Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
443 posty 3341 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Bunt medialnych propagandzistów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

zysk i propaganda ponad wszystko

 

Bunt medialnych propagandzistów

 

...od razu zaznaczę, że nie będę się wdawał w ocenę samego podatku – może jest to kolejny etap niepodnoszenia podatków za pomocą wprowadzania nowych, a może słuszny ruch obciążający nieznacznie - niedorzeczne dochody mediów – płynące z ogłupiających mózgi odbiorców i zaśmiecających programy – mediów.

 

Rzecz w czym innym – absolutnie skandaliczne jest obciążenie za ten projekt – odbiorców, abonentów – a z tym mamy od rana do czynienia – z czarnymi ekranami ogromnej większości programów okraszonymi informacją, że to dla naszego dobra – jak wszystko, co się od roku dzieje.

 

Warto nie zapominać, że są to te same media, które 24 na dobę wciskają nam opresję mniemanej pandemii, nieuchronną dobroczynność niby-dobrowolnego eksperymentu medycznego ukrytego pod nazwą „szczepień” i „testów” - gdzie ani jedno, ani drugie nie jest zgodne z prawdą.

 

To te same media, w których nikt palcem nie kiwnął choćby w takich sprawach tematycznie zbliżonych, jak podwyższenie kwoty wolnej od podatku, czy zwolnienie z tej daniny żałośliwie niskich rent i emerytur.

 

To media w których śladu nie ma krytycznej dyskusji o aberracyjnych pomysłach serwowanych z podszeptu globalistów przez licealistę z Lądynu (pisownia w tym przypadku prawidłowa - proszę nie poprawiać...)  – o Polsce bezgotówkowej, kamieniu nagrobnym wolnego społeczeństwa.

 

Media, gdzie ani śladu merytorycznej dyskusji o rzeczywistych kulisach geopolityki tak ogólnej, jak w szczególnie trudnym kontekście wpływu geopolityki ukorzenionej w Tel Avivie i Waszyngtonie na plany dotyczące przyszłości naszego nieszczęsnego kraju.

 

Tego wszystkiego ani śladu – ale wystarczyło sięgnąć do kieszeni medialnych książąt z urojenia – by lament się podniósł pod niebiosy, by odpowiedzieli uderzeniem – jako się rzekło w swoich klientów. Tu proszę wstawić odpowiednie wyrazy według uznania.

 

Ze swej strony – gdy włączyłem dziś rano tv, by zajrzeć na moje ulubione Australian Open i zobaczyłem, co zobaczyłem – od razu złożyłem informację w Cyfrowym Polsacie, że w przypadku trwania tej sytuacji – zawieszam płacenie abonamentu na czas do przywrócenia pełnej usługi w kształcie takim, jaki zamówiłem i za jaki płacę.

 

I do tego samego Państwa zachęcam – oni dbają wyłącznie o swoje dobro – warto, byśmy postępowali analogicznie.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Ja swój wpis umieściłem w Loży Szyderców.
  Bo sama akcja jest tragikomiczna.
  Ale popatrzmy na pierwsze oceny tutaj.
  2 oceniających.
  Wychodzi że jedynka i piątka.
  Za a nawet przeciw.
  Obaj milczą.
  Czyżby wielu zatkało?
 • 100% racji.
  Brawo! W dodatku te gadzinówki prowokują niezadowolenie Polaków, będące na rękę rządzącym, bo to jest wciąż ta sama przekładnia filosemityczna. Już wyjaśniam. Jeśli niezadowolenie społeczne osiągnie apogeum, to w zamieszkach pojawi się trup. I wtedy władza wprowadzi stan wyjątkowy i wszystkie antykonstytucyjne "faszyzmy" przepchnie bez trudu. Przeliczniki są proste: jeden karabin madzynowy potrafi zatrzymać dwa tysiące napastników przed lufą. Pięciu zabitych na Kapitolu w USA praktycznie zmienia świat. To są te żydowskie słopce, do jakich są zaganiane narody. Czarne ekrany merdiów i kneSejm w warsiawce.
 • Pomijam PO-lityczną wymowę tych POdSKOKów
  ale jako klient sieci UPC wystąpię o odszkodowanie o, nomen omen, pozbawienie mnie wiadomości pogodowych i relacji sportowej z meczu Świątek, myślę, że te protestujące w swoim imieniu stacje i stacyjki zawinęły na siebie sznur i zamiast jakiejś daniny na społeczne cele one same i ich pracownicy staną w kolejkach DO urzędów pracy, społeczny Bojkot może doprowadzić do ich naprostowania, niechby strajkowali jak dzieci zbierające w chłód dla owsika ale to My odbiorcy jesteśmy ich dobroczyńcom i celem, zatem my możemy pozbawić ich odbiorców, bojkot polsatu, tvnu, eurosportu i innych medialnych młynków !!!
 • @provincjał 11:23:40
  Auuuu.
  Gdzie moja ukochana olejarka, gdzie mój plura- lys:(((

  No, dzień żałoby narodowy.
  Trzeba Popielec przyspieszyć.
  Nie mogem.
  Idę się wysmarkać.
 • Tragedia
  I co teraz? Dramat
  Ścieki z tv nie płynie.
  U siebie wywalilem to szambo 15 lat temu.
 • @brian 10:53:56
  nie dostali smsa...
 • @Zygmunt Korus 10:56:30
  thanks
 • @provincjał 11:23:40
  dokładnie - tenis i stary Top Gear jest wystarczającym powodem, by walnąć pięścią w stół
 • @max7 11:55:08
  jw.
 • Autor
  Co do oceny dzisiejszych mediów zgadzam się z Panem (oczywiście TVPiS też do nich zaliczam). Bardziej mnie jednak wkurzają działania rządu który chcąc zwalczać te tvn-y, polsaty itp. wprowadza podatki które nie uderzą w te stacje tylko w nas. Jak rząd chce zmniejszyć wpływ tych stacji to powinien obniżyć koszty tworzenia i funkcjonowania niezależnych stacji krajowych. Niestety ale opłaty prowadzenia takich mediów skutecznie blokują ten rynek. Może rządzącym marzy się monopol ich mediów taki jaki był za PRL. Ja się tylko obawiam jednego że jak im się powiedzie z tymi mediami, to zabiorą się też za internet. Historia lubi się powtarzać. Mój ojciec słuchał dziennik tv, radio wolna Europa i radio Moskwa żeby wyciągnąć jakąś średnią.
 • @brian 11:48:52
  Jak będziesz smarkać to uważaj na olejarkę, może ci się jeszcze do czegoś przydać.
  Kumasz, że mi o pogodę i Świątek chodziło, może jakieś pier.olnięte rymy ?
 • Autor 5*
  DK
 • Nie wiem po co ten krzyk.
  Media "Polskie" to były do 1989 roku. Po tym czasie są tylko media "Wolne" Skoro są "wolne", to mogą płacić takie podatki jakie chce Rząd.
  Nie podoba się ? Adieu...
  Rynek nie znosi próżni. Pojawią się nowe, może bardziej POLSKIE niż WOLNE.
  A poza tym, chyba należy się porządny podatek od kłamstw. Bo to, że media mówią prawdę, wierzą ci, którzy nimi kierują. (choć ręki bym nie dał)
 • @SZS 13:07:28
  Problem w tym że finalnie każdy podatek płacą końcowi odbiorcy. Każda firma którą państwo obciąży jakąś daniną wliczy tą daninę w koszty. Co do tej ,,próżni '' to też nie jest tak jak Pan myśli. Rynek mediów jest skutecznie zabetonowany. Trzeba mieć naprawdę dużą kasę żeby na tym rynku zaistnieć. Jak na razie jedynie internet pozwala na w miarę tanie funkcjonowanie. Jednak takie strony mają relatywnie niewielką widownię.
 • @marek500 12:38:28
  ---------------
  " Historia lubi się powtarzać. Mój ojciec słuchał dziennik tv, radio wolna Europa i radio Moskwa żeby wyciągnąć jakąś średnią."
  ---------------
  Wtedy mało ludzi zdawało sobie sprawę z tego, że tymi wszystkimi w/w mediami - sterują, koordynują - jedni i ci sami.
  Wniosek?
  Wtedy ta niewiedza była bardziej usprawiedliwiona - niż dzisiejsza niewiedza, że podobnie jest i dzisiaj.
 • @marek500 12:38:28
  tych publicznych szczerze mówiąc wcale nie oglądam - to by była strata niezauważalna...
 • @demonkracja 13:20:58
  Fakt, dzisiaj też trzeba przelecieć parę stacji żeby zweryfikować podawane informacje.
 • @Rzeczpospolita 12:44:45
  ... odrobina asertywności w życiu jeszcze nikomu nie zaszkodziła...
 • @Andrzej Tokarski Mogą na stałe zastrajkować. Nie będę z tego powodu rozpaczał.
  Strzał w kolano.... po tych czarnych planszach i komunikatach widać, które media nie bardzo są polskie. Włączyłem tv, skaczę po kanałach i co ja patrzę? Zdekonspirowały się zagraniczne, wrogie Polsce media! Samozaoranie! Teraz każdy może spojrzeć ile w kablówkach czy też u dostawców jest Polskich mediów! Gratulacje dla strajkujących. Lepszego prezentu dla Polaków nie mogli wymyśleć. I dobrze, że nie można ich dzisiaj oglądać. Nikt płakał nie będzie. Moim zdaniem te media nigdy nic lepszego nie przedstawiły. Jebać te antypolskie szumowiny i ich media niech sobie nadają te durne komunikaty. Niech się już nie otwierają te nieprzyjazne media Polsce. Niech wyjadą jak Szczur. Komuna musi być zgnieciona, bo inaczej nie będzie Polski. Tolerancja dla wrogów Polski to samobójstwo, co bardzo dobrze widać dzisiaj. CHWD TVN POLSAT i GW ciekawe co na płatność abonamentu powiedzą? A wypowiadać dzisiaj umowy cyfrowym telewizjom ( canal+, TVN, Polsat ...etc.)! Właśnie za blokowanie dostępu do informacji powinny teraz Platformy niemieckojęzyczne zapłacić każdemu Polakowi osobno. No ludzie.. Płacę i wymagam! Niema oglądania? To kasa z powrotem za stracony dzień. Prywatne stacje niech same na siebie pracują a nie wyciągają ręce po pieniądze podatników. Nie będą opluwać Polaków za ich pieniądze. Polsatowi, TVN, Onetowi i innym lewicowym mediom życzę, aby ich strajk trwał codziennie! Wreszcie was nie ma ...No ale jeszcze polskojęzycznych sędziów trzeba powymieniać bo czuję że staną po stronie szwabów. Ale płacić zaczną tak czy inaczej, bo tu sędziów władza już nie sięga. Jestem za rozszerzeniem tego protestu w czasie na cały rok z możliwością przedłużenia na następny oczywiście. Jakie to podobne - zagraniczne i polskojęzyczne media żydowskie murem wraz z mafią vatowską w walce z polskim rządem! Rząd nie powinien cofnąć się nawet o krok. A niemieckie gadzinówki niech protestują w nieskończoność. A Google, facebook pozostaną nieopodatkowane wg projektu. USA wielki brat! Za podatek mediowy, w tym roku Morawiecki dostaje ode mnie pierwszego plusa. Oby tak dalej. Oby się z tego już nie wycofali. Ten śmieszny protest skończy się tak jak ciamajdan czy inne tego typu szopki! Na razie jest projekt ustawy która to w podobnej formie obowiązuje w krajach Unii! /Niemcy, Węgry/Forsę brać dobrze, obszczywać kraj gdzie się prowadzi działalność i z tego tytułu grosza nie odprowadzać! Żyć nie umierać! PO /paleta oprychów/ wprowadziła następny przekaz dnia ! I jeszcze jedno pracownik Netii w nocy wyłączył nadawanie wszystkich programów telewizyjnych i radiowych ze Śnieżnych Kotłów. Tym powinna zająć się prokuratura ! I jest to przyczynek aby Netii odebrać zarządzanie dyfuzją naziemną bo to zagrożenie dla państwa polskiego ! np. w razie ważnego alertu wyłączą nadajniki! Miało to już miejsce podczas transmisji prowadzonych z ciamajdanu gdzie Netia wyłączała naziemne przekazy!
 • "Bunt medialnych propagandzistów"
  --------------------
  Ja wyczuwam, że jest to nowa hucpa - rodzaj ustawki okupanta okupującego atrapę Polski z propagandzistami.
  Wniosek?
  Chodzi o nowy podatek skubania tubylców narzucany przez tzw. rząd- bo ci medialni propagandyści - ten ewentualny podatek - odbiją sobie w abonamentach. Słowem - zapłaci głupi tubylec - a nie propagandzista.
 • @Andrzej Tokarski 12:02:40
  W Niemczech też jest taki podatek! Ogólnie kraje UE wprowadzają podatek medialny, ale jak można wprowadzić go w Polsce to jest BE. Obłuda. Wreszcie ktoś za wprowadzenie kłamliwych i ogłupiających reklam będzie musiał troszkę zapłacić. Obcego pochodzenia pijawki, przyzwyczajone do dojenia Polaków za poprzednich rządów, przestaną się bogacić, a może zbankrutują. Nie ma przynajmniej ogłupiania przez 24 godziny na dobę Taka forma protestu jak najbardziej wskazana. Protestujcie na okrągło przez "okrągły" rok, a kraj uwolni się od najemnych szkodników realizujących zlecenia obcych w naszym kraju. I niech tak protestują do kolejnych wyborów i jeszcze 100 lat a nawet do końca świata i jeden dzień dłużej. Wycofać koncesję dla wszystkich mediów, które same dobrowolnie zaprzestały działalności, mają ludzi gdzieś, więc ich pracownicy niech idą kopać rowy!
 • @brian 10:53:56
  Ja dałem 5* Dałbym dziesiątkę, ale nie ma możliwości. Cała ta akcja to farsa. Najwięksi zamordyści i największe zakłamane kurwy, CZYLI TV WSI hitlerowski Polszmat w roli pokrzywdzonych. To komedia stulecia
 • @provincjał 12:39:27
  Rymy.
  Czymu ni:)
  Zakaz i rjealizacija u mjenja.
  Privijet.
  Jumorna i onorna w adnom:)
 • @Andrzej Tokarski a kret i V kolumna Gówin już miesza. Kim jest Gówin, żeby z nim konsultować !
  Porozumienie zabiera głos ws. podatku od reklam: Z niepokojem analizujemy ten projekt. Na żadnym etapie nie był z nami konsultowany. Porozumienie Jarosława Gowina z niepokojem analizuje projekt nowego podatku od mediów; projekt ten na żadnym etapie nie był z nami konsultowany; finalne stanowisko zarząd partii przedstawi w najbliższych dniach głosi oświadczenie ugrupowania.

  https://wpolityce.pl/polityka/538612-porozumienie-zabiera-glos-ws-podatku-od-reklam

  Ps...Kret Gowin jak Lepper z Giertychem, najpierw wspólnie w rządzie coś ustalają a potem lecą do mediów to krytykować. Kret Gowin przyszedł z UW/PO ale mentalnie dalej jest z nimi (sentyment do dawnych kolegów pozostał), przez jego krecią robotę faktyczne może dojść do nowych wyborów, mam nadzieję że w tedy będzie poza sejmem. Najwyższy czas wywalić kreta peowskiego Gowina z rządu. Mam dość konia trojańskiego w Zjednoczonej Prawicy. To jak to jest? Porozumienie i Porozumienie Jarosława Gowina? Czy to partia wodzowska? Proponuję zająć się sobą, ustalić kto? po co? dlaczego? Od rządów WARA! Won z ZP! Dotychczas sądziłem, że tylko partie stworzone przez chłopaków ze WSI miały w nazwie nazwisko, a tu teraz okazuje się, że Porozumienie też. Czy to oznacza, że też człowiek z teczki? kret Gowin cały czas szuka sposobu jak tu się wywiązać wobec swoich mocodawców. Myślę oczywiście o masonerii. No i co teraz będzie z reklamami środków na biegunki, zaparcia, wzdęcia, pamięć, przeziębienie, bóle stawów, erekcję, hemoroidy ….? Jak sobie poradzimy? Grozą powiało! Krecie Gowin, w tobie nadzieja. Dopiero zaczynają konsultacje a Gowin już knuje. Znowu teatralnie odejdzie z rządu? znowu przeskoczy do innej partii? Wprawę już ma. Czekam. Idź i nie wracaj. Mizdrzy się do totalnych którzy chcą rozwalić rząd bo myśli ze zastanie premierem..Kolejne fochy Gowina (jak już było wcześniej np. w czasie wyborów i w innych sprawach)prowadzące do destrukcji i destabilizacji Kraju! Czy on nie zdaje sobie sprawy ze szkodliwości swoich zagrywek? A czy Gowin konsultował z koalicjantami ze Zjednoczonej Prawicy swoje przejście do opozycji? Konsultował swoje konszachty z PSL i Hołownią? Gowin o czym była rozmowa z Tuskiem, Z Michasiem Kamińskim, Kamyszem, Zdać raport przed obywatelami. I to już. Gowin będący członkiem rządu, publicznie skarży się na ten rząd! To jest głupota lub nielojalność. Dlatego należy się go jak najprędzej pozbyć, by nie mógł zaatakować w jakimś wybranym przez siebie, newralgicznym momencie. Gowin-V kolumna. Hallo to nie PiS i Kaczyński wymyślili podatek od mediów. To standardy Unii Europejskiej. Kto miał to konsultować z Porozumieniem? Do Brukseli trzeba iść. Była rzeczniczka prasowa i były prezes chyba nie reprezentują tej partii? Nie ma co gadać tylko działać. Należy rozwiązać umowy ze wszelkimi protestującymi mediami z którymi macie podpisane umowy w trybie natychmiastowym. Z powodu zaniechania emisji programu. To wystarczy. Przypominam, że w poprzednim Sejmie mieliście raptem 5 posłów teraz wam mordy urosły bo PiS sfinansował wam całą kampanię wyborczą i wciągnął na swoje listy.  Ps..II..A faktyczną władzę w Polsce posiadają korporacje, które podporządkowały sobie struktury naszego państwa. Zagraniczne instytucje finansowe uwłaszczyły się na polskiej złotówce. To jest i była największa prywatyzacja w Polsce. NBP emituje tylko 15% pieniądza funkcjonującego w gospodarce. Reszta pieniądza emitowana jest przez prywatne banki, jako oprocentowany dług. Utraciliśmy, więc suwerenność naszego pieniądza, co powoduje, że w każdym towarze, usługach, skumulowane jest od 30 do 70% odsetek. O tyle procent te towary i usługi mogłyby być tańsze. - Wojciech Edward Dobrzyński (Narodowy Instytut Studiów Strategicznych).

  https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=YuwdMuhyBI0

  www: https://niss.org.pl FB:

  https://www.facebook.com/narodowyinstytutstudiowstrategicznych/
 • @Andrzej Tokarski
  Kret Gowin został przecwelony przez Tuska. Kret Gowin dostał wytyczne od POlszewików i Donalda Oscara Stasi. Jak można konsultować z kimś, kto 24h*7 jest wyłącznie sobą samym zainteresowany, i co ma piernik do wiatraka - czyli filozof do ściągania podatków? Kret Gowin już totalnie odleciał!
 • 5*
  Ja się tak zastanawiam, co teraz będą SAMODZIELNIE myśleć właściciele 60'calowych ołtarzyków? Gdy zabraknie w okienku koszernego demokratycznego dyżurnego "eksperta na każdą pogodę"?
  Mętlik i całkowite zduraczenie, może nawet zagrażające życiu? Wszak nie będą wiedzieć jaką kupić i przeczytać ulotkę i skonsultować z konowałem; a to na suchą skórę, a to na rzadką sraczkę, a to na brak sraczki. itd.

  Może włączą dla odmiany reżimową TVPiSrael? Też ekspertów tej samej szemranej proweniencji nie brak. Reklamy ulotek do kupienia i przeczytania w tej samej ilości...

  Tak se myślę, że wszystkie polskojęzyczne stacje, które się zgodnie i demokratycznie, ponad demokratycznymi podziałami, wyłączyły, można oskarżyć o terroryzm. Toż pozbawienie społeczeństwa w kraju demokratycznym codziennej dawki demokratycznej propagandy może zakończyć się samobójstwami, chorobami psychicznymi(sic!), kłótniami rodzinnymi, a nawet morderstwami.

  P.S. Nie oglądam TV od blisko dekady. Odbiornik, jeszcze analogowy, z kineskopem, stoi na strychu, zapakowany jako eksponat kolekcjonerski...
  Gdy czasem u kogoś jestem świadkiem grajacego tego pudła, i na dodatek w czasie emisji wiadomości (dez)informacyjnych, to następuje u mnie eksplozja niepohamowanej wręcz morderczej agresji...
 • @Andrzej Tokarski
  Aj waj eskimosów opodatkowali . Salute 5* :)))))
 • @kula Lis 69 13:39:55
  akurat ten podatek nie wydaje mi się szczególnie niesprawiedliwy - być może dlatego coś mi szepce, że skończy jak ten od zachodnich supermarketów
 • @kula Lis 69 14:52:49
  jednak obecnie większym szkodnikiem jest Morawiecki z Kaczyńskim, niż Gowin. Z kolei kretem kaczkodana w Porozumieniu jest - Bielan - i to on próbuje przejąć partię i połączyć ją z PISem...

  ... nie żebym miał coś dobrego do powiedzenia o Gowinie - nie mam - ale obecnie niczego tak nie potrzebujemy, jak pętania nóg i rąk pisowskim okupantom....

  ...ja się z pisowstwa wyleczyłem skutecznie i definitywnie, czego każdemu, kto jeszcze tego nie zrobił - życzę
 • @Kmieć 15:28:57
  ...najgorsze, że bez Grzesiowskiego i Niedzielskiego mogą zapomnieć, że jest jakaś pandemia i że mają się "wyszczepić"
 • @Repsol 16:13:50
  wszystkich można - ale tych nie - bo to antyeskimosizm ;)

  Ave!
 • @Jacek Boki 13:52:03
  jak to było: krzywda krzywdzie nierówna - krzywda goja, to co najwyżej statystyka - ale krzywda : we the people" - oooo... tu żartów nie ma żadnych, tu sądy i prokuratory czuwają
 • @demonkracja 13:26:21
  pewnie się wycofają
 • @Andrzej Tokarski 16:46:10
  Prawdę mówiąc nie za bardzo śledzę te partyjne roszady i przepychanki, ale też podobnie to odbieram. Bielan ze swoimi czysto słowiańskimi rysami nawet pasuje do tej roli.
 • @Andrzej Tokarski 16:41:49
  Zamach na wolność mediów? Podatek od reklam działa już w wielu krajach Europy - LISTA..Wiele krajów Europy wprowadziło już w ostatnim czasie tzw. podatki cyfrowe, które obejmują różne formy działalności internetowej, w tym reklamy online. Stawka podatku wynosi 2 proc. w Wielkiej Brytanii; 3 proc. we Francji, Włoszech i Hiszpanii; 5 proc. w Austrii. Podatkiem objęte są firmy, których globalne i krajowe przychody przekraczają określony próg. Francuski parlament przyjął w lipcu 2019 r. 3 proc. podatek od obrotów międzynarodowych koncernów technologicznych z globalnymi przychodami przekraczającymi 750 mln euro rocznie i przychodami we Francji powyżej 25 mln rocznie. Podatek znany jest jako podatek GAFA, od nazw Google, Amazaon, Facebook, Apple, ponieważ dotyczy głównie amerykańskich koncernów. Obejmuje przychody m.in. z reklam online czy sprzedawania danych użytkowników serwisów społecznościowych w celach reklamowych. Jego pobieranie zostało jednak zawieszone ze względu na toczące się pod egidą Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) negocjacje mające wypracować model globalnego podatku od międzynarodowych gigantów technologicznych. Rozmowy zakończyły się fiaskiem, a francuskie ministerstwo finansów poinformowało w listopadzie 2020 r., że podatek za 2020 r. zostanie pobrany. Francuski podatek ma uszczelnić system fiskalny, ponieważ technologiczni giganci, a zwłaszcza GAFA, osiągają miliardowe zyski z działalności w internecie, w praktyce nie płacąc podatków w wielu państwach. Pozwalają im na to zabiegi księgowe umożliwiające transferowanie zysków do krajów, gdzie podatki są niskie lub nie ma ich wcale. Według szacunków Unii Europejskiej wprowadzanie takiego podatku w całej Wspólnocie mogłoby przynieść państwom członkowskim wpływy w wysokości 5 mld euro rocznie.
  Wielka Brytania
  W Wielkiej Brytanii od początku bieżącego roku budżetowego, czyli od 1 kwietnia 2020 r. zaczął obowiązywać podatek od usług cyfrowych (Digital Services Tax), który został nałożony na wyszukiwarki, serwisy społecznościowe i internetowe platformy handlowe, w praktyce obejmuje on również przychody z reklam w sieci. Firmy internetowe podlegają opodatkowaniu jeżeli ich światowe przychody z działalności cyfrowej przekraczają 500 mln funtów, a ponad 25 mln funtów z tych przychodów pochodzi od użytkowników z Wielkiej Brytanii. Stawka podatku wynosi 2 proc. od przychodów pochodzących od użytkowników z Wielkiej Brytanii, przy czym pierwsze 25 mln funtów jest kwotą wolną od podatku.

  Hiszpania
  W Hiszpanii od 1 stycznia 2021 r. obowiązuje podatek od "określonych usług cyfrowych" powszechnie nazywany taksą Google. Wynoszącym 3 proc. wartości przychodów z reklam internetowych, sprzedawania baz danych i pośredniczenia w handlu przez sieć podatkiem obłożone są firmy, których globalne przychody z tej działalności przekraczają 750 mln euro, a przychody w Hiszpanii 3 mln euro. Rząd Pedro Sancheza, z którego inicjatywy w październiku 2020 r. zatwierdzono nowy podatek szacuje, że w ciągu roku państwo zyska dzięki niemu 1,2 mld euro. Włochy
  We Włoszech 1 stycznia 2020 r. zaczął obowiązywać podatek cyfrowy obejmujący przychody z niektórej działalności prowadzonej przez internet, takiej jak dostarczanie reklam online, prowadzenie serwisów społecznościowych czy sprzedawanie baz danych. Wynoszący 3 proc. podatek nałożono na firmy, których globalne przychody z objętej daniną działalności przekraczają 750 mln euro, a przychody we Włoszech 5,5 mln euro. Włoska prasa ekonomiczna wyjaśnia, że podatek powstał z myślą o największych koncernach technologicznych, takich jak Facebook, Google, Microsoft, Amazon i Apple. W 2019 r. technologiczni giganci z działalności we Włoszech osiągnęli 3,3 mld euro zysku, od którego zapłacili łącznie 70 mln euro podatku.

  Sam Amazon zapłacił we Włoszech 11 mln euro podatku, Microsoft - 16 mln, Google - 5,7 mln, a Netflix - 6 tys. Dziennik "Il Sole-24 Ore" wyliczył, że nowy podatek przyniósł w 2020 r. budżetowi państwa dodatkowe 108 mln euro.

  Austria
  W Austrii od stycznia 2020 r. obowiązuje podatek od reklam internetowych w wysokości 5 proc. od przychodów firm, których globalne przychody z tej działalności przekraczają 750 mln euro, a te generowane w Austrii 25 mln euro. Oprócz tego od 2000 r. pobierany jest tam podatek od reklam obejmujący konwencjonalne usługi reklamowe, prowadzone za pośrednictwem mediów drukowanych, radia czy telewizji.

  Ps...Proszę Państwa, 10 lutego 2021 roku skończyło się w TVN i Polsacie nadawanie reklam. Wszystkich lekarzy i farmaceutów wyrzucono, media ubeckie i niemieckie wyłączono bo nie chcą płacić podatku. Ciekawe, jak lewacy wytrzymują bez swoich propagandowej sieczki? Włączają publiczne media czy dzisiaj są bez wiadomości? Mogą te wrogie nam media na zawsze zniknąć z naszej przestrzeni medialnej i będzie 100-kroc mniej nienawiści w naszym Narodzie. A polska tzw. opozycja chce, żeby koncerny bogaciły się dalej z naszych biednych dochodów. Aby tylko uderzyć w PiS, puszczą Polaków z torbami. Co za łajdactwo! Brak słów! A tu Czarna lista cz.1: Agencja Wydawnicza AGARD Ryszard Pajura Agora S.A. AMS S.A. ASTA-NET S.A. Bonnier Business Burda Media Polska CANAL+ Dziennik Trybuna Dziennik Wschodni Edipresse Polska Eleven Sports Network sp. z o.o. Euractiv.pl Gazeta Radomszczańska Gazeta Żoliborza Green Content Sp. z o.o. Gremi Media S.A. Grupa Eurozet Grupa Interia.pl sp. z. o.o. Grupa Medialna WTK Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. Grupa RMF Grupa ZPR Helios S.A. Infor Biznes Kino Polska TV S.A. Lemon Records sp. z o.o. Marshal Academy Music TV sp. z o.o. Muzo.fm sp. z o.o. naTemat.pl NOWa Gazeta Trzebnicka OKO.press Polityka Polska Press Grupa Prasa Beskidzka Ringier Axel Springer Polska STAVKA Sp. z o.o. Superstacja sp. z o.o. Telewizja Polsat sp. z o.o. Telewizja Puls Sp. z o.o. Telewizja Regionalna TVT TIME S.A. TV ASTA TV Spektrum sp. z o.o. TVN S.A. Tygodnik Powiatu Wołowskiego Kurier Gmin Tygodnik Powszechny Tygodnik Regionalny 7 dni Częstochowa cdn. A może by tak (jak zrobiło to wiele krajów UE) wprowadzić podatek GAFA, czyli podatek dla największych amerykańskich gigantów internetowych (Google, Amazon FB, Apple) które praktycznie nie płacą podatków w Polsce a generują gigantyczne zyski? Aaaa... zapomniałem, były takie plany, ale Mosbacher pogroziła palcem i Morawiecki się z tego wycofał.
 • @Repsol 16:13:50
  Nie eskimosów chcą opodatkować tylko nas. To abonenci zapłacą ten podatek. Moim zdaniem to nie droga do ograniczenia roli tych mediów. Może lepszym pomysłem były by preferencyjne opłaty za częstotliwości dla niezależnych polskich mediów.
 • @marek500 19:00:59
  Nie po to tego tam wysłali żeby jakieś poliniaki pomysły z częstotliwościami miały . Przecież to sami swoi . https://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/8041470,robert-kwiatkowski-tvp-andrzej-duda-rada-mediow-narodowych.html Salute .
 • Ale bojkot,hahaha
  Mam ich w d..., i tak nie oglądam . Mogą sobie bojkotować do usranej śmierci. Dla mnie lepiej
 • @Andrzej Tokarski 16:41:49
  Jakich firm może dotyczyć składka od reklam? Jedynie gigantów z miliardami przychodu..Niektóre redakcje wzięły wczoraj udział w akcji „media bez wyboru”. Pojawiło się mnóstwo spekulacji, czy wręcz manipulacji dotyczących projektu ustawy, która jest w prekonsultacjach. Szef KPRM Michał Dworczyk dzisiaj rano precyzyjnie wskazał, kogo ewentualnie mogłaby dotknąć składka (jeśli zostanie wprowadzona). "Mówimy o firmach, które spełniają dwa łączne warunki, czyli globalne przychody sięgają powyżej 3,4 mld zł, a przychody z tytułu reklam internetowych w Polsce przekraczają 22 mln zł. To dotyczy naprawdę dużych firm, dużych koncernów międzynarodowych, które do tej pory takich podatków nie płaciły wyjaśnił. Na początku lutego do wykazu prac legislacyjnych rządu wpisano projekt ustawy, której konsekwencją będzie wprowadzenie składki z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej. Zgodnie z założeniami połowa wpływów ze składek od reklam ma trafić m.in. do NFZ. W środę część mediów protestowała we wspólnej akcji "Media bez wyboru". Od rana telewizje TVN24 i Polsat News zamiast programu nadawały specjalny komunikat. Na portalach, m.in. TVN24, Onet i Interia czytelnicy nie przeczytają żadnego artykułu. Do akcji przyłączyły się również niektóre dzienniki. Jak mówił dziś sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz "nikt nie zamierza cenzurować tych mediów, nikt nie zamierza wpływać na linie redakcyjne, czy składy redakcyjne". Michał Dworczyk w Programie Pierwszym Polskiego Radia jasno podał, kto może być objęty nową składką. Opłata dotknie wyłącznie gigantów medialnych. Dlaczego? "Mówimy o firmach, które spełniają dwa łączne warunki, czyli globalne przychody sięgają powyżej 3,4 mld zł, a przychody z tytułu reklam internetowych w Polsce przekraczają 22 mln zł. To dotyczy naprawdę dużych firm, dużych koncernów międzynarodowych, które do tej pory takich podatków nie płaciły" - zaznaczył szef KPRM. "Wszystkie podmioty gospodarcze w Polsce podatki płacą, więc nie ma żadnych przesłanek, żeby media w tej sprawie były traktowane inaczej" zaznaczył Dworczyk. Manipulacja
  Jak podkreślił, "mamy do czynienia z takim fałszywym przedstawianiem sytuacji, że jest to próba ograniczenia wolności mediów". "Otóż nic bardziej nieprawdziwego. Jest to po prostu, można powiedzieć, walka mediów o pieniądze, tylko, że walka nieuczciwa. Bo część mediów próbuje przedstawiać to jako próbę ograniczenia wolności słowa, a w rzeczywistości jest to walka o bardzo duże pieniądze, które te media w Polsce zarabiają" zaznaczył Dworczyk. Dworczyk zapytany, po co rządowi wojna z mediami, odpowiedział: "Nie ma żadnej wojny z mediami. Jest opór dużych mediów przed tym, żeby płacić podatki".

  "Podatki w Polsce płacą wszyscy. Podatki, o których rozmawiamy, czyli od dużych koncernów medialnych, wprowadziło wiele krajów europejskich zarówno w Unii, jak i poza nią tzn. zarówno Francja, jak i Wielka Brytania. Wydaje mi się, że nie ma nic dziwnego w tym, że firmy, które działają i zarabiają w Polsce będą tutaj płacić podatki" dodał minister. Jak mówił Dworczyk, rząd czeka na przesyłanie opinii i stanowisk ws. propozycji, które zostały przedłożone. "Uważamy, że wszyscy, media również tak jak wszystkie inne firmy powinny płacić podatki" podkreślił.

  Etap prekonsultacji
  Rzecznik rządu Piotr Müller podkreślał w środę na antenie w TVP Info, że obecnie trwa etap prekonsultacji dotyczących projektu wprowadzenia składki z reklam, który potrwa do 16 lutego. Podkreślił przy tym, że "to jest podatek, opłata, która została wprowadzona w wielu innych krajach Unii Europejskiej". Podał w tym kontekście przykład m.in. Francji i Belgii.
  "Inne kraje Unii Europejskiej wprowadziły tę daninę, ponieważ mamy taką sytuację, że bardzo często cyfrowi giganci, duże firmy unikają opodatkowania i ten podatek, który teraz jest w fazie konsultacji, w fazie projektowej, zakłada, że będzie od 2 do 15 proc. zależnie od tego, jakie będą przychody danej firmy, jaki to będzie towar reklamowany i wszystkie te środki finansowe mają pomóc m.in. działaniu Narodowemu Funduszu Zdrowia, czyli mają być przeznaczone na zdrowie oraz na Fundusz Zabytków, w związku z tym to jest taka opłata solidarnościowa, która obowiązuje w wielu krajach Unii Europejskiej przekonywał Müller.
  Ministerstwo Finansów jest otwarte na dialog z przedstawicielami mediów poinformował wczoraj resort. MF liczy, że w sprawie projektu dotyczącego składki od reklam, wspólnie z rynkiem zostaną wypracowane rozwiązania akceptowalne dla wszystkich.
 • @Andrzej Tokarski Da się żyć bez TVN i Polsat. Chyba sobie zdają z tego sprawę!?
  Szkoda a tak pięknie się blokowali i takie rozczarowanie, znów zaczęli swoje zakłamane nadawanie. Ale dla nich koryto zawsze było najważniejsze, a dalszy ciąg groził tym że będzie puste. Oby ta histeria obrzydliwej żydowszczyzny w TVN trwała do końca moich dni! Dzień bez szczujni TVN to dzień wspaniały a podatki mają płacić....jak wszyscy....przynajmniej parę złotych mercedesów mniej kupią...a pieniądze pójdą do Państwa Polskiego. Oni do tej pory nie wykazywali żadnych zysków twierdząc, że całe zyski z reklam idą na amortyzację sprzętu, pensje dla dziennikarzy, opłaty itp. tak, że właściwie w Polsce działają charytatywnie, dla szerzenia wolności słowa! W efekcie koncerny medialne w Polsce nie płaciły nic lub prawie nic. Cały wrzask jest o to, że przychód z reklam jest realny i można go udowodnić i opodatkować. Jak nie wiesz o co chodzi to Ci powiem, że o pieniądze i to grube..., które do tej pory swobodnie z kraju wywozili a teraz trzeba się będzie nimi podzielić z Polakami a to już trochę boli. Te media co mówią o sobie niezależne a w rzeczywistości to media masońskie no podlegające pod masonów w czasie wojny też by zaprzestały nadawać bo nikt by im nie zlecał reklam. Czas zrobić z tymi antypolskimi mediami porządek. Gdzie jest KRRITV? Proszę...co za troska anty-polskich szczujni o wolność słowa i mediów...jakby płacenie jak wszyscy uczciwi obywatele podatków miało jakikolwiek wpływ na wolność i dostępność mediów. Wszystkie bez wyjątku media z obcym kapitałem w Polsce to obcy, wrogi Polsce i Polakom nie tylko element polityki zawłaszczania i zniewalania, ale i kolonizacji...Oto od Niemiec po Australię wszystkie kraje tzw. poprawności politycznej opodatkowały media, ale o próbie wprowadzenia podatków od zysku z reklam w Polsce mówią, że to zamach na wolność słowa i mediów. Co te *wolne* media zrobiły z polskimi, zdolnymi dziennikarzami w Polsce można obserwować każdego dnia we WSI-owym TVN i resortowym Polsacie...sam nie oglądam i nikomu nie polecam. Szerzenie nienawiści do własnej Ojczyzny, do Kościoła, do patriotyzmu to szczególne zadanie dziennikarzy w mediach komercyjnych. Pamiętamy urodziny Hitlera organizowane przez reporterów TVN-u...tyle, że zatrudnili pijane żulostwo, które musieli uczyć hajlowania i się rypło.
 • @kula Lis 69 10:40:26
  //Dzień bez szczujni TVN to dzień wspaniały a podatki mają płacić....jak wszyscy....przynajmniej parę złotych mercedesów mniej kupią...a pieniądze pójdą do Państwa Polskiego.//

  Pięknie Pan to napisał, tylko mnie interesuje, gdzie jest dzisiaj to owo "Państwo Polskie", co to do niego pieniądze pójdą?...

  Bo chyba nie ma Pan na myśli "państwa", na którego czele stoi kryminalna polskojęzyczna banda "Morytzovietzkiego-Kalkszteina" i zorganizowana grupa przestępcza knująca w cyrku na Wiejskiej?...
 • @Kmieć 10:57:39
  W Austrii nie było żadnych protestów po wprowadzeniu takiego podatku. Gdyby to zrobili to tylko dwa razy. Pierwszy i ostatni. Dlaczego tak długo pozwalaliście okradać Polskę. Wprowadzić ustawę z 10% podatkiem od obcych mediów działających w Polsce. Po co rząd się tłumaczy ? .. na wszystkie media obce w Polsce powinien być nałożony podatek 10% od reklam, bez granicznych sum dochodów. Ani kroku do tyłu mają płacić bo takie jest prawo. A jeśli PiS po raz kolejny w starciu z największymi skurwysynami położy uszy po sobie, to będziemy jechać po PiSie jak po łysej kobyle. PiSie nie tchórz, doprowadź tą sprawą do końca, oni tu pracują i muszą płacić podatki tak jak my wszyscy!
 • @kula Lis 69 10:40:26
  Miło mi, że chociaż w tej kwestii mogę się z Panem zgodzić. Wczoraj z uciechą patrzyłam na te czarne ekrany, w myśli obliczając ile tendencyjne media, nazywające siebie "wolnościowymi" ( rzeczywiście, dotychczas wolno im było pluć na Polaków ile wlezie) stracą kasy na dniu bez reklam. Ale już dzisiaj od rana oprzytomniały i puszczają programy przerywane co chwilę reklamami. I oczywiście, niech płacą podatki od wszystkich przychodów, ze szczególnym uwzględnieniem dochodów z reklam, bo to są ogromne pieniądze. Pierdzielili, że strajkują dla dobra odbiorcy, ale wiedzą doskonale, że odbiorcy zagłosują nogami w przypadku obciążenia ich abonamentem za te same ciągle puszczane 20 - 30-to letnie starocie typu "Kewin sam w domu", programy o urządzaniu amerykańskich i australijskich mieszkań sprzed 10-ciu lat, (WP) podskoki wyjców i szarpidrutów na estradzie zwane "tańcem z gwiazdami" i tego typu badziewiem. Skorzysta na tym Neflix, który utrzymuje się wyłącznie z niskiego abonamentu i tu chętnie nawet większy zapłacę.
 • @kula Lis 69 10:40:26
  nie znam obrzydliwszej służalczej żydowszczyzny - niż pisowska - w niczym nie uchybiając drugiej stronie - tam właściciel nazywa się bodaj David Zaslaw - i - jak to David - ma jedynie słuszne korzenie - obudź się chłopie, bo wspierasz piątą kolumnę - stokroć gorszą od Goralenvolk. Zresztą - w 39 należało iść z Niemcami, a nie siedzieć - jak Azja na słupie (Tuchajbejowicz)
 • @Kmieć 10:57:39
  W czasie "czarnych ekranów" TVP z przyłączami szczuły na wraże stacje lepiej i bardziej intensywnie niż na sędziowską kastę, a te milczały, co też krótką, ale nader miłą rozrywką było. Dyplomatycznie milczała TV "Trwam" wytrwale puszczając religijne filmy, msze i pacierze.
  "Państwo Polskie" to tylko taki chwyt retoryczny. Wiadomo, że pożywią się najsilniejsze rekiny. Słabsze zostaną zagryzione ku uciesze wcale nie takiej głupiej gawiedzi.
 • @viridiana 11:32:41
  witam Pania , powiem szczerze , ze zdziwilem sie troche Pani komentarzem . Rozumiem ,ze Pani reprezentuajac jakis sektor DG bylaby bardzo zadowolona gdyby ktos zaproponowal Pani w imie np solidarnosci spolecznej podzieleniem sie z pozostala czesci spoleczenstwa owocami swojej pracy . Moja Gazeta Wawerska nie ma zadnych ambicji politycznych , jest lokalnym medium poswieconym sprawom lokalnym . Tam pracuja ludzie miedzy innymi sprzedawcy reklam z ktorych ta gazeta zyje .
  Prosze przeczytac w dzisiejszej DGP artykol poswiecony pracom "zondu" nad nowelizacja ustawy o skladce zdrowotnej . Mnie sie juz nawet pisac na ten temat nie chce . Zreszta do kogo
 • @rowszan 12:07:24
  O przepraszam, nie wiedziałam, że to też dotknie lokalnych gazetek, takich jak zapewne Pańska. Pisałam wyłącznie o TV-mediach. Jeśli będzie Pan uprzejmy oświecić mnie, co znaczy skrót DG i DGP, chętnie przeczytam i skomentuję. Podobno podatek od reklam ma też dotknąć książki a to już nie spodoba mi się bardzo. Rąbną po kieszeni też takie portale jak "Dziennik Gajowego Maruchy", który ostatnio je zamieszczał aby portal przeżył. Ale dzisiaj tam zajrzałam i już nie ma ani jednej reklamy. Z gazet czytuję tylko NCz i czasem NIE, bo to wesołe pisemko. Ci obywają się bez reklam. Natomiast Gazeta Wyborcza - o, tu powinno się zdrowo łupić.
 • @viridiana 11:32:41
  9 mld zarobił TVN. Przychód mieli 2,05 mld. Tylko tysiące poszło na malutkie podatki. A miliony do kieszeni zarządu 12 osób TVN. Płacić podatki jak w Europie całej prawie płacą! Jak to mówił guru mediów UW UD Aaron Bucholtz aka L. Balcerowicz z partii Tuska PO i gość tych mediów co nie chcą płacić podatków: Mówił "podatki należy płacić". Więc płacić jak w Europie prawie całej płacą! Doić by chcieli ale podzielić się ani ciut. A nade wszystko obniżyć progi dochodowe a zwiększyć procent podatku! Krowa jest karmiona ale za to daje mleko. Dokładnie, 22 mln za reklamy rocznie to ma TVN i Polsat pewnie ze względu na to, że mają po kilka kanałów i tylko ich może dotyczyć ten podatek, reszta baranów która wczoraj ''protestowała'' nie zapłaci nawet złotówki ale barany musiały PObeczeć dla zasady, ciekawe że np. w Niemczech Francji czy innych krajach łunii kiedy wprowadzano ten podatek nikt tam sygnału nie wyłączał... Mam pytanie całkiem serio - czy w tym temacie etatowe PO główki z sejmu - bo ten specjalista od kopert się wyPOwiedział - zwołały jakąś konferencję by PO pisować? wiem, że stary komuch Czarzasty strasznie się przejął losem prywatnych mediów... szkoda, że się tak nie przejmował jak był w PZPR...A jak "Media przerzucą opłaty na reklamodawców", to reklamodawcy pójdą tam gdzie taniej. Wolny rynek zrobi swoje. Druga sprawa dobry towar nie potrzebuje reklamy.
 • @viridiana 14:17:16
  d g to dzialalnosc gospodarcza
  gazetka nie nalezy do mnie - mieszkam na Wawrze
  dziennik gazeta prawna
  obojetnie kogo dotknie , chcemy zyc w jakiejs normalnisci ,przewidywalnosci gdzie kazdy prowadzacy DG placi podatki prawem przewidziane .
  Jesli chcielismy otworzyc sie na swiat , to tam istnieja standardy podatkowe .
  Optymalizacja podatkowa jest stosowana na calym swiecie
  Dlaczego chcac dokopac bogatym przy okazji zniszczysie mase miejsc pracy w malenkich firmach .
 • Współfinansowane przez Sorosa fundacje wspierają bunt mediów:
  https://media.wplm.pl/thumbs/f07/OTYwL3VfMS9jY185MGQyOC9wLzIwMjEvMDIvMTEvMTIwMC83NjAvZmJmZmMwNGQyN2NiNDhkOTllNTIyNDUwNjIzY2NmNGIuanBlZw==.jpeg
  "Nie ma prawa do informacji, kiedy ogranicza się jej rozpowszechnianie". Fundacje działające ze wsparciem Georga Sorosa w akcji! Zgodnie z przewidywaniami rozpoczęły już akcję wsparcia dla mediów, które nie chcą płacić w Polsce, proporcjonalnych do swoich zysków, podatków. Znów pojawia się manipulacja, że znane z innych krajów europejskich regulacje, mają rzekomo ograniczać wolność słowa.

  https://wpolityce.pl/media/538761-wspolfinansowane-przez-sorosa-fundacje-wspieraja-bunt-mediow


  Ps...Co za jełopy tam stoją na mrozie? Hehe pajace! I jak tu potępiać Adolfa! Biedny Stefan Batory w grobie się przewraca, że lewacka jaczejka wyciera sobie czerwoną gębę jego imieniem. Fundacja Batorego to antypolska organizacja sterowana przez liberalnych, marksistowskich żydów chcących z Polski zrobić ich kolonię. Minister kultury i dziedzictwa komuchowatego nijaki Gliński członek fundacji Batorego jest w rozkroku, z jednej strony jest z Soroosłem a z drugiej z Jarosławem, nie można dwóm panom służyć. Jedno pytanie, dlaczego te geszefty Sorosa jeszcze działają w Polsce? Natychmiastowa delegalizacja. Kiedy będzie ustawa umożliwiająca wgląd w fundusze napływające z zagranicy w celu zasilania różnych fundacji o często antypolskim charakterze. Państwo jest w tym obszarze teoretyczne. Komu to pasuje? „Nie ma prawa do informacji, kiedy ogranicza się jej rozpowszechnianie” a kto stanie w obronie wolności wypowiedzi Trumpa? Fundacja Helsińska, Fundacja Batorego, sam żyd Soros?

  Czyżby WOLNOŚĆ SŁOWA I DEMOKRACJA wbrew amerykańskiej Konstytucji odchodziła do lamusa na podstawie decyzji „prawodawców” medialnych, którzy PRAWODAWCAMI NIE SĄ? A co z tym robi Soros i jego fundacja. Przypominam „DEMOKRATOM” z USA i SOROSOWI, że obowiązuje zasada iż człowiek TRUMP jest NIEWINNY PÓKI NIE SKAŻE GO PRAWOMOCNIE SĄD! Od kiedy właściciel prywatnego MEDIUM JEST SĄDEM? Kiedy w końcu te bandyckie organizacje od żyda Sorosa zostaną zlikwidowane, a sam terrorysta Soros wtrącony do więzienia?


  To bunt medialnych pasożytów społecznych przez lata żerujących na społeczeństwie, nie płacących podatku i dostarczających nierzetelny produkt poniżej wszelkich standardów. Firmy medialne rozliczają się wg stawki podatku 19%. W praktyce część z nich płaci max. 1%. Są giganci, którzy mają przychód w miliardach zł rocznie, a płacą tyle samo, co pani z warzywniaka, np Google robi co chce i płaci mniej niż 1%.


  A misją żydowskiej GW i TVN to niszczyć Polskę. GW i TVN są toksyczne bardziej niż ścieki przemysłowe - to co robią ludziom to gorsze niż twarde narkotyki. Osobnik zaczadzony GW i TVN jest agresywny, wściekły, wulgarny jak narkoman na głodzie. Aj waj, gewałt, gewałt! Soros, Smolar, Szechter wpadli w histerie, bo państwo polskie nie pozwala się okradać obcym. A ci obcy to najczęściej pachną czosnkiem. Skoro żydzi i reszta lewactwa protestują, to znaczy, że pomysł opodatkowania reklam jest bardzo dobry dla Polaków. Podatki czyli kasa a nie informacja. Zajmijcie się blokadami twittera, YouTube i takimi tam. TVN zarabia 500 mln i płaci 70 tys podatku! Kpina. Unikanie opodatkowania to cecha działań przestępczych. Kiedy Tusk podwyższał podatki to te same media twierdziły, że podatki należy płacić i to czym wyższe tym lepiej! Przecież te wszystkie antypolskie szczujnie same wczoraj się wyłączyły! To był prawdziwy Dzień Wolności. Wolności od kłamstw, szczucia i i dzielenia Polaków! Szkoda, że to był tylko jeden dzień. Te „wolne media” niech działają tam, gdzie nie trzeba płacić podatków. A wczoraj to się nawet postarali aż przyjemnie było popatrzeć na ich programy. Nie podoba się płacenie podatków w Polsce? Przenieście „biznes” się do Niemiec, Francji, Belgi. Pochwalcie się załgane „media” jak by potraktowali odmowę płacenia podatków i postulat likwidacji dojczTV! „Fundacje działające ze wsparciem Georga Sorosa w akcji!” poraża bezradność „dobrej zmiany” wobec zagranicznych agend bez przerwy destabilizujących państwo polskie! Gdzie są służby z ABW na czele?! Ograniczanie „wolności słowa” poprzez opodatkowanie. Ciekawy wywód, ale zupełnie nielogiczny. Ciekawe jak „sorosowe towarzystwo” patrzy na ograniczanie wolności słowa w USA? Też tam protestuje? wygasić toksyczne GW i TVN tak jak kopalnie. Wolność mediów - koniec z toksyczną michnikowszczyzną i wsiokami. To jest kolejny ciamajdan reżyserowany przez hitlerowski Berlin, ulica z czerwonymi macicami nie wyszła to znowu włączyła się zagranica, niczym nożyce odezwałsię Weber z EPL i Berlin tfu! Nie zasługuje na szacunek taka władza, gdy hochsztapler z oddali za pomocą brudnych pieniędzy nieustannie destabilizuje państwo, a ona rżnie przysłowiowego głupa i uważa taką rzecz za normalną. Rząd ma niezwykle ciężki orzech do zgryzienia. Jeżeli ugnie się przed tym zmasowanym atakiem „obcych” cała ta wulgarna ludzka masa zmusi ten rząd do ustąpienia. Boże chroń Polskę! W życiu liczą się czyny a nie udawanie, że chcemy ale..To wymówki! Małe Węgry-Orban mógł wyrzucić Uniwerek Sorosa i jego fundacje bo chciał! Było to w interesie Węgier. A polski rząd boi się własnego cienia. W 1938 prezydent Mościcki wydal Dekret delegalizujący masonerię, której zewnętrzne wpływy uznał za niebezpieczne dla bezpieczeństwa państwa polskiego. Czy Akt prawny został uchylony z systemu prawnego? A gdzie się POdział „strajkbab”? W prokuraturze? Tylko ślepiec nie widzi tej układanki!

  To dopiero ciekawa sprawa i zachowanie protestujących polskich obywateli?! Protestują przeciwko interesowi Polski, nie chcą pieniędzy od zagranicznych korporacji medialnych na służbę zdrowia, kulturę są jak widać za tym żeby inne państwa zarabiające u nas krocie dalej wyprowadzały z Polski zarobione miliony. To rzecz niebywała, że Polacy przeciwko POLSKIM mediom?! Ja tego nie mogę zrozumieć, to nienormalne!
 • Ile podatków płacą medialni giganci? Niewiele - w porównaniu do ogromnych przychodów [DANE]
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16130522281d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37283b37f158a135a52a43e6963bee79947.jpg

  Ministerstwo Finansów ujawniło dane, które pokazują, w jakiej wysokości podatki w Polsce płacą medialni giganci, w wielu przypadkach należący do zagranicznych koncernów. Okazuje się, że podatki płacone przez krezusów branży medialnej są bardzo niewielką częścią ich przychodów. Na początku lutego do wykazu prac legislacyjnych rządu wpisano projekt ustawy, której konsekwencją będzie wprowadzenie składki z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej. Zgodnie z założeniami połowa wpływów ze składek ma trafić m.in. do NFZ, a także na Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków; utworzony ma zostać także Fundusz Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów. Znaczna część prywatnych mediów wczoraj protestowała we wspólnej akcji "Media bez wyboru", będącej odpowiedzią na zapowiedź przygotowania przez rząd tego projektu. Telewizje TVN24 i Polsat News zamiast programu nadawały specjalny komunikat. Na portalach, m.in. TVN24, Onet oraz Interia czytelnicy nie mogli przeczytać żadnego artykułu. Do akcji przyłączyły się również niektóre dzienniki i stacje radiowe. Protestujący uważają, że wprowadzenie składki będzie "osłabieniem wolności mediów". Z kolei rządzący przypominali, że podobne rozwiązania wprowadzone zostały w innych krajach Unii Europejskiej.

  Ile podatków płacą medialni giganci?
  Ministerstwo Finansów na Twitterze podało dane dotyczące przychodów i należnego podatku CIT w 2019 roku dla największych prywatnych grup medialnych w Polsce. Przykładowo, grupa TVN zarobiła blisko 4 miliardy złotych, a zapłaciła ponad 32,8 mln zł podatku. Od grupy Agora do Skarbu Państwa miało wpłynąć niespełna 11,5 miliona podatków przy ponad miliardowych przychodach. Największy podatek - 91,3 mln - zapłaciła Telewizja Polsat, przy przychodach na poziomie 2,5 miliarda złotych.

  https://pbs.twimg.com/media/Et8vKddXIAcpXJ3?format=jpg&name=small

  https://pbs.twimg.com/media/Et8vKddXIAcpXJ3?format=jpg&name=900x900
  Podano również procentową relację podatku do przychodów. I tak, podatek stanowi jedynie 0,83 procent z całego przychodu grupy TVN; 0,90 procent w przypadku grupy Agora; 0,58 procent - Ringier Axel Springier Polska i 0,81 procent - Facebook Poland. Trochę lepiej jest w przypadku Google Poland - 3,06 procent i Telewizji Polsat - 3,65 procent.

  https://pbs.twimg.com/media/Et8wrMSWQAElSo5? format=jpg&name=900x900
  https://pbs.twimg.com/media/Et8wrMSWQAElSo5?format=jpg&name=small

  https://twitter.com/Kasia01289473/status/1359528672064118785/photo/1

  https://pbs.twimg.com/media/Et4FKgtWQAIJi7s?format=jpg&name=small
  Ps..Tylko nie nazywajmy dzisiejszego protestu "strajkiem". To jest normalny protest koncernów przeciwko planom ich opodatkowania. "Strajk" byłby wtedy, gdyby nie ukazały się media z powodu protestu dziennikarzy przeciw coraz gorszym warunkom pracy i płacy. 15-minutowe bloki reklamowe przerywające filmy są dla prywatnych stacji OK, ale odprowadzenie od nich podatku już nie. Osobiście cieszę się z tego podatku. Niech płacą na NFZ i fundusze wsparcia kultury i zabytków. Bardzo dobry podatek. Myślicie, że tu chodzi o jakieś "wolne media"? TVN w latach 2012–2016 zadeklarował przychód wysokości ponad 9 mld zł, zapłacił zaledwie 70 tys. zł podatku CIT. Jak wyliczyła Gazeta Finansowa, efektywna stawka wyniosła ok. 0,0008%! Źródło poniżej

  https://t.co/E5OLk0XtRg?amp=1

  https://t.co/58Dv0Qg6zJ?amp=1

  W latach 2012 - 2016 TVN zrobił ponad 9 mld złotych /słownie ponad dziewięć miliardów złotych/ i zapłacił 70.806 zł /słownie siedemdziesiąt tysięcy osiemset sześć złotych/

  https://twitter.com/i/status/1359554495731142658
  A wiecie, że razem licząc - Agora, TVN i Ringier Axel Springer - zapłaciły w 2019 r. mniej podatku CIT niż Herbapol Lublin?
  Agora SA: 11,4 mln zł
  TVN S.A.: 5,12 mln zł
  RAS Sp. z o.o.: 3,5 mln zł

  Herbapol Lublin: 26,2 mln zł

  Źródło: MF, indywidualne dane podatników CIT.
 • @viridiana 11:32:41
  Proponuje się 2, 5, 7 proc. podatku, składki od emitowania reklam przez największe koncerny medialne i to nie jest powód, żeby mówić o zagrożeniu wolności słowa, o tym, że jakieś media mają być likwidowane, że są jakieś zapędy autorytarne władzy, to jest nieporozumienie. To największe koncerny medialne omijają płacenie podatków w Polsce, przez tzw. optymalizacje podatkowe. A rządowe propozycje nie dotkną małych mediów i portali, które mają niewielkie przychody. Zdaje się, że liczą media na upadek rządu, przez gowinowców poczuli krew i chcą wykorzystać szansę na obalenie rządu. Te niezależne" media, z podatku od reklam wmawiają, że to zamach na ich niezależność. Dzisiaj te media od rana atakują rząd ze zdwojoną siłą. Szczujnie walczą o wolne media....chcą wykończyć media publiczne. Potem rozkraść i wyprzedać Polskę tak jak już było. Niektóre archiwa już płoną więc będzie bardzo łatwo rozdać coś znowu 140 letnim spadkobiercom. Te pomioty prostactwa przybłędów bolszewickich z polskim obywatelstwem udające Polaków ośmieszają nasz Kraj.
 • Jest i zagranica. Rzecznik Departamentu Stanu USA był pytany o zarzuty dla Lempart i podatek od reklam: Obserwujemy sytuację
  Ameryka uważnie obserwuje rozwój sytuacji w Polsce, która jest cennym sojusznikiem w NATO powiedział w czwartek rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price, odnosząc się w ten sposób do zarzutów wobec przywódczyni Strajku Kobiet Marty Lempart i projektu ustawy o podatku medialnym. Zarzuty dla Lempart. „Obserwujemy sytuację bardzo uważnie” Odpowiadając podczas konferencji prasowej na pytanie jednego z dziennikarzy podkreślił, że Stany Zjednoczone są świadome zarzutów wobec Marty Lempart. Obserwujemy sytuację bardzo uważnie, promując, wspierając i broniąc prawa do wolności słowa, prawa do pokojowych protestów oraz do niezależnego sądownictwa. Są one istotne dla każdej demokracji powiedział Price.

  Rzecznik DS o podatku dla mediów
  Nawiązując do projektu nowego podatku dla mediów zapewnił, że Stany Zjednoczone opowiadają się za dostępem do niezależnych, zróżnicowanych mediów i opinii.

  Jest to istotne dla dynamicznie rozwijających się demokracji ocenił.
  Rzecznik podkreślił jednocześnie, że Polska jest cennym sojusznikiem USA w NATO, a Waszyngton pragnie wzmacniać to partnerstwo. Polska jest cennym sojusznikiem NATO, z którym konsultujemy się regularnie w różnych sprawach i jesteśmy zwolennikami wzmacniania naszego partnerstwa z Polską i postępu we wspieraniu przez naszą administrację rozwoju instytucji demokratycznych, praw człowieka oraz rządów prawa zaznaczył Price. Powiedział też, że … the charges today, I think are part and parcel of a constricting space for civil society within Poland. Czyli, że władza krok po kroku niszczy społeczeństwo obywatelskie.

  PAP
  Ps...Departament Stanu USA to forteca lewackiej frakcji masonerii eskimoskiej. Obecna administracja USA dba o wolność słowa własnych propagandystów i wolności rozkładu państwa własnych prowokatorów i terrorystów. Ci lewaccy demokraci nie mają prawa innych uczyć demokracji, kiedy w USA fałszerstwa wyborcze i brak wolności słowa, a niebawem wojna domowa. Biden nie wygrał wyborów, korporacje medialne wygrały.
 • Koniec sojuszu? USA w obronie Lempart i przeciw składce medialnej
  Zaprawdę kruchy to sojusz, który zawisł na jednym słowie wypierdalać żydowskie maciory i anarchistki Lempart. O obronie prawa do wolności słowa w USA właśnie przekonali się Trump na Twiterze, Pejsbuku i Gina Carano na Instagramie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930