Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
443 posty 3341 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Grupa Orlen szyta na miarę - w rozmiarze 447...?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

pan Obajtek idzie na ekspansję

 

 
Grupa Orlen szyta na obstalunek – w rozmiarze 447….?


Nie ma sensu zajmować się przeszłością pana prezesa Orlenu Daniela Obajtka choćby dlatego, że od kilku dni nieustannie zajmują się tym tematem media – jedne odsądzają od czci i wiary – drugie bronią jak czci i cnoty tej pani z seks-afery (co miała dziecko, ale za cholerę nie wiedziała – z kim)…. albo tej drugiej pani, co kwiaty na ławce dostała pełne banknotów – i tak płakała, że aż sąd się wzruszył – i uniewinnił… tym niech się zajmują medialni ściemniacze, i tym, że pan Obajtek używał brzydkich wyrazów….

Ja zachęcam do spojrzenia w przyszłość, a nawet – wzorem pana jasnowidza Jackowskiego – próby przepowiedzenia przyszłości. Oczywiście niekoniecznie na podstawie wizji, albo szklanego naczynia, może i nawet kuli – raczej zasugeruję użycie – doświadczenia życiowego opartego na tego rodzaju zdarzeniach z przeszłości – naszego nieszczęśliwego – i innych nieszczęśliwych krajów, co to się dostały w łapy obrońców demokracji i wolnego rynku.

Pan Daniel Obajtek na bazie Orlenu, już znaczącego podmiotu gospodarczego, buduje całą grupę, potężny koncern. Już wiemy, że oprócz paliw – po wchłonięciu LOTOSU - będzie się zajmował mediami papierowymi, ale również i poszukiwaniami geologicznymi, bo przecież przygotowane jest przejęcie przez Orlen innego giganta – PGNiG. A jeżeli mediami, to może również jakieś media elektroniczne uda się przejąć, jakieś portale istniejące – może nawet spróbują podkupić Neon – by nie zatruwał dalej błogiego życia “we the people”…. Kto wie, co się wydarzy?

A co będzie dalej, spyta z nadzieją miłośnik tzw. “Prawa i Sprawiedliwości”…. Na pewno będziemy mieli nasze polskie patriotyczne media, nasz wielki budzący podziw na świecie koncern na miarę tych koreańskich gigantów, co to i żarówkę, i samolot i w ogóle co tylko trzeba…. I nasze złoża będą wreszcie w naszych rękach…. Rozmarzy się wierny żołnierz pana Kaczyńskiego… - może i tak będzie, wszystko to być może – mawiał w takich razach biskup poeta mason patriota…

Ale czy może być inaczej? Na przykład tak, że po zgromadzeniu w ramach grupy Orlen różnych podmiotów – może również na przykład sieci kupionych za bezcen hoteli, albo jakichś jeszcze kopalń, albo może Lasów Polskich (!?) - zostanie podjęta decyzja o dalszej niepowstrzymanej ekspansji – i w tym celu zostanie ogłoszony przetarg na pozyskanie inwestora strategicznego mogącego w tej ekspansji pomóc – koncepcją (know-how), ale i groszem szczodrym…. jakie będą kryteria takiego przetargu… nie wie nikt i nikt się nie dowie.

...albo inaczej – popuśćmy, ale nie to co niektórzy, tylko jeszcze bardziej wodze fantazji – otóż wyobraźmy sobie, że po okresie niepowstrzymanej ekspansji tworu, który tu roboczo moglibyśmy pewnie nazwać “Obajtkowo” - nastąpi jakiś zgrzyt – jakieś przeinwestowanie, niespodziewane straty, załamanie koniunktury, albo wielki pożar – ewentualnie tsunami. I oto z dnia na dzień okaże się że nasze potężne Obajtkowo – ledwie zipie – i natychmiast potrzebuje transfuzji. Jest jak ci hotelarze, co zostali zmuszeni sprzedać swoje sieci hoteli za parę procent wartości – a i to się cieszyli, że ktoś chciał kupić. Bo przecież mógł poczekać jeszcze trochę – i przejąć za darmo – by uwolnić nieszczęśników od narastających długów. Nie żeby je przejął, te długi, co to, to nie – z długami oni zostaną i ich dzieci – ale te długi przestaną rosnąć – oczywiście poza odsetkami, bo te nie przestaną rosnąć….


Więc jak już sobie popuścimy, to możemy obstawiać zakłady – która z opcji zostanie uruchomiona i kiedy – czy na ekspansję? Czy na upadek? Czy numer na wnuczka? ...czy na policjanta zostanie zastosowany? W sumie to bez znaczenia – skutek będzie ten sam – zamiast w ramach realizacji takich czy innych roszczeń, lub uroszczeń, wyrywać po sztuce a to Wody Polskie, a to Lasy, a to jakieś elektrownie, kopalnie – robić szum medialny, użerać się z załogami i pozorantami ze związków - można to załatwić jednym szybkim dealem – i mało kto się w ogóle zorientuje. A jeżeli – to i tak po fakcie, więc będzie mógł popłakać na jakimś portalu – jeżeli jakiś jeszcze będzie.

Więc ja o tym piszę z góry, jak ten, jak to mawiał Szpirytus – prorok. Nie jest jednak proroctwem, że szykowana już jest emisja akcji Orlenu w wielkości 1 mld sztuk – to może pan Obajtek jest prorok, nie ja – i to pan Obajtek już wie, co będzie dalej – bo miał wizję – w znaczeniu – widział się z kimś, kto go oświecił co i jak ma być.…?


...tak czy owak – coś tu jest grane i szyte – pytanie otwartym pozostaje, czy rozmiar na który jest szyte to 447? A może inny, a może w kilku rozmiarach jest ten obstalunek – tego nie wiemy - ale jak mnie ktoś zapyta, czy kupiłbym używany rower od pana Daniela, to ja, patrząc mu w oczy, odpowiedziałbym – nigdy w życiu..

 

KOMENTARZE

 • @Andrzej Tokarski 19:40:25
  Tekst wklejony... można usunąć komentarz...
 • @Astra - Anna Słupianek 20:03:06
  Dzięki . Salute .
 • @Astra - Anna Słupianek 20:03:06
  dzięki Pani Aniu - ale sam się usunął....
 • @Andrzej Tokarski
  Obiecany film : https://www.youtube.com/watch?v=ebuTCM0HFmE Salute 5* .
 • @Andrzej Tokarski 20:17:49
  To już ja sam . Pzdr .
 • Nie jest jednak proroctwem
  "Nie jest jednak proroctwem, że szykowana już jest emisja akcji Orlenu w wielkości 1 mld sztuk..."

  O biznesie z różnymi "prorokami" nie ma co rozmawiać. Orlen planuje zainwestować w produkcję biogazu:

  "Spółka ORLEN Południe, która rozwija nową linię biznesową w obszarze produkcji biogazu, wcześniej przejęła nowoczesną biogazownię rolniczą w Konopnicy, w gminie Rawa Mazowiecka. Natomiast w Głąbowie Orlen Południe nabył dwie działki o powierzchni 1,36 ha i 0,23 ha wraz z rozpoczętą budową biogazowni o mocy nie przekraczającej 1 MWe. Spółka zamierza zrealizować tę inwestycję z założeniem jej rozbudowy do ok. 3 MWe. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano już na pierwszy kwartał tego roku. Ich wykonawcą będzie polska firma PROEKO z Witaszyc. Produkowany w instalacji biometan mógłby być tłoczony do sieci gazowej w ilości ok. 7 mln m3 rocznie. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2022 roku."

  https://www.orlenpoludnie.pl/pl/dlamediow/aktualnosci/Strony/ORLEN-Po%c5%82udnie-inwestuje-w-biogazownie-rolnicze.aspx

  https://www.chemengonline.com/orlen-invests-in-agricultural-biogas-production-plants/
 • @AgnieszkaS 20:50:25
  Dobrze że to nie eskimos ?. https://galeria.bankier.pl/p/b/8/0824b061c0cb50-948-568-0-38-1732-1039.jpg Chłop co za rządu " Dobrej zmiany " przytulił 23 mld. złotych . Wiem , wiem " mimowolnie ". :)))))
 • 5*
  Pół żartem ale pół serio, to taki polski cze-bol, ale wystarczy pstryczek w Waszyngtonie, PiS spuszczony w kiblu, Obajtek rowniez, a Holownia dowie się od ambasadora USA w Warszawiwie, kogo na nowego prezesa i dlaczego Jojne Danielsa
 • @MacGregor 21:37:54
  Salute :)))))
 • "Grupa Orlen szyta na miarę - w rozmiarze 447...?"
  ---------------
  To całe - 447 - to jakiś śmierdzący bąk mający odwrócić uwagę od niemiłosiernego golenia i strzyżenia po 1989 roku sierot po Polsce w atrapie Polski - i nic więcej. Być może ten bąk odwracał uwagę od czegoś jeszcze.
  Wniosek?
  Szalala-la-la - la - niemiłosierne strzyżenie i golenie głupich tubylców - trwa!
 • @demonkracja 21:44:04
  No popatrz a nasz śmieszek czyli portalowy b...en A.S, . twierdzi odwrotnie , co robić Amigo ? . Salute :)))
 • @AgnieszkaS 20:50:25
  pani Agnieszko - nie oglądam już dobranocek.... i Pani życzę - mniej drobiowej telewizji...
 • @Repsol 21:06:31
  no przecież wykapany Lechita...
 • @MacGregor 21:37:54
  no przecież nie na miarę Obajtka ten frak - krawiec ma uszyć - nie nosić...

  thanks za wizytę i ocenę
 • @demonkracja 21:44:04
  trwa i trwa mać
 • ----- od zawsze , problem ! .
  https://www.salon24.pl/u/bazyli1969/1102362,od-statutu-kaliskiego-do-447-just-czyli-odwieczny-spor-o-ulice-i-kamienice,2
 • @Andrzej Tokarski 22:00:57
  Mordka " dobrej zmiany " . Do wora i do ...... . Salute :)
 • @ninanonimowa 22:19:32
  a tą bajkę/niebajkę Pani zna?

  https://www.youtube.com/watch?v=FuaK6w5eiTQ

  mniej więcej od 42 minuty pan Zbyszek zaczyna czytać bajkę o Lisie Barnabie
 • Wystrzałowa kreacja
  Zważywszy, że już wróble na dachu ćwierkają o zaplanowanym „wielkim resecie”, który ma się zacząć jeszcze większym krachem, być może na te finansowe tarapaty zmasowanych dóbr i zasobów pod nazwą Orlen, nie trzeba będzie wcale długo czekać... a wtedy, podczas kryzysu, jakiego nie pamiętają nasi dziadkowie, a z pewnością rodzice, pojawi się szereg postaci majętnych i chętnych do „pomocy” i „wsparcia”. Po wyprzedaży polskiego majątku „Dobra Zmiana” znowu stwierdzi, że dobrze chciała, ale nie mogła, bo na globalny kryzys ekonomiczny, podczas którego Polakom zostaną zabrane i ulice i kamienice, przecież nie mogła nic poradzić...
 • I
  W ten oto sposób ,,prawicowi patrioci,, z PiS wszystko przygotowują, aby starsi i mądrzejsi spokojnie mogli wszystko sobie przejąć, po minimalnych kosztach.
  A żeby całość przeszła gładko, dano ludziom po 500 PLN(oczywiście nie wszystkim, co to,to nie) żeby skutecznie zmylić przeciwnika (czyli nas)
 • @zbig71 08:21:08
  ... jeżeli coś należy do goja - to jest jedynie w jego chwilowym posiadaniu - bo własność tej rzeczy należy do żyda - a oszukać nie przystoi tylko brata swego - goja zaś, będącego w istocie zwierzęciem nieczystym - oszukać wstyd tylko jeżeli się rzecz oszustwa wyda...

  to z talmudu - taka luźna sekwencja
 • @Lotna 04:42:54
  ...Pani Lotna jak wleci - to od razu lepsze powietrze na blogu... dzięki...:)
 • dla uzupełnienia tematu
  ....polecam ten tekst z lipca 2020 - ze szczególnym - dla Pani Agnieszki i innych wiernych poddanych władzy warszawskiej - naciskiem na - ostatnie zdanie.... :


  "...czasy są tak parszywe, że żeby się czegoś dowiedzieć, trzeba słuchać raczej TVN i Kropki nad Stokrotką – niż telewizji naszej polskiej państwowej i narodowej. Więc słucham, a tam poseł Horała snuje dyrdymały posła Horały o sukcesach i pasmach sukcesów rządu Dobrej Zmiany. Sukcesów, jednym z których ma być niedawno triumfalnie wieszczona przez złotoustego, machającego rękami premiera - fuzja Orlenu z Lotosem i bodaj Energą.

  Już wtedy słuchając ewangelisty Mateusza, myślałem sobie, że za tym wciskanym kitem kryje się jakaś grubsza afera, a najpewniej jest to konsolidacja w celu przygotowania do przejęcia nowego tworu - w całości – dla naszego dobra, oczywiście – nie wiem po co to dodaję, samo się rozumie, że chodzi o nasze dobro.  Ale, wstyd się przyznać, nie przyjrzałem się sprawie dokładniej – aż do dzisiaj – a tu redaktor Olejnik dość bezceremonialnie przerwała smętne dyrdymały posła – i zaczęła, z plikiem danych w ręku - dopytywać posła Horałę (który, jak cała reszta Dobrej Zmiany – taki coraz bardziej – okrąglutki… Dobra Zmiana dobrze karmi) – o szczegóły planowanej fuzji – a w szczególności o wyprzedaż części majątku Lotosu – a to ponad 380 stacji na terenie kraju… a to 50% udziałów w dystrybucji paliw do silników odrzutowych… a to udostępnić 80000 ton paliwa konkurencji.  Oprócz okrojenia Lotosu i w efekcie całego nowego podmiotu, operacja ta doprowadzi do przejęcia wyżej wymienionych udziałów i majątku trwałego przez – no, właśnie – przez kogo? Ktoś, wedle nieznanych kryteriów, ale znanych sympatii tego rządu – wejdzie na rynek polski i będzie kosztem Orlenu i Lotosu – robił interesy. Nie wiemy, kto to będzie, ale z czasem pewnie – jako suweren – dowiemy się po czasie o fakcie dokonanym.  Nie jest też trudno – mając również w pamięci perypetie LOTu omawiane szeroko przez mecenas Joannę Modzelewską – domyślić się, że cały zamysł ma swój planowany ciąg dalszy. Że po fuzji, a następnie po wybuchu drugiej fali pandemii, która już czai się za rogiem i media znów epatują nas wzrostem chorych i ofiar – więc po wybuchu drugiej fali pandemii i wprowadzonych w związku z tym obostrzeniach w poruszaniu – a więc spadkiem dochodów firm paliwowych – sytuacja Orlenu na tyle pogorszy się, że stanie się konieczne poszukiwanie kogo? - oczywiście inwestora strategicznego. Takiego który przejmie pakiet kontrolny firmy targanej kłopotami – w zamian oczywiście za dofinansowanie, ale - pod warunkiem restrukturyzacji – czyli zwolnień, a może i wyprzedaży części majątku firmy…. I tak to się kręci, tak się załatwia takie interesy.  A gdzie paciorki? - zapyta tubylec niecierpliwie czekający od początku tego felietonu na informację o przyszykowanej dla niego osłodzie tych przykrych rozważań  A paciorki, tubylcze – to powinieneś już zacząć odmawiać... "
 • @Andrzej Tokarski 10:51:09t
  A kiedy starsi i mądrzejsi przejmą to, co mają przejąć,szczęśliwie ogłosi się koniec złowrogiej pandemii.
  I wejdziemy w jeszcze lepszą zmianę.
 • @zbig71 12:34:15
  .... i o to w tym wszystkim chodzi...
 • Autor 5*
  DK
 • @Rzeczpospolita 14:18:07
  witam i dziękuję
 • @Andrzej Tokarski 10:51:09
  ..polecam ten tekst z lipca 2020 - ze szczególnym - dla Pani Agnieszki..."


  Dziękuję. To miłe, że Pan Andrzej pamiętał. Ja również coś przyniosłam w podarunku dla Pana:

  http://grafik.rp.pl/g4a/1435967,827921,9.jpg


  A tutaj jest "Tango" Mrożka. Rekomenduję ostatnią scenę tańca Edka.

  https://youtu.be/M_OrXswb-f0

  Żądza władzy, egoizm, legendarna polska prywata różnie się w społeczeństwie objawia. Pytanie pozostaje czy te słowa J. Kaczyńskiego jeszcze do kogoś dotrą, czy ktoś je wysłucha:

  "W dziejach Polski było wiele szans, Polska mogła być takim krajem, z którym by się w Europie naprawdę liczono, tak jak z najsilniejszymi państwami Europy, ale właśnie tego rodzaju postawy to uniemożliwiały. Uniemożliwiały wybór tych lepszych opcji. Niestety to się powtarza i to jest straszliwie bolesne. Będziemy się temu przeciwstawiać, będziemy zabiegać o to, by to zmienić.
  To trzeba w końcu powiedzieć, bo to udawanie, że się broni jakichś wartości...Niczego się nie broni, broni się swojego interesu, broni się tego żeby powiedzieć: nie, pan X nie będzie tutaj gwiazdą, bo ja chcę być gwiazdą, chociaż różnica kwalifikacji jest taka jak pomiędzy Górami Świętokrzyskimi a Tatrami..."
  /Jarosław Kaczyński, Wywiad dla PAP z 26 lutego, 2021r./

  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C822738%2Ckaczynski-polska-stoi-dzisiaj-przed-ogromna-szansa-warunkiem-jej

  Pozdrawiam.
 • @AgnieszkaS 04:47:49
  nawet Pani Agnieszka nie wie, jak mnie wzruszyła - więc jednak jeszcze jest ktoś, choćby jedna osoba - która wierzy słowom pana Kaczyńskiego...?


  ...naprawdę rozczulające, Pani Agnieszko... to już naprawdę tylko pacierz pozostaje...
 • @AgnieszkaS 04:47:49
  Też się wzruszyłem . https://www.youtube.com/watch?v=GlyG5_aw9d8 Salute :)))
 • @Repsol 10:41:22
  "sądzę, że za chwilę rozpocznie się porządne śledztwo w tej sprawie"

  -hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  - hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  - hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  - hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  - hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  - hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  - hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

  -hihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihi

  - hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
  - hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
  - hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
  - hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
  - hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
  - hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
  - hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
  - hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
  - hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
  - hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe
  - hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe

  - buahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuhahabuahabuha.....................
 • @Andrzej Tokarski 12:47:21
  No nie przecież ten moment nadchodzi , ważne że lud głupi wszystko kupi. Salute Amigo : https://www.youtube.com/watch?v=rjfUm6mbBv4
 • @Repsol 18:13:10
  ...kaczor stanu...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930