Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
443 posty 3341 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Terror bezprawia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

stan prawny na 10.10.20

 

Terror bezprawia

 

poniżej krótka wykładnia stanu prawnego na dzień 10.10.2020

 

Rozporządzenie nakładające obowiązek noszenia maseczek/naryjców przez wszystkich i na terenie całego kraju jest – sprzeczne z obowiązującym porządkiem prawnym na terenie Rzeczypospolitej – zatem jest – bezprawne – oraz narusza porządek konstytucyjny.

 

Rozporządzenie przekracza delegację ustawową wynikającą z ustawy z 2008 roku o zagrożeniu epidemicznym, gdyż nakłada na wszystkich obywateli obowiązki nie przewidziane w ustawie.

 

Wynika z tego – bezprawność nakładania mandatów za brak osłony twarzy – do czego nakłania Policję zarówno minister zdrowia, jak i premier.

 

W tej sytuacji należy postawić pytanie, czy wymienieni urzędnicy działają w zakresie art 231 KK – czyli popełniają przestępstwo przekroczenia uprawnień – oraz nakłaniania do przestępstwa - art 18 i 19 KK  - z tego samego art podległe im służby policyjne i sanitarne.

 

Wobec oczywistej bezprawności działań rządu – oczywistą reakcją powinna być – odmowa przyjęcia mandatu. W tej sytuacji po stronie funkcjonariusza pozostaje decyzja o zaniechaniu dalszej interwencji, lub o skierowaniu sprawy na drogę sądową. Sądy z przyczyn oczywistych z reguły nawet nie wdrażają postępowania – traktując zarzuty, jako oczywiście bezpodstawne.

 

Wskazywana przez Policję podstawa prawna w postaci art. 54 Kodeksu Wykroczeń jest nieprawidłowa – gdyż nie znajduje ona zawieszenia w ustawie – a jest to warunek konieczny dla skutecznego zastosowania tego artykułu.

 

Analogiczna sytuacja dotyczy kar administracyjnych. Na próbę nałożenia kary administracyjnej przysługuje odwołanie do instancji nadrzędnej a następnie do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ten ostatni stojąc na gruncie prawa, nie ma wyboru i musi orzec bezprawność nakładanych sankcji.

 

Konkludując: w świetle prawa stosowany przez rządzących terror sanitarno-policyjny jest w całości pozbawiony podstaw prawnych – tu na koniec pozostaje dziękować Bogu i losowi, że nie pozwolił władzy PISowskiej na – dokończenie rzekomej reformy sądów – polegającej w istocie jedynie na wymianie sędziów na posłusznych władzy.

 

O tym, czy obywatel chce wchodzić w spór prawny z władzą na wyżej opisanych przesłankach – czy też dla świętego spokoju założy naryjca – pozostawiam Państwu. W tym wywodzie chodzi o uwidocznienie oczywistego bezprawia fundowanego nam przez rzekomą Dobrą Zmianę.

 

 

Na koniec polecam Państwa i ZWŁASZCZA władzy uwadze brzmienie tego przepisu Kodeksu Karnego:

Art. 224 a

Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

 

 

KOMENTARZE

 • x
  Stosuje metodę salomonową. Naryjca nie noszę i unikam skutecznie kontaktu z humanoidami. W każdym razie bezpośredniego. Z tymi w niebieskim też unikam, a nawet bardziej!
 • @Torin 09:29:05
  jednak jak złapią - warto wiedzieć, co powiedzieć i jak się bronić
 • @Autor
  "Wskazywana przez Policję podstawa prawna w postaci art. 54 Kodeksu Wykroczeń jest nieprawidłowa – gdyż nie znajduje ona zawieszenia w ustawie"

  Znalazłem następujący komentarz do tego artykułu autorstwa Bolesława Kurzępy:
  "Przedmiotem ochrony art. 54 jest porządek i spokój w miejscach publicznych oraz zasady zachowania się tam zawarte w przepisach wydanych z upoważnienia ustawowego."

  Tak podchodzą do tego sądy i prawnicy. Rozporządzenie, które nakazuje noszenie namordników z pewnością powołuje się na ustawę, na podstawie której zostało wydane.
 • @rumpelsiltskin 10:00:27
  Pan nie rozumie porządku aktów prawnych
 • @Andrzej Tokarski 10:10:07
  "Pan nie rozumie porządku aktów prawnych"

  A co tu jest do rozumienia? Sprawa jest oczywista.
 • @rumpelsiltskin 10:15:04
  całe szczęście, że sądy nie są AŻ tak biegłe w prawie
 • @Andrzej Tokarski 10:34:14
  "całe szczęście, że sądy nie są AŻ tak biegłe w prawie"

  Bywam w sądach całkiem często, aktualnie mam dwa postępowania przed sądami powszechnymi i jedno przed TK. Spraw przeszłych nie zliczę. Najczęściej staję w sądach samodzielnie, choć nie jestem prawnikiem. Jedno, co muszę stwierdzić, to rzeczywiście, prawo jest jedną z ostatnich przesłanek, jakimi kierują się sądy. Ważniejsze są wyroki Sądu Najwyższego i widzimisię sędziów, a także różnorakie "układy".

  Stawiam dolary przeciw orzechom, że wyroków niekorzystnych dla obywateli w sprawach "maseczkowych" jest większość. Przypuszczam także, że znakomita większość płacze i płaci mandaty nawet nie odwołując się do sądów. Oczywiście, zdarzają się wyjątki, ale to jest zapewne margines. Wyjątki za zwyczaj zarezerwowane są dla "swoich". To jest taki wentyl bezpieczeństwa, gdyby przez przypadek "swój" "załapał" się na mandat. Jednak, kto nie jest "swój" lub nie ma silnych "pleców", raczej nie ma co liczyć na powodzenie w sądzie.

  W tego typu sprawach, jak bezprawne przymuszanie obywateli do noszenia namordników, bo zgadzam się z tezą, że jest to bezprawie, wychodzi na wierzch jeden problem, a mianowicie brak polskich elit. To elity powinny stać na straży praw społeczeństwa i wszelkie tego typu zakusy władzy kontrować na jak najwyższym poziomie, np. skarg do TK lub skarg do instytucji międzynarodowych itp. Powinny też istnieć liczne organizacje pomagające prawnie i finansowo w tego rodzaju postępowaniach zwykłym ludziom, żeby "reżim" wiedział, że nikt nie będzie pozostawiony bez pomocy przy tego rodzaju nadużyciach i nie podda się bez walki.

  Zamiast tego typu organizacji pro obywatelskich mamy partyzantkę polegającą na tym, że wzywa się ludzi mających nikłe pojęcie o sądach, żeby stawiali opór władzy i bronili się w sądach samodzielnie, wyłącznie na własne ryzyko. Ostatecznie ludzie ci pozostają osamotnieni ze swoimi problemami, a niekorzystne rozstrzygnięcia sądowe tylko te problemy potęgują. Ale wtedy "wujków dobrarada" już nie uświadczysz.
 • @rumpelsiltskin 12:13:19
  więc proszę zdjąć maseczkę, dotlenić się - a następnie przeczytać jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem:

  "O tym, czy obywatel chce wchodzić w spór prawny z władzą na wyżej opisanych przesłankach – czy też dla świętego spokoju założy naryjca – pozostawiam Państwu. W tym wywodzie chodzi o uwidocznienie oczywistego bezprawia fundowanego nam przez rzekomą Dobrą Zmianę."
 • @Andrzej Tokarski 12:44:12
  "więc proszę zdjąć maseczkę, dotlenić się - a następnie przeczytać jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem:"

  Gratuluję samozadowolenia, ale nie zazdroszczę... Dobrze napisany tekst nie wymaga doktoratu, żeby go zrozumieć. Że przytoczę postulat wieszcza:
  "aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa".

  Chętnie obejrzę Pańską batalię sądową w sprawie odmowy noszenia namordnika. Może się czegoś nauczę...
 • @Andrzej Tokarski
  Pełna zgoda , ważne że lud głupi wszystko kupi . https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/05/69/5f7da4074c331_p.jpg?1602071608 Niestety nikt nie podaje statystyk zwiększania ilości " testów " dziennie .Salute Amigo 5*.https://images.gildia.pl/_n_/film/publicystyka/top-5-mordercy/2-580.jpg
 • Ludzie dla „własnego dobra” sami sobie obroże i kagańce pozakładają a strzykawkę w zadek wbiją (FELIETON)
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16022293471d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Sondażownia SW Research na zlecenie portalu rp.pl, czyli internetowego wydania dziennika „Rzeczpospolita” w dniach 29-30 września przeprowadziła badanie na zawrotnej grupie 800 dorosłych Polaków, którego wyniki wskazują, że jako społeczeństwo zostaliśmy już sformatowani i w swojej głupocie szybko doganiamy Zachód. Otóż prawie połowa ankietowanych „zaakceptowałaby dalsze obostrzenia związane z koronawirusem”, co świadczy beznadziejnie o inteligencji naszego społeczeństwa. Ponieważ gdyby wirus rzeczywiście był tak zabójczy, jak głoszą wszelkie me(n)dia głównego ścieku, to politycy sami by nie wychodzili z domów, a maseczki, przyłbice, czy nawet całe namioty (tak, to też niektórzy noszą), czy pełne stroje służb do walki biologicznej byłyby nieodłącznym atrybutem naszych światłych przywódców.vOczywiście refundowane z naszych podatków dla wybrańców narodu (pytania kurde którego narodu nie zadam, bo może być zbyt antysemickie i niemieckofobiczne). I były minister zdrowia dzień po zarażeniu nie poszedłby sobie do sklepu kupować żarcia dla psa, tylko drżałby z obawy przed zgonem w rządowej poliklinice.
  I tak rzekomo od 24 września w Polsce codziennie przybywa ponad tysiąc osób ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, a w dniu 8 października ogłoszono nawet trzy tysiące zakażonych na 44 tysiące przebadanych. Jednocześnie w związku z tymi przeprowadzane są rozmaite badania (takie balony próbne), które mają sprawdzić, jak na kolejną falę koronawirusowego zamordyzmu zareaguje polskie społeczeństwo. I czy nasi rodacy popierają „ewentualne wprowadzenie kolejnych obostrzeń”. W końcu 5 października nowy minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że „w strefach czerwonych i żółtych mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia. Jednak, że ponowny lockdown, który miał miejsce w Polsce na wiosnę, nie jest brany pod uwagę”. Mimo to władza chce nam przykręcić śrubę. Stąd takie badania, jak te dla „Rzeczpospolitej”. Jego uczestnikom zadano następujące pytanie: „Czy Pani/Pana zdaniem przy wzroście dobowej liczby zakażeń koronawirusem rząd powinien wprowadzać kolejne obostrzenia”?

  Cóż, na początek – samo badanie, ze względu na nieprecyzyjność pytania jest już od początku skrajnie nieprecyzyjne. Co to znaczy „dobowy wzrost zakażeń”? Z czego on wynika? I czym są kolejne obostrzenia? A szczególnie, gdy nie wiemy jakie są to obostrzenia? Mimo to przyjrzyjmy się wynikom. I tak 31,2 procent osób badanych nie widzi potrzeby wprowadzenia dodatkowych obostrzeń. Niestety aż 47,9 procent ankietowanych (czyli blisko połowa) odpowiedziało, że „poparliby wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa”. Pozostałe 20,9 procent osób odpowiedziało, że na ten temat nie ma zdania. Jak widać koronawirusowa panika w mediach bardziej przemawia do ludzi, niż fakt, że mało kto w ich otoczeniu zachorował, nie mówiąc już o tym, żeby zmarł.

  Teraz przyjrzyjmy się, kto popiera, a kto nie nowe obostrzenia? I tak aż ponad połowa kobiet w Polsce opowiada się za wprowadzeniem obostrzeń! Z kolei przeciwnikami wprowadzenia takich rozwiązań częściej są mężczyźni niż kobiety. Jak widać medialna panika oparta na emocjach łatwiej dociera do kobiet, które chociaż mają częściej wyższe wykształcenie to i tak kierują się emocjami, a nie logiką. Co więcej takie rozwiązanie popiera więcej osób powyżej pięćdziesiątego roku życia (54 procent), zarabiający powyżej 5000 złotych (52 procent) oraz mieszkańcy miast powyżej pół miliona mieszkańców (54 procent). Z kolei przeciwnego zdania są osoby młode w wieku od 25 do 34 lat (41 procent) oraz mieszkańcy miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (41 procent).

  Wyniki owego nieszczęsnego sondażu wskazują również na kolejny fakt – mieszkańcy wielkich miast, kobiety i ludzie z wyższym wykształceniem są życiowo głupsi od mieszkańców mniejszych miejscowości, mężczyzn i osób z wykształceniem średnim i podstawowym. Cóż, jak widać formatowanie edukacyjne działa – im dłużej się uczysz i bardziej chcesz być „elitą”, tym bardziej jesteś durniem. Nawet jeśli skończyli o wiele więcej szczebli edukacji. A wykształcenie formalne nie ma nic wspólnego z rzeczywistą wiedzą, a tym bardziej z inteligencją i mądrością życiową. Co do kwestii różnic wiekowych pomiędzy zwolennikami covidowego zamordyzmu, a jego przeciwnikami już tak prosto nie jest. Jednak to wynika z faktu przestraszenia osób starszych większą śmiertelnością w ich grupie wiekowej. Poza tym człowiek za młodu z natury uważa, że jest niezniszczalny i lekceważy wszelkie niebezpieczeństwa, a rozsądek jest dzieckiem wieku średniego (oczywiście nie u wszystkich). Co do zarobków podejrzewam, że korelują one z wykształceniem i raczej przedsiębiorców w tej grupie nie uświadczysz, tylko dobrze zarabiających etatowców polityków, urzędników, korposzczurów.

  Piotr Stępień
 • Szaleństwo trwa. Wściekli covidianie zaatakowali fizycznie nastolatkę bez maski. Nie bali się, że się zarażą?
  https://prawy.pl/110816-- Osoby w maseczkach zaatakowały nastolatkę, która nie miała zabezpieczonej twarzy - informuje portal "Nasze Miasto". Do zdarzenia doszło w autobusie miejskim w Kielcach. To już kolejny przykład agresji osób przyjmujących restrykcje jako prawdę objawioną.
  Do napadu doszło w poniedziałek około godziny 10.30 w autobusie linii 34.

  - Byłam świadkiem zdarzenia, gdzie jedna starsza pani zwróciła uwagę nastolatce, że nie ma maseczki. W dyskusję włączyli się też inni pasażerowie. Jeden pan zaczął krzyczeć do kierowcy, żeby zatrzymać autobus..... ponieważ owa nastolatka powiedziała, że nie założy maseczki bo nie może jej nosić. Ten mężczyzna chciał tę dziewczynę wysadzić z autobusu - napisała w mailu do redakcji kobieta, która była świadkiem zdarzenia.

  - Ludzie w maskach zaatakowali dziewczynę. Podróżowała ona w towarzystwie innych młodych ludzi, którzy stanęli w jej obronie. Jeden ze starszych pasażerów szturchał dziewczynę - potwierdziła prezes MPK w Kielcach Elżbieta Śreniawska.

  Młodzi ludzi wychodzili na następnym przystanku. Najwyraźniej fanatyczni covidianie sami nie wierzą w to, co wygadują. Skoro uważają, że koronawirus jest śmiercionośny i osoba bez maski na pewno zaraża na lewo i prawo, to nie powinni ryzykować i zbliżać się do dziewczyny, by sami nie zostali zakażeni i nie zarażali innych.

  To nie pierwszy przypadek agresji osób, które uwierzyły w paniczną narrację o "pandemii" koronawirusa. Głośnym echem odbił się atak starszej kobiety na małą dziewczynkę, gdy ta nie miała maski na świeży powietrzu, gdzie przepisy wówczas nie wymagały zasłaniania twarzy. Do tej pory nie pojawiła się informacja, by policji udało się namierzyć furiatkę.

  Z kolei w zeszłym tygodniu agresywny kierowca wulgarnie zwyzywał i uderzył (!) pasażera, który - mimo odpowiedzi, że ma przeciwwskazania - nie miał zasłoniętej twarzy.
  https://twitter.com/i/status/1311921401457242114
  Źródło: kielce.naszemiasto.pl
 • @Andrzej Tokarski 09:31:59
  Od soboty w całym kraju nakaz maski wszędzie. Kary, gdy brak. Wyjątek to zaświadczenie od lekarza. Gdzie i kiedy człowiek bez jednego płuca ma sobie załatwić kwit do soboty? To wymaga BUNTU SPOŁECZNEGO!
 • Lekarz: źle użyta maseczka staje się bombą biologiczną!
  Czy polski system ochrony zdrowia jest przygotowany na walkę z epidemią? Czy nakaz zakrywania ust i nosa to dobry pomysł? Doktor Maciej Niwiński, przewodniczący Zarządu Regionu Śląskiego OZZL, w rozmowie z Medexpressem mówi o najczęstszych błędach podczas noszenia maseczek. Źle użyta maseczka staje się bombą biologiczną - ostrzega ekspert. Co pan sądzi o obowiązkowym noszeniu masek?

  Są trzy grupy maseczek. Te do noszenia na ulicy nie mogą być wnoszone do szpitali, ponieważ nie są medyczne i nie nadają się do tego celu. Maseczki, w których lekarze operują, nadają się do użytku szpitalnego. Są też maseczki specjalne antywirusowe, które nie w 100 proc., ale w 94-96 proc. zabezpieczają przed wirusem. Trzeba wiedzieć, jak stosować maski. Potrzebne są filmy edukacyjne. Należy szerzyć wiedzę wśród społeczeństwa. Źle użyta maseczka staje się bombą biologiczną. Szkodzi zamiast pomagać. Jeśli ktoś nosi maseczkę, to nie powinien jej dotykać palcami. To właśnie tam może być największe stężenie wirusa. Podobnie jest z rękawiczkami. Noszenie ich wymaga szerokiej edukacji i przyzwyczajenia. Wirus przenosi się głównie drogą kropelkową, dostaje się do ust, nosa, spojówek (są pojedyncze doniesienia, że przez spojówki nie dochodzi do zarażenia). Niektóre kraje wprowadziły obowiązek noszenia masek z dwóch powodów. https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,lekarz--zle-uzyta-maseczka-staje-sie-bomba-biologiczna-,artykul,92624472.html
 • Nie tylko maseczki zabijają! IPP Demaskuje!
  https://www.facebook.com/watch/?v=3466226953421341
 • @kula Lis 69 14:02:19
  i o to chodzi - jak Cię maseczka nie załatwi - to PIS dobije - choćby służbą zdrowia
 • @Repsol 13:45:22
  witaj wśród zdrowych, mam nadzieję - co tu się wyrabia...kurmać...
 • @kula Lis 69 14:15:15
  "Protokoły mędrców Syjonu"
  Wykład X, § 18. Szczepienie chorób...

  "Wiecie doskonale, że dla stworzenia możności wyrażenia pragnień podobnych przez wszystkie narody, niezbędne jest mącić we wszystkich krajach stosunki narodowe i rządy aby przemęczyć ogół nieładem, nienawiścią, walką, a nawet męczeństwem, głodem, szczepieniem chorób, nędzą. Wówczas goje nie będą widzieli innego wyjścia, jak tylko oddanie się zupełne i ostateczne pod władzę naszą. Gdybyśmy dali narodom wytchnienie, wówczas nie wiadomo, czy kiedykolwiek nastąpiłaby chwila upragniona."

  Bez komentarza.
 • @kula Lis 69 14:15:15
  powtarzam fragment tekstu - jest bardzo ważny:

  Art. 224 a

  Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  i to:

  polityka ZERO TOLERANCJI powinna obowiązywać Policję – wobec polityków ostentacyjnie łamiących prawo. Policja powinna traktować ich jak terrorystów – czarni z długą bronią powinni dokonywać zatrzymań w sejmie, kancelarii premiera, prezydenta, na Nowogrodzkiej.
  Nie czyniąc tego policja sama popełnia przestępstwo z art 231.1 Kodeksu Karnego – więc Policja powinna albo aresztować przestępców, polityków, albo – siebie samą. Krótka piłka – albo-albo…
 • @rumpelsiltskin 10:00:27
  Po raz kolejny rozporządzenie będzie SPRZECZNE z ustawą, ponieważ ustawa NIE ZEZWALA na nakładanie ego obowiązku na osoby zdrowe. Coś nie hello? Jest ustawa z 5.12.2008 r Tylko chorzy i poważnym podejrzeniem mogący zainfekować postronne osoby w maseczce. Nie zdrowi ludzie. Nie przyjmować bezprawnych mandatów a funkcjonariuszom wytaczać postępowania o przekroczenie uprawnień. ”Jeśli na rzecz wolności wybieramy bezpieczeństwo, to stracimy jedno i drugie ” B.Franklin
 • @kula Lis 69 14:15:15
  przeklejam komentarz z NCzasu:

  pan Wilk ma rację - ale to nie pan Wilk ma wszystkich bronić, tylko wszyscy uzbrojeni w tę wiedzę powinni zacząć egzekwować od władz prawo. Masowe odmowy noszenia naryjców, przyjmowania mandatów, zmuszanie policji do kierowania tysięcy spraw do sądów, masowe odwołania od dec. administracyjnych - mogą okazać się lepszą bronią od kilku rachitycznych 100-osobowych marszów. Tylko trzeba działać masowo


  https://nczas.com/2020/10/09/adwokat-jacek-wilk-przypomina-obowiazek-noszenia-maseczek-jest-calkowicie-nielegalny/comment-page-1/#comment-1253867
 • @Andrzej Tokarski No to oprócz paraliżu służby zdrowia miłościwie panujący zaserwują nam paraliż sądów. Brawo!
  I pomyśleć, że to wszystko bezprawnie. Na podstawie widzimisię. Bez wprowadzenia stanu wyjątkowego. Państwo bezprawia! Wystarczy mandatu nie przyjąć. Z powodu tego, że rozporządzenie wychodzi dalej niż zezwala ustawa, do której się odwołuje, sąd karę uchyli co już niejednokrotnie miało miejsce. Nie spodziewałem się, że doczekam się drugiego ZOMO. Nigdy już nie pójdę na wybory! A może już ich nie będzie?
 • @kula Lis 69 14:38:56
  "ponieważ ustawa NIE ZEZWALA na nakładanie ego obowiązku na osoby zdrowe."

  Konstytucja gwarantuje mi bezpłatną opiekę medyczną i szkolnictwa, no i co z tego? A że rozporządzenie jest niezgodne z ustawą, trzeba dowieść w sądzie. Życzę powodzenia!
 • @kula Lis 69 14:44:17
  oni liczą chyba na to, że więcej wyborów dla ludzi nie będzie - bo wszyscy zostaną wcześniej zaczipowani - po dobrej woli, albo pod lufą karabinu...

  ...a ja mam wrażenie jak na nich patrzę i słucham jak mówią - że oni - ludzie władzy - już są zaczipowani - i bezwolnie, bezrefleksyjnie, bez żadnych wahań czy rozterek - wykonują otrzymane polecenia



  dokończę poprzedni komentarz: właśnie po to walczono i podobno nawet zwalczono – analfabetyzm – żeby ludzi potrafili sami posługiwać się słowem pisanym i nie potrzebowali do zrobienia każdego kroku – adwokata
 • @Andrzej Tokarski 14:39:13
  "pan Wilk ma rację - ale to nie pan Wilk ma wszystkich bronić,"

  Proszę powiedzieć to emerytce, która ma 1100 zł emerytury. A kto ma takich ludzi bronić jak nie pan Wilk i jemu podobni?

  Nikt nie każe panu Wilkowi prowadzić tysięcy spraw, ale pan Wilk, jako prawnik, może dochodzić sądownie niezgodności rozporządzenia z ustawą, a nawet niezgodności ustawy i/lub rozporządzenia z Konstytucją.

  Gdy pan Wilk wygra tego typu sprawę, każdy podsądny będzie mógł się na ten wyrok powołać. Tak należy pomagać ludziom, gdy uważa się za elitę narodu.
 • @rumpelsiltskin 14:51:15
  w Polsce nie ma prawa opartego na precedensach - Panie bywalcu sądów...
 • Andrzej Tokarski
  „Miała być walka z pandemią w obronie ludzi. A jest walka z ludźmi w obronie pandemii.” za prof. M. Dakowski. 86% nie ma objawów. Badajmy więc 100% populacji, to będzie 25000 zarażonych dziennie. Z tego 21500 bez objawów, 12% -3000 przechoruje, 2% -500 umrze na towarzyszące. Pandemia? Nie, bujda na resorach! Czas ponownie przyjąć do wiadomości, że ludzie umierają. Nie da się wyleczyć wszystkich. Dla uratowania wszystkich, którzy zmarli na covid19 (100 osób czy może 200) zniszczyć cały kraj? To jest przygotowanie do rządów totalitarnych. Masoneria to rządy dyktatorskie i totalitarne. Kogo to jeszcze dziwi? Czym szantażują nasz rząd? Pytam? Rząd łamie prawo w sprawie maseczek i zastrasza ludzi wraz z policją. A PiS niby prawica, a najbardziej rozkręcają panikę! Gdzie solidne badania? Nie można wyłączyć normalnego życia, bo gospodarka upadnie i się nie pozbieramy! Nikt za nas nie będzie pracował! Plandemia jest pompowana testami nie przeznaczonymi do wykrywania tego wirusa. Plandemia jest pompowana premiami dla lekarzy i szpitali za wykrywanie covida! Opieki medycznej nie ma dla niekowidowców! W swoim życiu stykamy się z wieloma rozmaitymi wirusami, a więc i z tym też się zetkniemy. Histeria jest zupełnie niepotrzebna. Ludzie ciągle się przeziębiają i chorują z powodu różnych wirusów. Otwierać szpitale i przychodnie bo jesteśmy pozbawieni pomocy lekarskiej ale składkę zdrowotną płacimy. Nie po to płacę składki przez 40 lat żeby teraz zdychać w karetce wiozącej mnie po Polsce gdy rządzący zajmują się LGBT, sobą. To skandal. Strategia rządu to kurs na górę lodową. Nie widać żadnej refleksji i do wiosny nie będzie co zbierać z kraju. Rządzą nami kukiełki. Niekompetentny buc Niedzielski stworzył system który musiał doprowadzić do tego co mamy. Jako były szef NFZ powinien wiedzieć, że marchewką finansową można zdziałać wszystko i… zdziałał. PiS to tacy sami oportuniści jak PO i idąc ich drogą dojdą tam gdzie oni. W ten sposób zniszczą rząd PiS, którego pierwotną ideę być może jeszcze kontynuuje tylko prezes Kaczyński, pozostały PiS +premier + prezydent = PO = NWO i o to w tym wszystkim chodzi w naszym kraju, a cowidianie atakują wszystkie portale - atak z zewnątrz „Covid19 to koń trojański technokratów! Poszukajcie: Komisja Trójstronna, Elon Musk, Zbigniew Brzeziński, Agenda 21. To misternie zaplanowane ograniczanie swobód obywatelskich w celu osiągnięcia NWO. Mimo braku istotnych różnic pomiędzy infekcją Covid19 a innymi infekcjami wirusowymi (w tym innymi koronawirusami, które występują w populacji w ilości 5 do 15%) zarządzono wyolbrzymione, sprzeczne z logiką restrykcje. Sparaliżowano służbę zdrowia. Sparaliżowano gospodarkę. Zniszczono wiele firm (niezależnie od wypłat rekompensujących). Pozbawiono ludzi komfortu bycia wolnym człowiekiem. Zastraszono. Tak więc izolujemy zdrowych (bo wykryto u nich materiał genetyczny jednego z całej rzeszy wirusów, które normalnie zasiedlają ludzki organizm i z którymi nasz układ odpornościowy doskonale sobie radzi), poddajemy ich badaniom, nie mając już pełnych możliwości zająć się chorymi na inne choroby. A więc potraktujmy ją tak, jak powinniśmy czyli róbmy masowe badania wymazów w takim stopniu jak to robimy w przypadku innych chorób infekcyjnych (czyli wcale), znieśmy kwarantanny, a wówczas zajmiemy się ludźmi naprawdę chorymi i wymagającymi leczenia a nie zdrowymi nosicielami. Szpitale jednoimienne będą mogły być normalnymi szpitalami, a pacjenci zainfekowani, ale wymagający hospitalizacji, będą mogli być przyjmowani w każdym innym szpitalu bez obawy, że trzeba będzie poddawać się kwarantannie, która paraliżuje normalne funkcjonowanie placówek służby zdrowia i każdego człowieka. Zapoznajcie się z faktami. Jacque Atallie, mason, wielki mistrz loży i doradca Prezydentów Francji o plandemii 2009 r.

  „Jesteśmy na krawędzi globalnej transformacji. Wszystko czego potrzebujemy to wielki kryzys, i narody zaakceptują Nowy Porządek Świata.” David Rockefeller (na Konferencji Biznesu ONZ, wrzesień 1994)

  System totalitarny przyśpiesza, Orwell 1984 pozdrawia z zaświatów
 • @Andrzej Tokarski 14:24:56
  Żądza pieniądza . Będzie jeszcze weselej .Gwarantuję Salute Amigo :))))) https://www.youtube.com/watch?v=zSHRaHAtZM8
 • @Andrzej Tokarski 14:59:05
  "w Polsce nie ma prawa opartego na precedensach"

  Tu nie ma mowy o precedensach. Jeżeli jest wyrok TK lub orzeczenie SN mające charakter zasady prawnej, to obowiązuje bezwzględnie.

  Zresztą prawnik wie, o co chodzi, a przynajmniej powinien wiedzieć. Po to się studiuje prawo, żeby umieć skarżyć także ustawy i pomniejsze akty prawne.
 • @rumpelsiltskin 10:00:27
  Rząd Szwecji nie wprowadził „lockdownu”, nie wprowadził restrykcji, tylko podał jedynie zasady, jak ludzie mają się zachowywać a społeczeństwo osiągnęło odporność społeczną. Dlaczego PiS nie stosuje mądrych i sprawdzonych rozwiązań? Nie rozumiem tego. Czy ktoś z rządu przeprosił już Polaków za wiosenne zakazy spacerów po parkach i lasach i za mandaty 30.000 dla ludzi którzy jechali po mieście rowerem? Najpierw zakazy wstępu do parku, a zaraz potem zezwolenie na wesela na 150 osób, tłok na plażach i wielotysięczne manifestacje wyborcze. I wy chcecie, żeby ktoś wasze zalecenia brał poważnie? Przecież gołym okiem widać, że nikt nie kontroluje sytuacji. Nikt nie będzie słuchał poleceń ludzi, którzy są debilami. Wszystkie te zakazy nie mają najmniejszego sensu. Ludzie będą umierać, nikt tego nie zatrzyma, na covid, grypę czy raka, ze starości bo na coś w końcu trzeba umrzeć. Niszczy się w ten sposób społeczeństwo, normalne życie. Nie można się bać.
 • @kula Lis 69 15:17:13
  "Dlaczego PiS nie stosuje mądrych i sprawdzonych rozwiązań?"

  Bo stosuje § 18 z wykładu X "Protokołów mędrców Syjonu". Wg PiS nic nie przebije tej mądrości...
 • @rumpelsiltskin 15:16:51
  Pan dalej nie ogarnia - potrzebna jest umiejętność na jutro pojutrze, najbliższe miesiące - a kiedy SN czy TK wyda swój werdykt - za 2,3 -5 lat?

  siedź Pan w masce, chodź Pan w masce - ale przestań Pan marudzić - bo niczego to do sprawy nie wnosi - nikt żadnej babci nie zmusza do chodzenia bez maseczki - to jest porada dla tych którzy się nie godzą na bezprawie -

  - więc z pewnością nie dla Pana - uprzejmie sugeruję pożegnanie na dziś
 • do jęczących sceptyków
  wszystkim jęczącym głośno i cicho marudnym sceptykom polecam tę krótką lekturę - z zaleceniem - przestać się mazać, zacząć myśleć:

  https://nczas.com/2020/10/09/rozporzadzenia-covidowe-nie-maja-mocy-sady-uchylaja-nawet-przyjete-mandaty/
 • @Andrzej Tokarski 15:26:38
  "a kiedy SN czy TK wyda swój werdykt - za 2,3 -5 lat?"

  No i o tym doskonale wiedzą rządzący, dlatego łamią prawo. "Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi"?

  Na tym "myku" opiera się bezprawie w Polsce. Prawo w ten sposób łamane jest powszechnie nie tylko na szczeblu rządowym,. ale też samorządowym, a nawet np. w Spółdzielniach mieszkaniowych.

  Kiedyś kupiłem nowe auto w salonie, ale, jak się potem okazało, ze sfałszowanym (przebitym) rokiem produkcji. Gdy poszedłem w tej sprawie do "głównodowodzącego", rozbrajająco i z uśmiechem "poradził" mi "Idź pan do sądu, he, he".

  A swoje dobre rady proszę zastosować do siebie -
  medice, cura te ipsum.
 • @rumpelsiltskin 15:37:59
  dobrze - to ja pana pożegnam
 • @Andrzej Tokarski 15:32:21
  "wszystkim jęczącym głośno i cicho marudnym sceptykom polecam tę krótką lekturę "

  Ja wolałbym nie lekturę lub opowieść, a przykład. Przykład, jak Pan Andrzej Tokarski specjalnie popadł w spór z policją, który zakończył się zwycięskim dla niego postępowaniem sądowym...

  Już pisałem wcześniej, w pułapkę systemową nieraz wpadną "swoi" i dla nich zawsze znajdzie się "sprawiedliwy" sąd, który ich wyciągnie z kłopotów. Jednak reszta "hołoty" nie ma co na taki "zaszczyt" liczyć. Te pojedyncze wyroki to są jaskółki, które jednak wiosny nie czynią.
 • @rumpelsiltskin 15:49:50
  https://att.neon24.pl/post/157535,the-dead-game-a-naryjcom-na-pohybel
 • @rumpelsiltskin 15:37:59
  „medice, cura te ipsum”

  Powtórz tę frazę patrząc w lustro. Twoje wypowiedzi pod tym wpisem wołają o to.
 • @Lotna 16:08:12
  grzybica mózgu - od noszenia maseczki
 • @Andrzej Tokarski 16:16:46
  A będzie jej, niestety, coraz więcej...
 • @Andrzej Tokarski
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16021434201d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  MEGASKANDAL w Bydgoszczy! Lekarze wmawiali kobiecie Covid-19. Zmarła na zapalenie wyrostka. Lekarze kazali czekać 70-letniej kobiecie 36 godzin z silnym bólem brzucha, ponieważ biorą udział w panice przed koronawirusem. Zamiast zająć się zapaleniem wyrostka, którego ból jest typowym objawem, lekarze nakazali zrobić jej test na Covid-19. Nie doczekała się jednak wyniku, który okazał się być negatywny a zmarła bez pomocy lekarskiej. 70-letnia Danuta M. trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zawierciu. Kobieta "miała typowe objawy zapalenia wyrostka". Zamiast badań i pomocy lekarze zlecili jej test na COVID-19. Na jego wyniki czekała 36 godzin. W tym czasie zmarła bez pomocy lekarskiej informuje portal "Tygodnika Bydgoskiego". Żona trafiła do szpitala z bólem brzucha i temperaturą 38 stopni. Zrobili jej wymaz na COVID i czekała na korytarzu SOR-u 36 godzin na wynik powiedział Marian Muchowicz, mąż zmarłej kobiety.Jak podkreśla portal, "kobieta zmarła w cierpieniu", a późniejszy wynik testu był negatywny". Nie była zakażona podsumowano w artykule.

  Źródło: tygodnikbydgoski.pl
 • @kula Lis 69 19:25:39
  gady - chodzą teraz w białych kitlach
 • @kula Lis 69 19:25:39
  To jest zwyczajnie ludobójstwo, podobnie jak z tymi staruszkami zamkniętymi w domach opieki, pozostawionymi samym sobie. Przecież to nie jest odosobniony przypadek i pewnie nigdy się nie dowiemy, ile ludzi wykończono nie zapewniając im opieki lekarskiej.

  Następny dowód, że lekarstwo jest bardziej zabójcze niż choroba.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930