, zarówno ateiści, jak i wierzący - gorąco broniący zakonu, bo ofiara gwałtu mająca złamane źycie i trwały uszczerbek na zdrowiu domaga się odszkodowania, a poglądy na „lewackie”. A jakie ma mieć, po traumie, którą przeszła i ew której nadal tkwi, skoro zewsząd jest atakowana po tym, co przeszła i tylko lewactwo „staje po jej stronie” , oczywiście wykorzystując jej nieszczęście w swoich rozgrywkach?

  Może po prostu od razu wprowadźmy granicę dorosłości od 10 lat, a co tam sobie żałować, od 5 lat i stwierdzimy gremialnie, że jeśli niektórzy mogą z nieletnimi, to czemu nie wszyscy, a przecież to tylko dla dobra dzieci, bo przynajmniej nauczą się od doświadczonych, a nie od jakichś małolatów i żółtodziobów?

  Co się szczypać , proszę Państwa, będziemy trendy, najbardziej w Europie, bo przyjeżdżają i muzułmanie i źydzi, a u jednych można spokojnie od lat dziewięciu, a u drugich - od trzech, a więc i tak trzeba będzie się nagiąć. Nie ma na co czekać! Zaprowadźmy genderowe piątki w każdym przedszkolu i przygotujmy nasze córki i wnuczki do współżycia płciowego od najmłodszych lat! O naszych synusiach i wnuczusiach również nie zapomnijmy, im się przecież też naleźy!

  Nie będę się wypowiadała na temat tutejszych „znawców kobiet”, wręcz „koneserów” i ich rzeczoznawstwa, bo przecież inaczej tego się nie da określić. Powiem tylko tyle, jeśli ktoś pogardza innymi, nie ma zbyt wiele szacunku dla samego siebie.

  Zdarzało mi się zgadzać z Janem Pawłam, ale chyba nigdy, albo prawie nigdy z Wicanem, jednak podpisuje się pod jego wypowiedzią obiema rękami. „To dorosły mężczyzna jest odpowiedzialny a nie dziecko.” Koniec, kropka. Jak powiedział Monaco, „a od dzieci to wszystkim zboczeńcom WARA!!! Łapy precz!!!”

  Dziękuję Panom za zachowanie kręgosłupa moralnego.

  P.S. Dla jasności - każdy układ, gdzie nie ma zrównoważenia sił, gdzie jedna osoba jest uzależniona od sprawcy, jak dorosły - dziecko, nauczyciel - uczeń, duchowny - wierny, przełożony -pracownik, czy choćby reżyser - aktorka ,i dochodzi do wymuszenia seksu od strony słabszej - jest przemocą seksualną.
  Celem przemocy seksualnej nigdy nie jest zaspokojenie popędu płciowego, zawsze jest to demonstracja siły, przewagi i władzy nad ofiarą. Każdy gwałt ma na celu upodlenie ofiary; nie bez kozery zwycięskie wojska gwałciły kobiety zwyciężonych. Bohater książki Hervé Bazin, mający aż nadto powodów, aby nienawidzieć swoją matkę, co przez pewien czas przeniosło się na wszystkie kobiety, ujął to bardzo dosłownie: spluwać - na kobietę - można i w ten sposób.
 • @Lotna 00:32:36
  czytając ten wpis myślałem sobie tak:

  ciekawe, czy gdyby to Pani mieszkała w tamtych latach w Los Angeles i była aktywną seksualnie 13latką - i bardzo chciała zostać gwiazdą filmową - i miała możliwość spotkać się ze sławnym reżyserem - a jeszcze Pani mama by Panią do tej wizyty zachęcała - to też byłaby Pani taka zasadnicza i kategoryczna? I by Pani nie poszła, a jakby jednak poszła, to nieugięcie twardo trzymała kolanka razem?

  Nie uważa Pani, że to idiotyczne, że ofiara od dawna nie ma żadnych do Polańskiego pretensji - a cały świat ze szczególnym wskazaniem na szurnięte feministki - zionie do niego nienawiścią, choć to nie jest zasrany interes tego całego świata i tych feministek

  Gdyby się świat i sędzia nie wtrącał, ta ofiara być może byłaby dziś wielką gwiazdą filmową i ciepło wspominała ten "gwałt" jako początek drogi na szczyt - ale świat się wtrącił, gwiazdą nie została, za to stado nawiedzonych gamoni i jej i jemu robią piekło na ziemi przez 40 lat
  Jemu zazdroszczą że jest sławny, ale czemu pastwią się nad nią?
 • @Andrzej Tokarski 01:07:30
  To nie było jedyne oskarżenie o gwałt. Jest jeszcze francuska modelka, która twierdzi, że wieku lat 18 była zgwałcona przez Polańskiego:

  "Przebywała z grupą przyjaciół w schronisku narciarskim w Gstaad należącym do Polańskiego (…)"Nie miałem z nim żadnych kontaktów, ani personalnych, ani zawodowych, prawie że go nie znałem”(…)poszła do pokoju aby się przebrać (…) Polański następnie ją zawołał. Mówi że zastała go nagiego, on potem wskoczył na nią, „uderzył mnie pięścią”, zdarł ubranie, próbował zmusić ją do przełknięcia jakiejś pigułki, a następnie zgwałcił ją, „zmuszając mnie do robienia różnych rzeczy".

  https://www.newser.com/story/282856/new-polanski-accusation-he-raped-me-when-i-was-18.html
 • @Jan Paweł 18:17:55
  Myli Pan prozę życia z moralnością. Niestety, ale praktycznie wszędzie gdzie wchodzą w grę, sława, pieniądze i władza moralność jest tylko w przemówieniach. Tak jak ktoś tu wyżej napisał w tych całych akcjach chodzi tylko o kasę i wydarzenie. Zazwyczaj jakaś podstarzała gwiazda jak przestają pojawiać się propozycje artystyczne, przypomina sobie kto to ją molestował 30 lat wcześniej. Skandal zawsze dobrze robi sławie. Nie wiem czy Pan słuchał wypowiedzi tej polskiej supermodelki po aferze z Winstinem. Powiedziała że wszyscy dobrze wiedzą jak wyglądają rozmowy o karierze i przyszłej roli, i każda która decyduje przyjąć takie zaproszenie wie dokładnie z czym się to wiąże. Nie usprawiedliwiam tego procederu, ale jest to walka z wiatrakami. Tak samo jak się nie wygra z prostytucją tak samo nie wygra się z protekcją za seks. W dzisiejszych czasach coraz częściej ludzie chodzą na skróty i prostytuują się w celu przyśpieszenia ,,życiowego sukcesu''. Jak dla mnie to zdecydowana większość tych którzy sobie przypominają po latach o tym molestowaniu robi to dla kasy i dla podsycenia upadającej kariery.
 • @AgnieszkaS 01:38:49
  No patrz Pani, Pani Agnieszko co ten Alzheimer robi z niektórymi paniami.
  Jak pisał nasz wielki fraszkopisarz :
  "Największa krzywda jaką znają dzieje,
  gdy krzywdy chcącej, krzywda się nie dzieje..."
  A tu żadnej krzywdy, a i widoki na nią żadne.
  Osobiście, podziwiam fantazje seksualne pań w podeszłym wieku.
 • @AgnieszkaS 01:38:49
  Pani relacja z gwałtu osiemnastolatki brzmi trochę groteskowo. Schronisko to nie las, napastowana mogła nadrzeć paszczę i narobić rabanu. Poza tym nie wyobrażam sobie drobnego, chudego, słabego Polańskiego gwałcącą dorodną modelkę. Gdyby chciał dać jej pigułkę, zrobiłby to w drinku, a nie zmuszał do przełknięcia na żywca.
  Nie żebym bronił Polańskiego, bo to zwykły zboczór i powinien siedzieć w pierdlu, ale jak się chce robić karierę modelki i jeździ z bogatymi zboczórami do ich schronisk, to raczej są to "gwałty" na własne życzenie.
 • @AgnieszkaS 01:38:49
  odpowiem Pani podobnie jak Lotnej, którą bardzo szanuję, co nie znaczy, że muszę się zgadzać -

  - a jakby Panią napadł obcy nagi facet w schronisku i próbował zgwałcić - to co by pani zrobiła? Polański jest nieduży i niekoniecznie atletyczny, więc po pierwsze można się nie dać, kopnąć w jaja i uciec
  a gdyby nawet dopiął swego - to poszłaby Pani na policję zaraz - czy po 40 latach?

  I jeszcze to: obcy facet ją zawołał i co zrobiła? poszła do niego!

  Pani Agnieszko, bądźmy poważni. Żyjemy w czasach, że jak nastolatka nie lubi nauczyciela, bo ten każe jej odrabiać zadania domowe - to go oskarża o molestowanie
 • @tańczący z widłami 09:59:18
  Nie zaprzeczam, że moja relacja może brzmieć groteskowo. Mam bardzo ograniczony czas na komentowanie. Po prostu przetłumaczyłam najistotniejsze zdania, a link do całości podałam pod spodem.

  Podkreślam, że osiemnastolatka była w schronisku nie sama tylko z grupą przyjaciół. Są jeszcze inne panie, jak przypuszczam stare i szukające rozgłosu:brytyjska aktorkę Charlotte Lewis, która została wykorzystana seksualnie przez Polańskiego w wieku lat 16; Renate Langer, która rzekomo Polański zgwałcił, kiedy miała lat piętnaście.

  https://jonathanturley.org/2019/11/12/roman-polanski-accused-for-new-rape-by-former-french-model/
 • @SZS 09:59:18
  "Osobiście, podziwiam fantazje seksualne pań w podeszłym wieku."

  Natomiast ja nie podziwiam, ale brzydzę się wyuzdanymi fantazjami seksualnymi podstarzałych panów.
 • @AgnieszkaS 10:33:50
  proszę napisać, czy uważa Pani, że wyuzdane fantazje seksualne podstarzałych pań, w tym aktorek i modelek - istnieją?

  czy to tylko wymysł zboczonych facetów?
 • @AgnieszkaS 10:33:50
  Podobnie jak Pani brzydzę się wyuzdanymi fantazjami seksualnymi podstarzałych facetów (zamiast fantazjować powinni to po prostu robić - w ramach dozwolonego prawa oczywiście i zgody współpartnerek, partnerów) i podobnie ja SZS, podziwiam fantazje seksualne pań w każdym wieku.
 • @Andrzej Tokarski 10:41:51
  Należałoby przeprowadzić anonimową sondę, a wcześniej mieć przygotowane pytania, które by określały co jest wyuzdaniem, a co nie jest. Tak przypuszczam.

  A teraz idę spać, bo u mnie prawie druga godzina w nocy.
  Dobranoc.
 • @AgnieszkaS 10:49:18
  intrygującego tematu na koniec Pani dotknęła - ciekawe, czy wróci do Pani we śnie...

  dobranoc
 • @AgnieszkaS 10:33:50
  Ja podziwiam, a Pani się brzydzi.
  I dlaczego fantazje podstarzałych facetów są od razu wyuzdane ?
  I co to jest w Pani oglądzie - podstarzały facet ?
  Dobrze,że dzieli nas odległość 9400 km. :-)
 • @Lotna 00:32:36
  "powinnam przymknąć oczy i usprawiedliwiać starego pierdziela gwałcącego trzynastolatkę"
  Trzy sprawy.
  Po pierwsze wypraszam sobie nazywanie czterdziestotrzyletniego faceta "starym pierdzielem". Słysząc takie stwierdzenie gdy miałem tyle lat, po prostu bym Panią wyśmiał....
  Po drugie stosunek Polańskiego z panienką Samantą Geimer nie był gwałtem sensu stricte (o czym się nie mówi), a wykorzystaniem seksualnym. A jest to różnica. Gwałt to przemoc, a w tym przypadku nie było o tym mowy. Ba, przecież to mamusia przyprowadziła córeczkę na "lansing". Pierwsza wersja wyroku miała być bardzo łagodna
  I po trzecie widząc 12 letnią Wiktorię Gabor na konkursie Eurowizji Junior całkowicie rozgrzeszam Polańskiego....
 • @Andrzej Tokarski 01:07:30
  Oglądałam kiedyś film, w którym wypowiadała się ofiara gwałtu Polańskiego i nie przypominam sobie, aby była aktywna seksualnie. Ani żeby aktywnie go wabiła swoimi wdziękami. Przecież to nawet nie był dom Polańskiego, a matka po prostu należała do tego kręgu towarzyskiego. Oczywiście nie powinna się znaleźć sama w towarzystwie Polańskiego, ale też nie sądzę, aby ktokolwiek przypuszczał, że on lubi dzieci. W każdym razie był to gwałt, którego konsekwencje ciągną się za nią całe życie, a po tylu latach ona ani nie chce do tego wracać, ani dłużej o tym pamiętać.
  Tak czy inaczej, nawet gdyby była aktywna seksualnie, nawet gdyby jej matka ją namawiała do spotkania z Polańskim, to obowiązkiem i odpowiedzialnością Polańskiemu było te kolanka zamknąć, nawet gdyby były szeroko otwarte, a nie samemu je otwierać.
  Feministki, aczkolwiek nie tylko feministki, są oburzone, bo Polański jest najlepszym przykładem, jak pedofile, którzy swoimi postępkami niszczą życie ofiar, mogą w sławie i chwale spędzać resztę życia - zamiast za kratami.
 • @SZS 13:42:46
  Po pierwsze: kwestię wieku odbieramy w zależności od tego, ile mamy lat. Dla trzynastoletniego dziecka ktoś, kto ma czterdzieści lat- jest starym prykiem. Na dobrą sprawę teoretycznie mógłby być jej dziadkiem - gdyby zaczął równie wcześnie jak jej przypadło. Pamiętam, że gdy miałam 18 lat, facet 10 lat starszy ode mnie był starym prykiem, a cóż dopiero mówić o 20 lat starszym, tym bardziej niemal 30 lat starszym, jak to było w przypadku Polańskiego. Koleżanka w szkole średniej, miała wtedy 17 lat, spotykała się z facetem starszym od niej o jakieś 7 - 10 lat... nazywaliśmy go Wapniakiem. Dla trzynastoletniej dziewczynki facet w wieku jej ojca jest starym pierdzielem.

  Po drugie: był gwałtem sensu stricte dla ofiary. Polański bł winny, nie ona.

  Po trzecie: nie widziałam tej osoby, ale radzę wyłączyć telewizor, a najlepiej wyrzucić go na śmietnik. Telewizornia jest głównym medium robiącym ludziom papkę z mózgu i zmiękczający im kręgosłupy. O to właśnie chodzi, aby Polański był rozgrzeszony przez Kowalskiego, co nie dzieje się bez przyczyny. Naród wybrany ma rządzić w nowym, lepszym świecie, a ten naród cechuje się nie tylko znaczną liczbą wad wrodzonych, ale również ogromną liczbą zboczeńców seksualnych, a nasze dzieci i wnuki mają być ich ofiarami. Zresztą Talmud przyzwala współżycie z dziećmi, kiedy ukończą trzeci rok życia. Ani genderyzm, ani seksualizacja dzieci od najmłodszych lat, ani ukazywanie dzieci jako osoby ponętne seksualnie - nic dzieje się bez przyczyny: ma być ogólne przyzwolenie na pedofilię. Jesteś na dobrej drodze.
 • @Andrzej Tokarski 10:29:33
  „Polański jest nieduży i niekoniecznie atletyczny, więc po pierwsze można się nie dać, kopnąć w jaja i uciec”
  To nie jest takie proste z tym kopaniem w jaja, Panie Tokarski. Znakomita większość ofiar w chwili gwałtu postrzega gwałt jako zagrożenie życia i wcale nie musi być to gwałt z nożem przyłożonym do gardła, a więc jej sprzeciw, tym bardziej atak na gwałciciela, mógłby skończyć się jeszcze gorzej. Wiele ofiar, które się opierają, są faktycznie bite. Z dwojga złego: być zgwałconą, czy być zgwałconą i mieć połamaną szczękę albo złamany nos, instynktownie wybierają ten pierwszy wariant. Dlatego gwałt w języku polskim jest, a przynajmniej był, nazywany gwałtem, a nie jakimś „wykorzystaniem seksualnym”.

  Nawet najsłabsi i najbardziej wątli mężczyźni są zazwyczaj silniejsi od kobiet. Taka prawda, Panie Tokarski, jest to jedna z zasadniczych różnic miedzy płciami.
 • @SZS 13:42:46
  Należy pamiętać o zasadach prawa , jak nie pasuje należy zmienić .Skoro Hollywood nie zmieniło to złapany idzie w pasiak no i tam szybko otrzymuje swoją nagrodę . Salute .
 • @Lotna 15:07:15
  "Dla trzynastoletniego dziecka ktoś, kto ma czterdzieści lat- jest starym prykiem."
  Nie słyszałem takiego określenia z ust Samanty Geimer. Powiedziała to Pani. A Pani nie wie, czy dla niej był to pryk, czy odskocznia do kariery... Dla nieletnich prostytutek (do Pani wiadomości : są takowe) nie istnieje słowo "pryk". Istnieje słowo : KASA...

  "Po drugie: był gwałtem sensu stricte dla ofiary"
  Nie ma oświadczenia Samanty Geimer że była ofiarą Polańskiego. Było oświadczenie, że była ofiarą... MEDIÓW !!!

  "Po trzecie: nie widziałam tej osoby,"
  Skoro Pani nie widziała , to lepiej nie zabierać głosu.
  A przypisywanie mi pozwolenia na pedofilię, zakrawa mi na zaciekły feminizm .
  I bez Talmudu proszę.
  Odnoszenie wszystkiego do niego, świadczy o bezradności.
  Radzę wziąć sobie do serca powiedzenie Arystotelesa : Zdaje się chyba jednak, że może lepiej jest i że trzeba dla ocalenia prawdy poświęcić nawet to, co jest nam bardzo bliskie. Bo gdy jedno i drugie jest drogie, obowiązek nakazuje wyżej cenić prawdę.
  Zasada ta oczywiście nie odnosi się do fanatyków.. .
 • @Lotna 15:20:43
  przy całej sympatii - buja Pani w obłokach - a już Pani poziom idealizowania kobiet - zakrawa na prawdziwą perwersję połączoną z gwałtem - na ludzkiej inteligencji

  pozdrawiam również
 • @Lotna 15:20:43
  Brawo Lotna za wszystkie Twoje komentarze. Aczkolwiek uważam, że prawo w krajach kontrolowanych przez sanhedryn zostało w ostatnich latach celowo wypaczone (brak przedawnienia, brak ochrony mężczyzn przed próbami fałszywego oskarżenia, paradoksalność pewnych przepisów, medialne prania mózów pod zadaną nową ideologię i publiczne lincze przed wydaniem wyroku, itp. patologie prawne). To wypaczenie nie znoszące wszelkiej krytyki jest analogiczne w swym rodowodzie i celu do: "globalnego ocieplenia", "antysemityzmu", "przymusu szczepionkowego" mowy nienawiści", "genderyzmu" i tym podobnych wynalazków. Są to nowe narzędzia wprowadzone równocześnie jak na komendę w w/w krajach do dyscyplinowania gojów i nieograniczonej możliwości generowania "haków" na szbasgojów.
 • @Andrzej Tokarski 16:12:56
  Niczego nie idealizuję. Takie są fakty: kobiety gwałcone odbierają gwałt jako zagrożenie życia. Statystycznie co najmniej 80%, nie pamietam dokładnie, być może wiele więcej. Idealizowanie kobiet nie ma tutaj nic do rzeczy.
  Gwałtem na ludzkiej inteligencji jest fakt, źe skutki gwałtu, zarówno fizyczne jak i psychiczne, jak i społeczne, a tym bardziej pedofilii, są bagatelizowane.
  https://lotna.neon24.pl/post/128776,psychologiczne-konsekwencje-gwaltu
 • @Nibiru 16:18:37
  Oczywiście masz rację, jako przykład - wielu mężczyzn po rozwodzie pozostaje kompletnymi bankrutami, bez względu na to, czyją wina jest rozwód. No ale przecież chodzi o to, żeby płcie skłócić ze sobą, żeby kobiety nie ufały mężczyznom - i z wzajemnością, co doprowadza do przedmiotowego traktowania partnerów.
 • @Anna-PK 19:34:48
  http://ram.neon24.pl/post/151410,icewhiz-philip-cross-i-mojito-paraiso
  Nasz kolega, bloger RAM przepięknie opisał,kto tworzy w Wikipedii historię i życiorysy."Nasz" Tadzio Mazowiecki jest tego dobitnym przykładem.
 • @SZS 15:58:22
  „A przypisywanie mi pozwolenia na pedofilię, zakrawa mi na zaciekły feminizm .
  I bez Talmudu proszę. ”

  Proszę mnie nie rozśmieszać. Cały ten wpis i większość pod nim dyskusji jest relatywizowaniem pedofilii, czyli przyzwoleniem na pedofilię dla niektórych i w niektórych wypadkach, co jest prostą drogą do ogólnego przyzwolenia na pedofilię, o co zresztą w dzisiejszej inżynierii społecznej chodzi, nota bene, zgodnie z naukami Talmudu.
 • @Andrzej Tokarski 16:12:56
  "Pani poziom idealizowania kobiet - zakrawa na prawdziwą perwersję połączoną z gwałtem - na ludzkiej inteligencji".
  Strzał w dziesiątkę.
  Za notkę jak zawsze +5.
 • @Cheval Noir 17:25:07
  dzięki
  powinienem napisać:
  "Pani poziom idealizowania kobiet - zakrawa na prawdziwą perwersję połączoną z gwałtem ze szczególnym okrucieństwem - na ludzkiej inteligencji".
 • @Lotna 17:04:14
  cyt.: "No ale przecież chodzi o to, żeby płcie skłócić ze sobą, żeby kobiety nie ufały mężczyznom - i z wzajemnością, co doprowadza do przedmiotowego traktowania partnerów."

  Już stworzono sytuację, że męźczyźni boją się kobiet, a kobiety mężczyzn jako potencjalnych drapieżców, bez wątpliwości dybiących na ich cnotę czy majątek. Tworzy się fałszywą narrację jokoby mężczyźni i kobiety stanowili z definicji dwa sprzeczne w dążeniach (a nawet wrogie sobie) gatunki homo sapiens. Ileż to mniej rodzin zostanie założonych z tego powodu, ile mniej dzieci się narodzi (jedno z narzędzi depopulacji).
  Wychodzi więc na to, że najbezpieczniej jest walić konia czy kobyłę surfując porn na internecie, wrzucać własne sex filmiki do sieci i obserwować "lajki" przy nich świadczące o "powodzeniu". Co widać po eksplozji tego zachowania w internecie zarówno wśród młodych jak i starych.
 • @Andrzej Tokarski 17:43:17
  Yes,Sir...
 • @Lotna 17:19:06
  Litości.
  Chce mi Pani wmówić, że całość pedofilii na świecie pochodzi z żydowskich tradycji i nauk Talmudu ?
  Arcybiskup Paetz przewraca się w grobie ze śmiechu. A zapewniam - kohenem nie był.
  Poza tym dyskusja jest o Polańskim i jego bujnym życiu seksualnym, które dzięki pewnym podlotkom pod cmentarz stało się tajemnicą Poliszynela.
  Nieważne, co mówią, ważne, żeby mówili.
  Co te pieniądze robią z ludzi...
 • @Lotna
  Z całą sympatia dla Ciebie , ale Ty i parę innych osób ocenia tą sytuację oraz sex nieletnich z pozycji doktrynalnych. A trzeba na to spojrzeć biorąc pod uwagę kontekst cywilizacyjny, społeczny, kulturowy, środowiskowy do tego predyspozycje osobiste. Pedofilia to wg definicji seks z osobą niedojrzałą biologicznie, a nie nieletnią. Z tego punktu widzenia niektóre kontakty seksualne można oceniać wyłącznie z pozycji moralnych , a nie karnych. Dla jednej 20-latki trzydziestolatek jest starym prykiem, dla innej w pełni dojrzałej biologicznie 15-latki uprawiającej sex od dłuższego już czasu wstępem do "kariery". Znam dzisiaj 21 letnią mężatkę która bez seksu żyć nie potrafiła od 15 roku życia. Twoje idealistyczne spojrzenie na kobiety i dorastające dziewczęta po prostu by wyśmiała. Wszystko zależy w dużej mierze od temperamentu. Jestem przeciwko seksualizowaniu dzieci, ale też przeciwko penalizowaniu niektórych naturalnych zachowań wynikających z dobrowolności . Nie odnoszę się do zdefiniowanych zachowań pedofilskich, bo tutaj moje stanowisko jest jednoznacznie krytyczne . wymagam surowego karania, podobnie jak i oczywistego gwałtu.
  O ile jednak wiem Polański o gwałt chyba nie był oskarżony.
  Tak, moja ocena tego problemu wynika z dość dużego doświadczenia z kobietami. Wiele mi jednak brakuje do doświadczeń moich kolegów. Pozwoliło mi to jednak na wyrobienie sobie dość obiektywnej prawdy o mężczyznach i kobietach. I stwierdzam, że przeciętnie kobieta jest o wiele bardziej wyrachowana , bezwzględna i cyniczna w dążeniu do celu i bardzo często wykorzystuje swoje ciało, traktując je jako formę zapłaty za określone korzyści.
  W swoim czasie byłem świadkiem jak 16-taki wskakiwały do łóżka o wiele starszym mężczyznom nawet o to nieproszone. A działo się to prawie 40 lat temu. Czasy nieporównywalne z obecnymi. Mój kolega pracując w DDR mieszkał z szesnastolatką w jej mieszkaniu z jej rodzicami. Było to wtedy tam zupełnie normalne zachowanie. Nie on jej też odebrał dziewictwo.
  Osobiście znam jeden przypadek, że mężczyzna z czystego wyrachowania wziął sobie za żonę bogatą i brzydką kobietę. Zrobił to dla jej pieniędzy. Kobiet podobnie czyniących jest zdecydowanie więcej - są o wiele bardziej pragmatyczne w tej materii niż mężczyźni. Dlatego z wielką podejrzliwością podchodzę do wszelkich oskarżeń o molestowanie , pedofilię po wielu latach- szczególnie wtedy gdy molestującą była osoba znana i majętna. Brzydko mi taki fakt pachnie.
  Poza tym od jakiego wieku sex jest legalny i niekaralny? Czy 17latek uprawiający sex z 15-latką o godz 23 w przeddzień swoich 18 urodzin robi to legalnie, a poprawka o 1 w nocy jest już karalna? Nie jest możliwym wszystko karnie sklasyfikować, a potem to egzekwować.
  Dlatego przemoc, gwałt , pedofilię należy karać, kontakty seksualne za obopólną chęcią i zgodą można oceniać jedynie w kategoriach moralnych i obyczajowych , a nie karnych.
  W przypadku Polańskiego matkę tej dziewki skazał bym za stręczycielstwo- było by to bardziej oczywiste niż pedofilia reżysera. Szczególnie w środowisku gdzie "dupa" jest naturalną dźwignią do kariery.
 • @zadziwiony 18:41:54
  bardzo słuszny głos rozsądku
  5*
 • @
  ...jak chodziłem z moją Anią po lekcjach - jej rówieśnice znane mi jako koleżanki z równoległej klasy wtedy umawiały się w domu pod nieobecność rodziców z kolegami z klasy i sąsiedztwa. Czternasto, piętnastolatki. Był alkohol, pudrowanie nosków kokainą. Nie były jeszcze tak bezpruderyjne, by walić się naraz kupą - więc przyjmowały w pokoju pojedynczo. Kolega wchodził, ruchał, wychodził, wchodził następny - ile sił starczyło. Wzmacniali się koksem i alkoholem i jechali na dwa, trzy pokoje i tyle samo łóżek. To nie LA - tylko Wrocław lat 70tych.

  Kolega mieszkający obok, z którym słuchałem wtedy muzyki, wymieniałem się płytami, kiedyś został przez kumpli zaproszony: Witek, chodź, zabawisz się, zobaczysz jaka jazda. Poszedł, wepchnęli o do pokoju, ale nie wiedział co robić z tą nagą napaloną dziewczyną - był speszony, pogadał z nią, ale go zjebała i wywaliła i zawołała następnego. Opowiadał mi potem, był zszokowany.
  Wiem też o młodych dziewczynach potrafiących w pojedynkę obsłużyć drużynę piłkarską łącznie z rezerwowymi, o walących się hurtowo z żołnierzami. Sam po rozwodzie folgowałem sobie - bywałem na zabawach zbiorowych. Widziałem tam czasem młodziutkie przychodzące same dziewuszki tak piękne, że przywodziły na myśl aniołki. Przychodziły same i waliły się całe noce jak szalone, wykańczając obecnych tam mocnych zaprawionych samców.

  Są całe grupy wielbicielek muzyki, które przesiadają się z busa jednego zespołu do busa drugiego. Dają dupy każdemu za żarcie, spanie i prochy z alkoholem.

  Wiem jak bardzo kobiety są interesowne, jak bezwzględne w realizowaniu własnych celów, jak skore do niszczenia mężczyzn - o ile tylko ci okażą słabość. Natomiast są bardzo uległe wobec takich, którzy potrafią wziąć je za mordę, zdominować i nie adorować, tylko używać. Uwielbiają to - pod warunkiem, że jest to robione bez wahania i bez ceregieli.

  Dużo widziałem, wiele słyszałem, reszta jest w mediach, tyle, że pokazywane na odwrót - jako los biednych skrzywdzonych kobiet. A to często są bezwzględne terrorystki, grające swą kobiecością, wsparciem sądów, poczuciem całkowitej bezkarności. Gdyby wiedziały, że jest dopuszczalne, że mąż czy facet za wybryki da po prostu w łeb - trochę by się hamowały. Ale skoro nie muszą, bo wiedzą, że jak choćby podniesie głos, to go oskarżą o gwałt psychiczny, a pani sędzia to klepnie - to się nie cackają. Idą na całość. Nie mówię, że wszystkie, ale to zjawisko społeczne. Te, które są inne, poddane są presji koleżanek, medialnej, społecznej - i stają się takie same - i uczą tego córki. Rosną pokolenia, które się do niczego nie nadają. Oczywiście dopóki nie upewnią się, że kotwica mocno trzyma, są urocze, kochające, bezinteresowne, romantyczne. Jazda bez trzymanki zaczyna się zwykle później, jak już poczują się pewnie.

  Więc - przy całej sympatii i szacunku - to, co Pani opowiada, to jest właśnie obraz z komiksów dla młodzieży z lat 70. Na pewno są gdzieś takie dziewczyny, trzeba w to wierzyć. Ale dla mnie - to baśnie z mchu i paproci. A wiedza o sprawie Polańskiego jest dostępna - i rzeczywiście tak było, jak napisałem. Ta druga - też - można się założyć, że była na damskich łowach, wiedziała, że jest gruby samiec do upolowania i się kręciła i zerkała. No to ją zawołał, a ona nie obruszyła się - tylko na zawołanie obcego faceta - szybciutko poszła. Więc ją zerżnął, przecież po to się kręciła. To proste, nie ma co dorabiać martyrologii...
 • @Andrzej Tokarski 18:53:05
  nie tak dawno mój kolega w sobotni wieczór oparty o parapet delektował się pełnią księżyca. Na wsi to było. Idą dwie sąsiadki - 16latki. Słyszy słowa jednej z nich. " Nie wracam do domu dopóki nie wyrucham dzisiaj na dysce kilka facetów". Taka rzeczywistość nie dotyczy oczywiście wszystkich kobiet, jest jednak wszechogarniająca. Wystarczy pogadać z młodymi chłopakami- nie mogą przerobić "towaru" szczególnie gdy jak stwierdziłem wcześniej dysponują zewnętrznymi znamionami zamożności.
 • @zadziwiony 19:35:02
  tak, dokładnie. Szmal, lub jego pozór jest najlepszym afrodyzjakiem dla "dam"
 • @Andrzej Tokarski 19:54:07
  Stare góralki powiadają że chłop musi być na 4 "ŁO":
  łobrotny
  łobmacliwy
  łoguniasty
  łobcy
  :-)
 • @Nibiru 20:28:14
  dobre :)

  Witkacy pisał kiedyś o takim dialogu z góralem - chodziło o to,żeby pisać o tym że "ktosi tam wysed z domu i poobłapiał"

  Witkacy na to, że w domu też można poobłapiać

  ... a górol: moze i mozno - ale to by nikak nie bylo ciekawe...
 • Witaj
  Roman Polański jest wybitnym reżyserem polsko-francuskim (pochodzenia żydowskiego, ale każdy jest jakiegoś pochodzenia).

  Coś w nim musi być, skoro np. znany aktor francuski Richard Bohringer nazwał swoją corkę "Romane" od imienia Polańskiego właśnie.

  Ponadto nasz Roman nigdy złego słowa nie powiedział o Polsce, wręcz odwrotnie.

  Czym innym jest wykorzystanie seksualne nieletniej przed bodaj 40 laty - na szczęście dorosła dziś kobieta nie żywi z tego powodu żalu ani nie ma żadnej traumy. Polański jest skazany przez sąd w Kalifornii za tzw. "statutory rape" (seks z osoba poniżej wieku przyzwolenia) i ma dziś status uciekiniera (na szczęście dla niego nie ma umowy o ekstradycji - w jego przypadku chyba bym nie przyjeżdżał do Polski w obawie przed takimi psychopatycznymi osobnikami jak Z Ziobro)

  Polański wyróżnia się na tle dzisiejszej kultury celebryckiej - jest celebrytą, bo jest znakomitym rezyserem (mimo tamtego postepku), a nie z innych powodów.
  Odmawianie mu spotkania ze studentami w szkole filmowej było żenujące.

  pozdr
 • @MacGregor 10:15:20
  każdy głos rozsądku w tym panopticum babiego szaleństwa - mile widziany

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930